19/03/2026
𝗗𝗲𝗿𝗯𝘆 𝗴𝗺𝗶𝗻𝘆 𝗻𝗮 𝗶𝗻𝗮𝘂𝗴𝘂𝗿𝗮𝗰𝗷𝗲̨ 𝗿𝘂𝗻𝗱𝘆 𝘄𝗶𝗼𝘀𝗲𝗻𝗻𝗲𝗷! ⚽️🔥
Już w sobotę, po długiej przerwie zimowej, wracamy do ligowych rozgrywek. Na stadionie w Kańczudze Alabaster rozpocznie wiosenne granie derbowym starciem z drużyną MKS Kańczuga. Dla naszego zespołu będzie to czwarty oficjalny mecz o ligowe punkty w historii rywalizacji z ekipą z ulicy Parkowej. W rundzie jesiennej bieżącego sezonu to biało-niebiescy doznali dotkliwej porażki, inkasując na własnym stadionie aż 9 goli od świetnie dysponowanego tego dnia rywala. ⚽️
Wyjazdowe spotkanie z liderem przeworskiej Serie A będzie ogromnym wyzwaniem, ale również szansą na sprawienie niespodzianki i mocne otwarcie rundy po bardzo dobrym okresie przygotowawczym. Zdecydowanym faworytem będą gospodarze, którzy pewnie kroczą w stronę awansu do Ligi Okręgowej. Zespół z Kańczugi zgromadził dotychczas 37 punktów i może poszczycić się zarówno najlepszą ofensywą, jak i defensywą w lidze. W 13 rozegranych spotkaniach rundy jesiennej ich bilans to aż 67 zdobytych i zaledwie 7 straconych bramek. 📊
Derby to jednak – jak zawsze – szczególny moment. Różnice punktowe często tracą znaczenie, a kluczowe stają się zaangażowanie, walka i charakter. Drużyna z Łopuszki z pewnością będzie chciała odgryźć się za porażkę z zeszłej rundy. Sobotnie starcie zapowiada się na pełne emocji widowisko, w którym nie zabraknie walki od pierwszej do ostatniej minuty. 🔥⚽️
Pierwszy gwizdek sędziego na stadionie w Kańczudze już w sobotę o godzinie 11:00 ⏳
🏦Miasto i Gmina Kańczuga
⚡️Amperkam
🚛KamFasade
🍺Bingo Sklep Alkoholowy
🏥Gabinet Rehabilitacji REHAFiT
💪Energym
📷Martyna Jóźwiak Fotografia
📷Kinia Photography
Fot. Martyna Jóźwiak Fotografia