Fotografia - Doroty Leśnej

Fotografia - Doroty Leśnej Uchwycę Twoje najpiękniejsze chwile. Sesje plenerowe dla dzieci i dorosłych oraz zdjęcia z ważnych wydarzeń. Stwórzmy razem pamiątkę na całe życie

I Komunia Święta Lenki 24.05.2026r. Są takie rodziny, do których wraca się z ogromną radością :)To już trzeci raz, kiedy...
25/05/2026

I Komunia Święta Lenki 24.05.2026r.

Są takie rodziny, do których wraca się z ogromną radością :)

To już trzeci raz, kiedy miałam przyjemność zatrzymać dla nich najpiękniejsze wspomnienia i po raz kolejny dziękuję za zaufanie. Tym razem mogłam towarzyszyć Lence w wyjątkowym dniu Jej Pierwszej Komunii Świętej.

Lenka wyglądała przepięknie, a jej delikatność i naturalność cudownie dopełniały ten wyjątkowy dzień. Dodatkowo dopisała nam piękna słoneczna pogoda, dzięki której cała uroczystość miała jeszcze bardziej ciepły i wyjątkowy klimat.

Cieszę się, że mogłam ponownie być częścią tak ważnych dla nich chwil :)

Chwila....Spokojna chwila, w której świat zwalnia.Słońce zawisło nisko nad horyzontem, rozlewając złote światło po polne...
26/04/2026

Chwila....
Spokojna chwila, w której świat zwalnia.
Słońce zawisło nisko nad horyzontem, rozlewając złote światło po polnej drodze i świeżo uprawionej ziemi. Niebo, niemal bezkresne, ozdobione jest delikatnymi smugami chmur, które wyglądają jak pociągnięcia pędzla na ogromnym płótnie. Drzewa po lewej stronie stoją cicho, jakby pilnowały tej ciszy, a ślady na drodze opowiadają historię kogoś, kto był tu chwilę wcześniej.
To zdjęcie pachnie wiosną i spokojem – takim, który pozwala na moment zatrzymać się... odetchnąć i po prostu być...
-‐-*---*---*---*---*----*---*----*----*----*-----*---*-----*-----*
Polsko jesteś cudownym krajem bliskim mojemu sercu pod każdym względem ;)
Spokojnej niedzieli życzę wszystkim moim obserwującym :)

:)
09/04/2026

:)

Wczoraj na popołudniowym spacerze przy jeziorze Moszczenica-tak, tak to normalna nazwa jeziora Unimie- tylko jej się nie...
23/03/2026

Wczoraj na popołudniowym spacerze przy jeziorze Moszczenica-tak, tak to normalna nazwa jeziora Unimie- tylko jej się nie używa nie wiem czemu.. ale wracając do tematu :) odpoczywałam po calym tygodniu. Siedziałam sobie na molo, piłam ciepłą czekoladę i jadłam czipsy/to taki mój mały stały" rytuał" zauważyłam hehe/podziwiałam widoki... piękna gładka tafla jeziora... lekkie podmuchy wiatru i co jakiś czas w oddali było słychać śpiew skowronka i stukanie dzięcioła w drzewo....Cudowny, spokojny czas, piękna pogoda. Można zamknąć oczy i odpłynąć w dal swoją wyobrażnią :) mnie wyniosło aż na wyspy w ciepłych krajach haha ale co tam :) kto komu zabroni marzyć huhu! Stwierdziłam tym, że strasznieeee ale to strasznieee brakuje mi lata...
Na niebie leciał samolot. Rozmarzyłam się jeszcze bardziej jak go zobaczyłam i zadałam sobie pytanie: a dokąd on leci? Hm? Hmmm? Do Chin, na Alaskę a może do Włoch? Lubię sobie pomarzyć... sprawia mi to przyjemność takie bujanie w obłokach :)
Samolot poleciał a ja wstałam i poszłam na spacer w koło jeziora. Podczas spaceru podziwiałam to piękne dzieło sztuki zrobione przez bobry. Napracowały się dużo, ale w sumie to ich ulubiony przysmak wiadomo :) w ten oto sposób dowiedziałam się całkowicie przypadkiem, że bobry nie żyją tylko w pobliżu rzek ale i jezior. Jakoś ta wiadomość mi umkła, bo byłam pewna, że żyją tylko przy rzekach a jednak nie..
Jako dwie ciekawostki mogę Wam powiedzieć, że bobry jako jedyne na świecie (bodajże jak się nie mylę ) największe gryzonie w Europie (nie biorąc pod uwagę kapibar) które same sobie mogą stworzyć odpowiednie warunki w przyrodzie, budując tamy i jako jedyne mają tak zwaną trzecią powiekę w oczach- błonę migawkową. Błona ta chroni gryzonie przed śmieciami w wodzie oraz gałęziami :) brzmi prawie jak jakaś scena z filmów science fiction ale to prawda :) Przyroda jest idealna w każdym możliwym detalu, nie ma co :)
P.S. Z ciekawostek jeszcze ten uroczy gatunek ma swój Międzynarodowy Dzień Bobra, który w Polsce obchodzimy 7 kwietnia, więc to za parę dni.
Pozdrawiam Was i życzę miłego dnia :)

