In urma cu unsprezece ani a inceput totul.Practic am transformat un hobby al adolescentei in ceva mult mai serios,de la nivelul amatorial la cel profesionist.Tot atunci am descoperit misterele imaginilor video,ce m-au cucerit imediat.Am inceput a studia in profunzime,atat autodidact cat si diverse cursuri de specialitate,in urma carora am obtinut un certificat de specializare in"Tehnici de filmar
e si editare in multimedia".Cu toate acestea nu am renuntat niciodata la fotografie,dimpotriva! In toti acesti ani am facut si greseli,fara voie,dar din care am invatat,insa am produs materiale bune,de care clientii au fost multumiti,sau chiar impresionati,dovada fiind faptul ca d**a trei ani de pauza,timp in care am fost plecat in strainatate,o parte din vechii clienti m-au cautat(unii chiar in strainatate)pentru a onora diverse comenzi.E o stare de fapt buna,ceea ce m-a incurajat sa repornesc la drum. Zilele acestea am predat un material foto-video unui client,cunostinta veche,si am citit pe fata lui uimire si mutumire,stari de fapt ce le-am intalnit mai tot timpul si la alte persoane.De ce?Simplu,pentru ca intotdeauna am incercat sa inteleg nevoile clientilor mei,felul lor de a fi,ce li se potriveste lor mai bine,de aceea nici un material nu seamana cu celalalt.Totodata am icercat sa nu fac rabat la calitatea lucrarilor,si am cautat pe cat posibil sa fiu accesibil tuturor,avand preturi decente uneori foarte mici,mult mai mici decat pe piata. Fiind organizat ca si studio,in timp am creeat o echipa de colaboratori,atat pe fotografie (Cristina),cat si pe filmare(Cosmin),oameni de care sunt mandru,si cu care am reusit sa creeam lucruri frumoase.Ei au fost cei care au ramas alaturi de mine mereu si care au avut in ei dorinta de a invata,si de multumi si pe altii cu ceea ce au facut.Bineinteles ca au fost si altii,dar care din pacate nu au reusit sa ajunga pe aceeasi lungime de unda cu ceea ce ceream de la ei,sau au considerat ca aceasta profesie nu este ceea ce isi doresc,sau pur si simplu au renuntat.Anul acesta am introdus in echipa doua persoane tinere Florin-fiul meu si Madalina,o fetita care merita tot respectul,proaspeti absolventi de liceu,cu dorinta de a invata si de a pune in practica ceea ce au invatat.Sunt tineri,sunt motivati,au ceva experienta in spate,au si suportul necesar si sper din tot sufletul ca totul sa fie ok. In speranta ca ne vom intalni cu diverse ocazii,nunti,botezuri,petreceri de orice fel si nu numai,va multumesc ca vizualizati aceasta pagina!