31/12/2020
Dragi prijatelji,
došlo je vrijeme da se pozdravimo. Nakon 11 godina rada i postojanja, 70-ak izložbi i kulturnih događaja iza sebe, galerija "Laval Nugent" zatvara svoja vrata. Ove godine zbog svima poznatih razloga nismo održali nijednu izložbu, a nema naznaka da će se ovo stanje imalo promijeniti u dogledno vrijeme. Kako smo nezavisna galerija koja se oduvijek financirala isključivo od vlastitih prihoda, došli smo do toga da više ne možemo osigurati funkcionalan rad galerije, a COVID pandemija ionako ograničava i onemogućava normalna otvaranja i održavanja izložbi. S obzirom na postojeću situaciju, za nas više nema smisla ustrajati u ovom poslu.
Hvala svim umjetnicima koji su izlagali kod nas i kolegama iz branše, bilo nam je zadovoljstvo surađivati s Vama. Hvala svim posjetiteljima i prijateljima na povjerenju koje ste nam poklonili, bez Vas bi sav trud kojeg smo uložili u galeriju bio besmislen. Laval Nugent se uvijek držao pomalo outsiderski na domaćoj kulturnoj sceni jer nam je takva pozicija - u kojoj smo sve sami odlučivali i bili odgovorni samo sebi i umjetnicima s kojima smo radili - bila najdraža, tako se ni sad ne mislimo oslanjati na pomoć nekih institucija ili trećih strana. Niti nam takva pomoć može dugoročno koristiti, niti bi htjeli otkidati mrvice svima onima kojima to više treba u ovim uvjetima, niti bi htjeli raditi pod drugačijim uvjetima od onih na koje smo navikli. Ako smo u nekom trenutku bili relevantna kulturna točka Zagreba gdje ste mogli pogledati izložbe nekih eminentnih imena suvremene domaće likovne scene, ponekad i nešto šire - hvala Vam na tome, više od toga nismo mogli ni poželjeti niti napraviti. Ispričavamo se svima s kojima nismo radili, a trebali smo; unatoč našem trudu, stvari se nisu uvijek odvijale prema našim planovima, nemojte nam previše zamjeriti.
Ured u Opatičkoj i dalje ostaje otvoren, za bilo kakva pitanja oko procjena, certifikata i sličnih tema, kolega Robert je i dalje dostupan za sva Vaša pitanja. Kolega Neven će se više posvetiti dosadašnjem pivarskom poslu, ali ga uvijek možete pokušati nažicati pivo-dva za kakvo potencijalno otvaranje ako ga ulovite dobre volje.
Sve u svemu, bilo je lijepo družiti se s Vama ovih 11 godina. Hvala!