04/06/2026
Ma elballagott a Kemény Zsigmond Elméleti Líceum tizedik végzős évfolyama.
Egy osztály, amelyre mindig lehetett számítani. Egy közösség, amely sok emléket, történetet és tanulságot hagyott maga után.
A ballagási beszédben szó esett búcsúról, útravalóról, Trianon emléknapjáról, anyanyelvről, hitről és tartásról is.
„Non scholae, sed vitae discimus.”
„Nem az iskolának, hanem az életnek tanulunk.”
A teljes beszéd itt olvasható:
A Kemény Zsigmond Elméleti Líceum tizedik végzős évfolyamának ballagásán elhangzott beszéd személyes emlékeken, közös élményeken és latin idézeteken keresztül szól a diákokhoz. A szöveg egyszerre búcsú, hálaadás és útravaló a felnőtté válás küszöbén álló fiatalo...