Od małego wiedziałam, że pszczoły dla nas ludzi- dla całego ekosystemu są mega ważne. Mój dziadek jak żył miał ule na ws...
21/03/2026

Od małego wiedziałam, że pszczoły dla nas ludzi- dla całego ekosystemu są mega ważne. Mój dziadek jak żył miał ule na wsi, zajmował się tymi owadami, dbał o nie jak tylko umiał.... Potem mój tata zaczął się zajmować tymi ulami. Przywozi nie raz do domu ze wsi pyszny miodek i opowiada ciekawe historie :) Za dziecka zawsze mnie ciekawiły małe, zwinne pracowite pszczółki. Dziś wiem dużo na temat pszczół. Ta pszczoła towarzyszyła mi dzisiaj na działce. Robiłam sobie porządki i przyleciała. Usiadła na chwilkę na agrowłóknie aby odpocząć. Zainteresowały mnie jej żółte obklejone nóżki stwierdziłam, że nie mogę przegapić takiej okazji i to uwieczniłam telefonem. Wiedziałam już, że to będzie post i zdjęcie na fb. Moi drodzy (piszę to dla tych co nie wiedzą co to jest) to żółte coś na nóżkach pszczoły to pyłek. Wiecie jak wygląda taka droga tego owada do ula? Zdradzę Wam ciekawostkę. Pszczoły małą lekko naelektryzowane ciała. Przez co pyłek z kwiatów sam się do nich " dokleja" kiedy siedzą na nim. Owady te potem zbierają pyłek z ciała i mieszają go z nektarem i swoją śliną, tworząc małe kuleczki. Te kuleczki umieszczają z tyłu swoich nóżek w tak zwanych "koszyczkach". Odlatują do ula i przekazują ten pokarm dla larw w ulu, które się tym żywią...jest to ich takie białko.
Z innych ciekawostek mogę Wam zdradzić, że pszczoły żyją bardzo krótko..w zależności od "posady" w ulu od miesiąca do max.6 miesięcy, pora roku tutaj też ma duże znaczenie, ponieważ pszczoły żyjące w lecie "cieszą się" swoim życiem krócej niż te co żyją w zimę, dlaczego? Bo te w lecie są bardziej spracowane... pszczółki przez całe swoje życie potrafią wyprodukować 1 łyżkę miodu... latają tylko maksymalnie na odległość 2 km od ula, dalej nie polecą. Widzą zupełnie inaczej jak ludzie, nie rozróżniają wszystkich kolorów tak jak my.. widzą ultrafiolet. Najdłużej z wszystkich pszczół w ulu żyje matka - królowa- od 3 do 5 lat. Posiada największą rangę w ulu. Wszystkie pszczoły się jej słuchają, wykonują jej polecenia. Robotnice chcąc przekazać innym swoim "koleżanką" gdzie są i jakie kwiaty odbywają specjalne "tance". Życie pszczół zawsze było dla mnie fascynujące. Często dowiaduje się o nich mega ciekawych rzeczy. Ciężko mi pojąć jak takie maleńkie stworzenia są w stanie zrobić tak dużo dla ludzi. Zapylają kwiaty, rośliny z czego każdy potem korzysta. Pszczoły zjadają więcej miodu z ula niż go produkują. Cały ul, który liczy parę tysięcy pszczół zjada parę kilogramów miodu rocznie! Dziennie jedna pszczoła jest w stanie zjeść bagatelka tylko parę miligramów miodu dziennie, przez całe życie 1 pszczoła zjada 1/2 łyżeczki miodu. Ale za to je regularne posiłki, zawsze o tej samej porze. Tak - praca w ulu jest opanowana do perfekcji. Królowa wielkością się wyróżnia z pośród wszystkich owadów w ulu, jest dużo większa, składa jaja. Przez pszczelarzy oznaczana jest zawsze kropką na "grzbiecie" aby móc ją szybko odnaleść w całym ulu. Kolory kropek są różne. Ogólnie jest 5 kolorów. Każdy kolor oznacza inną liczbę, liczbę lat. Po czym pszczelarz wie kiedy musi wymienić królową w ulu. Matka pszczół w życiu może opuscić ale nie musi ul dwa razy-podczas roju czyli założenia nowej rodziny w nowym miejscu i/albo podczas lotu godowego. Ale na ogół spędza całe życie w jednym ulu, gdzie potrafi złożyć ponad 2 tysiące jaj. ... Jednego jestem pewna z tymi owadami mamy wszystko, bez nich nie mielibyśmy nic.. dlatego dbam o te małe, żywe organizmy, gdy widzę jakąś pszczołe u mnie w domu, biorę ją delikatnie na kartkę i wypuszczam bezpiecznie na świeże powietrze. Gdy widzę, że leży bezwładnie np. na balkonie u mojej mamy daję jej pić na dekielku od jakiegoś słoika, po czym odpocznie i poleci dalej. Proszę dbajcie o te małe organizmy każdego dnia. .. wiem, że się rozpisałam hehe cała ja ale może chociaż troszkę zainteresowałam kogoś tym tematem albo przybliżyłam ciutkę jak wygląda ich życie :) aaa bym zapomniała hehe - pszczoły w ciągu swojego życia potrafią przelecieć rocznie ponad 100km w zależności od pory roku i dostępności kwiatów :) także są mega pracowite i ważne :) wielkie WOW i brawa dla nich !

