Bemutatkozó:
Édesapám hatására kezdtem fotózni, neki volt egy Zenit - E filmes fényképezőgépe, amivel gyerekoromba csak játszottam, akkor még nem tudtam, hogy e művészet szerelmese leszek és beszippant ez a világ. 11 évesen kaptam első digitális fényképezőgépemet amivel megtanultam az alapokat, majd ahogy szokott lenni, jött az egyik gép a másik után, míg a líceum elso
̋ évében megvettem első DSRL fényképezőgépemet, bár használt volt, és kopott, de mégis ez volt az a gép amely által mélyebben kezdett érdekelni a fényképezés, hogy miért, hát azért mert ebben láttam, hogy épül fel egy kamera, cserélhethető objektívek, tükőr ami az élő képet a szembe juttatja stb. más világ volt az előző fényképezőgépeimhez képest. 2010 - ben tagja lettem a sepsiszentgyörgyi MOHOS fotóklubnak. Majd elkezdtem önkéntesként a sepsiszentgyörgyi városnapokon fotózni (2012 - től 2019-ig), minden évben ott voltam, nagyon élveztem ezt a világot, a változatosság, hogy nincs két egyforma helyzet, új fotósokkal ismerkedtem meg, lényegében bekerültem a szakmába, ez már nem hobbi volt, ez hivatássá vált, munkává. Néhány év múlva már dolgozni jártam a városnapokra, hívtak más fesztiválokra, kiállításokra és sporteseményekre fotózni. Majd egy év kihagyás után felvételiztem és elkezdtem az egyetemet Bukarestben a Bukaresti Művészeti egyetem fotó - videó szakán, amit 2 év után abba hagytam (személyes okok miatt). 2017 - ben egy barátom meghívására a Székelyföldi Magyar Újságírók Egyesület tagja lettem. 2019 - ben a Háromszék Napilap és a Székely Hírmondó külsős munkatársvá váltam. Ebben az évben (2020) elvégeztem egy akkreditált fotótanfolyamot Csíkszeredában. Néhány éve a filmes fényképezőgépek megszálotja lettem és elkezdtem gyűjteni őket. Sajtó fotósnak és szociofotosnak tartom magam. Kiállítások:
● 2010 - 2019 MOHOS fotóklub éves tárlat - Sepsiszentgyörgy, Románia
● 2013 “Egy pillanat” című egyéni fotókiállítás - Sepsiszentgyörgy, Románia
● 2015 - től Magyar Fotográfia Napja kiállítás (aug.29) - Sepsiszentgyörgy, Románia
● 2019 Székelyföldi Fotóklubok Szemléje - Sepsiszentgyörgy, Románia
● 2020 URBAN 2020 Photo Award és kiállítás - Trieszt, Olaszország (elmarad)
Díjak:
● 2012 “Érzéseink” című fotópályázat - I. Díj - Sepsiszentgyörgy, Románia
● 2012 “Tineri jurnalisti in devenire” című fotópályázat - KÜLÖNDÍJ - Pitesti, Románia
● 2012 “Tineri jurnalisti in devenire” című fotópályázat - II. Díj - Pitesti, Románia
● 2012 “Tineri jurnalisti in devenire” című fotópályázat - III.Díj - Pitesti, Románia
● 2013 “Élhető Városok” című fotópályázat KLG fotókör - KÜLÖNDÍJ - Mosonmagyaróvár, Magyarország
● 2014 Gyulafehérvári Római Katolikus Főegyházmegye VI. kreativitás versenyén fotó kat. - I. DÍJ -
Marosvásárhely, Románia
● 2017 Ifjúsági Fotóverseny - III. DÍJ - Sepsiszentgyörgy, Románia
● 2019 In Memoriam Tóthpál Gyula IV. fotópályázat - III. Díj - Királyhelmec, Szlovákia
Elérhetőségek:
Facebook: Klárik Loránd (személyes oldal)
Klárik Loránd Photographer (fotós oldal)
Instagram: klariklori (fotós oldal) Web oldal: www.klariklorand.ro E - mail: [email protected] Tel.: 0734356631