Łukasz Sztybe Fotografia

12/04/2026

wesele

Wrzucam kilka kadrów z reportażu ślubnego – żeby nie było, że żyję tylko plenerami😄Kocham góry i zdjęcia w plenerze, ale...
11/03/2026

Wrzucam kilka kadrów z reportażu ślubnego – żeby nie było, że żyję tylko plenerami😄Kocham góry i zdjęcia w plenerze, ale reportaże też są w moim sercu 😍
Jeśli się spodoba, zostawcie ❤️
Miłego oglądania!🍀

Złota godzina w Karkonoszach z Marcinem i Olą. ❤Kiedy pasja do fotografii spotyka miłość do gór 😍📷
04/11/2025

Złota godzina w Karkonoszach z Marcinem i Olą. ❤
Kiedy pasja do fotografii spotyka miłość do gór 😍📷

Po długiej przerwie wracam z ujęciami, które sprawiają, że serce bije szybciej🌄 To jedno z moich ulubionych zdjęć z górs...
27/10/2025

Po długiej przerwie wracam z ujęciami, które sprawiają, że serce bije szybciej🌄 To jedno z moich ulubionych zdjęć z górskich sesji ślubnych w tym roku💍Chwile pełne światła, miłości i spokoju – tak właśnie wygląda magia gór 💛

Cześć! Mam niesamowitą wiadomość dla Was! 🧡Oficjalnie ruszamy z www.zatulchwile.pl🎉To coś więcej niż marka. To zgrany ze...
22/05/2025

Cześć! Mam niesamowitą wiadomość dla Was! 🧡
Oficjalnie ruszamy z www.zatulchwile.pl🎉

To coś więcej niż marka. To zgrany zespół wyjątkowych ludzi, którzy połączyli siły, żeby stworzyć dla Was kompletną i prestiżową opiekę ślubną – od porannego makijażu, przez romantyczne ujęcia, aż po film, który poruszy Wasze serca na zawsze. 😍

📸 Fotograf: www.instagram.com/lukaszsztybefotografia
🎥 Film: www.instagram.com/weddmediafilm
💄 Wizaż: www.instagram.com/skoczi_mua_stylist
💇‍♀️ Fryzura: www.instagram.com/krolewskie_czesanie_by_ulakro
Wszystko w jednym miejscu. Jedna wizja. Jedna historia – Wasza.

ZATULCHWILE to spokój, profesjonalizm i atmosfera, dzięki której możecie po prostu być sobą. A my zatulimy Wasze chwile — dokładnie tak, jak na to zasługujecie.

📲 Zajrzyjcie na: www.zatulchwile.pl
📸 Sprawdźcie nas też na Instagramie: www.instagram.com/zatulchwile

Będzie nam ogromnie miło, jeśli udostępnicie ten post — może właśnie ktoś z Waszych znajomych szuka takiego dream teamu ❤️

Miłość, która sięga wyżej niż szczyty ⛰️Nie ma nic piękniejszego niż para, która potrafi być tak blisko — mimo wysokości...
29/04/2025

Miłość, która sięga wyżej niż szczyty ⛰️
Nie ma nic piękniejszego niż para, która potrafi być tak blisko — mimo wysokości, chłodnego wiatru i ciszy, która zapada tuż po zachodzie słońca.
To był jeden z tych wieczorów, które zostają w pamięci na zawsze.
Spokój, bliskość i widok, który odbiera mowę.❤

📍 Rudawy Janowickie i okolice
Fotografia z sercem – tam, gdzie kończą się szlaki, a zaczynają emocje.

