15/01/2024
"Тихі дизельні артерії Південної...ч.2"
Після ділянки Гребінка - Прилуки - Бахмач, другою моєю ціллю була дільниця Ромодан - Ромни - Бахмач.
Давно обдумуючи поїздку, варіантів подорожі було декілька, але на виході вирішив все ж їхати на дільницю не з Гребінки, а з Ромодана. Поїздку планував 2.01.24, але снігопад переніс цю дату на день вперед - 3.01.24 я успішно завантажився в електричку Полтава - Гребінка, якою була ЕПЛ9Т-015 о 7:15 з Полтави. По Яреськам були зхрещення з хюндаями, і перше фото - ЕПЛ9Т-015 по ст. Яреськи було зроблене.
Знаючи про кременчуцький пригород по Ромодану розраховував на ТЕП150. А отримав першу несподіванку, і рідкість-рідчайшу - ТЕП70-0031 - найстаріший тепловоз серії ТЕП70 в роботі, та ще й з Одеської залізниці, депо Шевченко.
В доброму гуморі я зайняв місце в головній кабіні дизель-поїзда ДР1А-288.3/297.3 за маршрутом Ромодан - Бахмач - Гребінка, і в 11:34 ми відправились. Нажаль купа стовбів недали адекватно зняти 2ТЕ116-816 з поїздом по Ромодану, але іншим разом попадеться.
І поки я налаштовував фотік, ми проїхали рзд. Дібрівський кінний завод, і зйомка вже почалася по ст. Сенча, перше фото якої можна бачити у списку.
Далі був роз'їзд Бодаква, і станція Лохвиця, де через опори також не вдалося зняти ТЕП70-0057 з приміським з Ромен на Ромодан. По Лохвиці також є фото - розходяться лінії на Ромни і Гадяч.
Після Лохвиці бачимо фото ст. Сула у м. Заводське, і їдемо далі на Юсківці.
По Юсківцях втрапив у об'єктив 2ТЕ116-1092 з поїздом, що душе потішило душу фотографа.
Після Юсківців наступна Андріяшівка, яка знаходиться вже у Сумській області. По Андріяшівці встиг зняти ТГМ4А-2478 на території елеватора.
Наступна станція Біловоди. А за нею - Засулля. По ст. Засулля бачимо ЧМЕ3-4849 депо Ромни.
І після Засулля починається дужий підйом на Ромни, фото якого теж є у списку, як і сама станція Ромни. Це так би мовити половина основного фото-маршруту, і кінець 3-значної АБ.
Далі ламповий рай з ручними стрілками...
І перша станція Рогинці, яка демонструє всі красоти перших засобів сигналізації далеких 50-х років створення. Прожекторні світлофори, ручні стрілки і стрілочні пости - це все цукерочка цієї дільниці. Щоправда потизеньку все це міняється на більш прогресивні види сигналізації.
Почали тут заміну з світлофорів.
Наступна станція - Талалаївка, де ми вже бачимо, що прожекторні світлофори замінені на більш сучасні - лінзові. Тут нам на зустріч пролетів ЧМЕ3-5966 депо Лозова, що немало здивувало мене, як далеко він забрався від рідного депо.
Наступна станція - Блотниця - майже копія Рогинців по виду сигналізації. Прогресивними можна назвати два лінзові повторювальні світлофори, розташовані в бік Бахмача за пасажирськими платформами.
Наступна станція - Рубанка. Тут вже замінені прожекторні світлофори на лінзові.
Після Рубанка остання станція перед Бахмачем - Григорівка. Тут як і по Рогинцям з Блотницею - все по старому-древньому. З цієї станції відходить 30-кілометрова тупикова гілка на ст. Качанівка. Свого часу з Ромен туди навіть приміський поїзд ходив.
Це були останні фото станцій, які мені були потрібні. Наступною була ст. Бахмач, де вже стемніло досить суттєво, і почався сніг.
По ст. Прилуки був час на фото ДР1А-288.
Ночуючи по Гребінці на швидкісній електричці (ЕР9М-398) зробив фотки Д1-713, ЕР9М-516 та 549. Прибувши у Полтаву, я вже по дорозі додому зробив фото ЧС4-047 та 041 із 104-м поїздом, в рамках цієї поїздки.
Дуже задоволений вилазкою, до нових зустрічей.