22/05/2026
Случва ми се като имам време, да се разходя до и из Кьолн. Без съмнение, този град е впечатляващ, не само защото в него се намира една от сградите, която е добавена от Юнеско в списъка за световно културно и природно наследство. Има нещо в Кьолн, което може само да се усети, и поради това, аз съм наясно, че описанията по- скоро са излишни. Все пак ...
Седя си, където намеря място на площада, най- често на пейките, които са близо до главния вход, или пък на стълбите, в посока главна гара (хауптбанхоф), гледам този мастодон на човешката мисъл, архитектура и култура и си мисля ... м@мка му, стоя пред европейската история!
Място, което е видяло много такива като мен, и навярно ще види още много такива, дори да не са като мен.
Ей така, не за да я посети и да я снима, а за да приседне до нея и за няколко часа да се слее с времето, си струва, човек да се отбие.
Красивото не е в сградата, а в усещането и преживяването.