Karkonosze Jesienią 🌦🍁Sesja Ślubna Kasi i Tomasza ❤Ani trudne warunki, ani zimno i wilgoć, ani też otaczająca nas mgła n...
29/10/2024

Karkonosze Jesienią 🌦🍁
Sesja Ślubna Kasi i Tomasza ❤
Ani trudne warunki, ani zimno i wilgoć, ani też otaczająca nas mgła nie powstrzymały nas przed sesją w Karkonoszach. Cierpliwie czekaliśmy i modliliśmy się o okno pogodowe. Mimo że widoczności była maksymalnie ograniczona, czasami nawet na wyciągnięcie ręki, daliśmy radę. 20 km pieszej wędrówki, ale dla takich zdjęć warto było 😍

Plener Ślubny A&W ❤Złota polska jesień 🍁Najpiękniejsza pora na plenery 🍂⛅️
15/10/2024

Plener Ślubny A&W ❤
Złota polska jesień 🍁
Najpiękniejsza pora na plenery 🍂⛅️

Moje pierwsze wrażenia z użytkowania Z6 III.Słuchajci,e, to nie jest recenzja, ja nie jestem testerem sprzętu fotografic...
28/08/2024

Moje pierwsze wrażenia z użytkowania Z6 III.
Słuchajci,e, to nie jest recenzja, ja nie jestem testerem sprzętu fotograficznego, a raczej zwykłym użytkownikiem. Więc nie będę tutaj pisał i rzucał technologicznymi hasłami, czy dokładnymi parametrami sprzętu – takie rzeczy można sobie posprawdzać necie.

Na początku w ogóle nie brałem pod uwagę Z6 III, będąc delikatnie mówiąc zawiedziony stackowaną matrycą, która w fotografii coś ważnego odbiera, a a fakt jest taki, że jest minimalnie mniejszy DR w porównaniu do modeli Z6II i ZF. No i z tego, co się często pojawia w komentarzach, że ta stackowana matryca jest właśnie pod video tylko i nic nie dostajemy w fotografii. Oczywiście po części tak jest, bo dostajemy mniejszy DR, ale czy jest to zły DR? No raczej z moich testów nie wynika, żeby było źle, to jest jednak poziom, który pozwala dalej dużo wyciągać, że zdjęć. Jeśli ktoś robi zdjęcia o scenach z dużą rozpiętością tonalną, to powinien spać spokojnie, to nie jest tak, że nagle dostaniemy gorsze zdjęcia niż z Z6II. Faktycznie pojawi się delikatnie więcej ziarna przy mocniejszym forsowaniu pliku, ale wydaje mi się, że Nikon dobrze to przemyślał, bo pomimo tego, że pojawia się w cieniu minimalnie więcej ziarna, to sam plik dostajemy bardziej detaliczny, bardziej ostry i łatwiej go wyprowadzić w postprodukcje przez redukcje szumu. No ale generalnie to raczej są różnice mocno pomijalne, raczej dla kogoś, kto ogląda zdjęcia w powiększeniu 100%-200%, bo na odbitkach, na monitorach w normalnych rozmiarach, przy normalnym oglądaniu, nie ma szans zauważenia tego. No i teraz przejdźmy do ciągłego powtarzania w sieci, które mnie również zmyliło, że jeśli ktoś nie używa tak dużych serii to, że matryca stackowana nic nie daję w fotografii. No nie jest to do końca prawda, bo dzięki temu dostajemy większą możliwość używania elektronicznej migawki, jeśli ktoś fotografuję w dyskretnych miejscach, które wymagają ciszy, to jest to ogromny atut – choćby, nawet jak ktoś robi ślub i trafi na księdza, który będzie miał większe niż zazwyczaj do cichego poruszania się po kościele, odpalamy elektroniczną migawkę i sobie dyskretnie, mając zdjęcia na tym samym praktycznie poziomie co z mechanicznej migawki. Kolejną kwestią, szybkość działania aparatu, no tutaj, to jest SZTOS, to jest to czego mi brakowało zawsze po przejściu z LUSTRZANEK na ML, czyli odpalam aparat w ON i jest on praktycznie gotowy do focenia, reakcja wręcz jest natychmiastowa.

Co do ergonomii, to znacie wszystko z poprzednich modeli. W moich rękach lepiej się trzyma Z6 III niż Z6II. Jest głębszy uchwyt, pełniejszy. Jak Z6II się dobrze kleiła dłoni, to tutaj jest jeszcze lepiej.

