10/03/2026
Dlaczego odwlekanie sesji noworodkowej to zły pomysł .? 🤔
Najlepszy moment to pierwsze 14 dni życia.
W tym czasie noworodki:
• dużo śpią – sesję można zrobić spokojnie, bez częstego wybudzania
• naturalnie podkurczają nóżki i rączki – łatwiej ułożyć je w „embrionalne” pozycje
• są spokojniejsze i mniej reagują na bodźce
• łatwiej je przenosić i przekładać bez wybudzania
• rzadziej mają kolki lub problemy brzuszkowe
Dzięki temu można wykonać klasyczne, spokojne kadry newborn, z których słyną sesje noworodkowe. 📸