Miesiąc maj zbliża się małymi kroczkami zapraszam do zapisów:
11/03/2026

Miesiąc maj zbliża się małymi kroczkami zapraszam do zapisów:

Hejj!!!Mam chwilkę czasu więc chciałam się podzielić z Wami wiadomością- zajęłam 3 miejsce w powiatowym konkursie fotogr...
04/10/2025

Hejj!!!

Mam chwilkę czasu więc chciałam się podzielić z Wami wiadomością- zajęłam 3 miejsce w powiatowym konkursie fotograficznym Wiosna-lato w Powiecie Łobeskim. Megaaa radość. Do tej pory zdobyłam w konkursie fotograficznym wyróżnienie ale od września do swoich osiągnięć fotograficznych mogę dopisać cudowne 3 miejsce. Ahhh... mam ciarki na ciele. Totalnie się tego nie spodziewałam i cieszę się, cudowne uczucie. Niespodzianka idealna. Tak takie lubię z nienacka 🤩
-------------------------‐--------------------------------------------------
Po tym mogę tyllo dalej powtarzać moje słowa , że to co robię sprawia mi radość ..robię to co lubię, motywuje mnie to..nawet po włamie na moje główne konto i po wyczyszczeniu mojej strony nie zniechęciłam się. Dzielnie przez parę dni walczyłam aby odzyskać co moje i udało się.. odzyskałam wszystko.. zawziętość.. upartosc popłaciły.. komuś plan nie wyszedł aby mnie zniechęcić do tego co robię i nigdy mnie nikt nie zniechęci 💥 moja pasja trwa już bodajże 7 rok...ładne 7 lat jestem z Wami, 7 lat temu zaczynałam zupełnie od niczego, nie miałam nawet aparatu, tylko telefon. Potem wszystko nabierało swojego tempa... a dziś jestem tutaj dalej z Wami. Mogę podzielić się swoim szczęściem . Dziękuję ❤❤ wielkie serduszko dla Was 🌷❤❤🌷 największe podziekowanie kieruje do mojej rodzinki, która dzielnie zawsze mi kibicuje- pojechali ze mną jak odbierałam nagrodę w Dobrej i z całych sił mi dopingowali, zawsze są przy mnie kiedy ich potrzebuję 💥😎a także do Piotrunia, który pomagał mi zakupić sprzęt fotograficzny i także zawsze mnie wspiera. Mieć takich bliskich przy sobie to szczęście , love my family 😘

Uwaga!Niedostępne mam już terminy na sesję komunijne w  dniach:-17 maj-18 maj-24 maj-25 maj-31 majMożna umawiać się na j...
25/04/2025

Uwaga!

Niedostępne mam już terminy na sesję komunijne w dniach:
-17 maj
-18 maj
-24 maj
-25 maj
-31 maj

Można umawiać się na jakieś pojedyńcze dni 😉 dziękuję wszystkim za tak duże zainteresowanie i polecanie mnie swoim bliskim i znajomym, jestem mile zaskoczona komplementami jakie dostaję od Was, to bardzo miłe i motywujące , wielkie serdusio dla Was ❤

Dozobaczenia już nie długo 😊🤗

😇
13/03/2025

😇

17/01/2025

Adres

Łobez
73-150

Telefon

+48578719801

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Fotografia - Doroty Leśnej umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Fotografia - Doroty Leśnej:

Udostępnij

Kategoria