No i AF. Tutaj jest największy przeskok, całkowicie zmieniacie nawyki focenia, zapominacie o używaniu AWS. Po prostu Z6 III to tryby EAF i 3D – gdzie wszystko możecie sobie zaprogramować pod swoimi przyciskami, dostosować pod siebie. Ważną kwestią jest też, jeśli ktoś błyska na salach, to że na przysłonach F-5,6-9 AF zaczyna działać, tam gdzie AF w Z6II stoi już w miejscu, tam AF w ZF/Z6 III normalnie pracuję. Tutaj ten AF w porównaniu Z6II VS ZF/Z6 III to zupełnie inna liga.

Kilkoro osób pytało się co bym zostawił, jakbym musiał wybierać pomiędzy ZF a Z6 III. To ciężki wybór. Jeśli miałbym wybierać sercem, to bym zostawił ZF, jeśli rozum to Z6 III. Generalnie te aparaty dość podobnie działają, AF w obu aparatach jest genialny, z tym że w ZF jestem zakochany po uszy, uwielbiam trzymać ten aparat, fotografowanie, trzymanie ZF sprawia ogromną satysfakcję i chybabym nie zamienił mojej ZF na Z6 III, jakbym miał stanąć przed wyborem zostawienia tylko jednego aparatu. Z6 III to taki mały wół roboczy. No jednak Joy w Z6 III przy tym AF-ie to coś fajnego, wygodnie się zmienia/przskakuję z oka na oko używające AF, wygodniej i szybciej się używa 3D, przeskakując punktami na joyu niż na wybieraku. Megafajnie teraz się działa tym joyem, choćby fajne jest to, że sobie można zmieniać oko kliknięciem lewo, prawo, dosłownie, mając to pod kciukiem.

Podsumowując, Z6II to wciąż dobre aparaty, dużo nimi można wyciągnąć, ale ja już zacznie się pracować z nowym AF-em ZF/Z6 III to można poczuć dyskomfort, wracając do pracy na starszym AF, w którym trzeba więcej uwagi zwracać na punktowe ostrzenie i na tryby AF.

I co do video, napiszę tylko tyle, bo nie robię, choć planuję :).
Duży wybór, dużo możliwości. Dla mnie fajna sprawa, 4k i 60 FPS bez jakichś crop, gdzie, mając stało ogniskowe szkła nie muszę się martwić tym, że z 24 mm zrobi mi x1,5 :-], No i ten AF, płynnie, trzyma się oka. No i na koniec, pewnie kilkoro osób chciałoby się dowiedzieć co z tym „lagiem” spadkami FPS na wyświetlaczach przy punktowym ostrzeniu przy czasach 1/200 lub dłuższe. Jest to samo, co w ZF, ale ciężej to wywołać niż w ZF. Po prostu jest, ale w mniejszym stopniu. Wizjer? No nie wiem, po prostu jest, jest może jaśniej, jest może wyraźniej, ale raczej nie zwracałem na to uwagi pracując na dwa aparaty, w Z6II i ZF jest bardzo dobrze, mając obok te aparaty, jak się skupi na fotografowaniu to raczej dla mnie różnice które nie mają znaczenia.

Nie bójcie się tego DR. Ja się również nakręciłem przez wszelkie materiały w necie, ale dopiero teraz zobaczyłem, że to wszystko to trochę drama. Ale najlepiej jak sobie przetestujecie sami, bo wiadomo, każdy inaczej robi :)

Dla mnie Z6III to KOT 🔥

Sesja zdjęciowa K&D 😍 Wschód słońca w Bieszczadach 🌅 📷
25/03/2024

Sesja zdjęciowa K&D 😍
Wschód słońca w Bieszczadach 🌅 📷

Adres

Wroclaw
50-229

Telefon

+48793764484

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Łukasz Sztybe Fotografia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Łukasz Sztybe Fotografia:

Udostępnij

Kategoria