30/11/2016
Nakon detaljnijeg uviđaja obližnje okoline mesta zločina došli smo do dokaza da se počinioci ni najmanje nisu trudili da ostanu anonimni tj. da njihovi identiteti ne budu otkriveni. Naime, kao što iz priloženih fotografija možete videti, na fotografiji koja je nastala tokom radova na oslikavanju murala, tj. na onoj gde se u mojoj pozadini vidi obližnja trafo stanica, 4 potpisa nisu bila. Međutim, na drugoj fotografiji, nastaloj nakon izvršenog skrnavljenja, možete primetiti da su na pomenutoj trafo stanici istim sprejem kojim su i murali išarani, ispisana još 4 imena - 2 u gornjem desnom uglu i 2 u donjem levom uglu ulaznih vrata u trafo stanicu. Iz ovoga stičemo utisak da su vandali, puni ponosa na svoje delo, besramno pljunuli društvu u lice.
Policijska istraga je u toku, a ovom prilikom pozivamo sve one koji raspolažu bilo kakvim informacijama o vinovnicima ovog čina da nas kontaktiraju, kako bi počinioci bili izvedeni pred lice pravde.
Hvala unapred na saradnji i podršci koja je do sada pružena.
Aleksandar Nešić