Daniel Lamotte - fotografia górska

Daniel Lamotte - fotografia górska Odkryj ze mną piękne górskie widoki i miejsca: Karkonosze, Tatry, Pieniny i więcej :)

Szukasz wydruku górskiego, który ozdobi Twoje cztery kąty?

Idealnie trafiłeś/aś! Zapraszam na moją stronę:
dlamotte.com/sklep

Kamienna Ławka przy Słoneczniku w Karkonoszach 🙂
01/06/2026

Kamienna Ławka przy Słoneczniku w Karkonoszach 🙂

Przyjemne kolory o zachodzie słońca oglądane z Ostrej Małej w Rudawach Janowickich 🙂
28/05/2026

Przyjemne kolory o zachodzie słońca oglądane z Ostrej Małej w Rudawach Janowickich 🙂

26/05/2026

Miały być wstępnie czeskie Izery, ale zostaliśmy po polskiej stronie. Warto było, bo dzięki studiowaniu mapy udało się znaleźć taką perełkę na zachód słońca ❤️

Czy nie jest pięknie? 😀
————————————-

Czy najtańszy teleobiektyw od Fuji daje radę? Ja myślę, że tak :) Stosunek jakość/cena jest naprawdę niezły 😎 Ja chwalę ...
07/04/2026

Czy najtańszy teleobiektyw od Fuji daje radę?

Ja myślę, że tak :) Stosunek jakość/cena jest naprawdę niezły 😎 Ja chwalę sobie jego lekkość i uniwersalność ogniskowej.

Minusy? Mógłby być ostrzejszy, lepiej wykonany i AF mógłby sobie lepiej radzić w słabym świetle. Poza tym 👌 szczególnie, że kupiłem go za 700 PLN kilka lat temu 😂

Które zdjęcie najbardziej Wam się podoba? Niektóre z nich zrobiłem już naprawdę dawno temu 😀
—————
📸: Fujinon 50-230mm
—————

01/04/2026

Wideopocztówki z wypadu na Dzikowiec 🙂

To w sumie fajny pomysł na szybki plener z Wrocławia. Jak to zrobiliśmy?

Krok 1. Wstajesz super wcześnie rano (wtedy jakoś o 3) i jesteś mega niewyspany 😅
Krok 2. Jedziesz w nocy 1,5h na bezpłatny parking pod Dzikowcem
Krok 3. Idziesz ok. 40 minut spokojnym tempem i jesteś pod wieżą
Krok 4. Wchodzisz na wieżę i cieszysz się pierwszym plenerem od dawna i wschodzącym słońcem 🥰

Stwierdziłem, że nie podkładam żadnego utworu i zostawiam Was z wiatrem i śpiewem ptaków. Mam nadzieję, że podoba się Wam tak jak i mi!
—————
Few videopostcards from Dzikowiec Wielki. Almost sleepless night, but well, I think it was worth it. FIRST sunrise since… I can’t even remember!
—————
📸: iPhone 16 Pro
—————

—————

Kolory o zachodzie słońca nad Rudawami i Karkonoszami 🙂
10/03/2026

Kolory o zachodzie słońca nad Rudawami i Karkonoszami 🙂

Po co mi teleobiektyw w fotografii górskiej? 🙂Jest ku temu kilka dobrych powodów. Ciekawi?1. Teleobiektyw kompresuje per...
05/03/2026

Po co mi teleobiektyw w fotografii górskiej? 🙂

Jest ku temu kilka dobrych powodów. Ciekawi?
1. Teleobiektyw kompresuje perspektywę - to znaczy, że odległe szczyty górskie wyglądają jakby były na wyciągnięcie ręki

2. Izolowanie fragmentów krajobrazu - idealnie nadaje się do wycinania fragmentów z całości, np. szczytu, światła na grani, drzewa we mgle

3. Odległe zjawiska - mgła w dolinie, czy księżyc, który gołym okiem wygląda na niewielki. Teleobiektyw get you covered!

4. Skala - moim zdaniem fajnie oddaje skalę, np. jak mały jest człowiek w stosunku do potęgi gór

Wspomniany Fujinon ma ogniskową 50-230mm, czyli na pełną klatkę daje to 75-350mm. To całkiem fajna ogniskowa pozwalająca na uchwycenie bardzo odległych tematów zdjęć 🙂

I choć może nie jest to najostrzejszy obiektyw ze stajni Fujifilm, ani taki z najlepszym światłem, ani najlepszym autofocusem to bardzo go lubię 😉 Dzięki swojej lekkości powoduje, że ból pleców po 30-stce nie jest aż tak dokuczliwy 😂 Nie wyobrażam sobie pleneru bez niego.

Dajcie znać, które zdjęcie najbardziej się Wam podoba? A może kogoś zachęciłem do zakupu tele? :)

To pierwsza część, a niedługo zapraszam na kolejny post ze zdjęciami z teleobiektywu 🙌
—————
📸: Fujinon 50-230mm
—————
Few shots from my fav telephoto lens.
—————

To post jakiego jeszcze tutaj nie było 😉Wczoraj, gdy po raz pierwszy zawitały do Polski wiosenne temperatury wybraliśmy ...
01/03/2026

To post jakiego jeszcze tutaj nie było 😉

Wczoraj, gdy po raz pierwszy zawitały do Polski wiosenne temperatury wybraliśmy się na górski spacer z Porto w Rudawy Janowickie🐶 (brakuje tu emotikonki czarnego psa 😂)

Mam dla Was propozycję miłego spaceru na rozruch po zimie 😉 Zaczynamy na przełęczy Karpnickiej (duży parking był darmowy, choć mocno obłożony) i naszym celem jest Zamek Bolczów.

Szlak ma formę pętli i nam z przystankami na jedzenie, kawkę i cieszenie się słońcem zajął około 4 godzinek.

Po drodze lasy, skały, widoki na Karkonosze, zamek, cisza i spokój. Turystów nie było wielu - z wyjątkiem zamku 🏰

Trasę można rozszerzyć o podejście do Skały Piec, albo w ogóle wrócić niebieskim szlakiem, co równa się więcej fajnych skał po drodze 👌

Pamiętajcie o smaczkach i wodzie, jeśli wybieracie się z psem 🙂

Mam nadzieję, że taka forma posta przypadła Wam do gustu? Chętnie od czasu do czasu podzielę się takim postem 🙌

PS. Napisz w komentarzu PORTO i wyślę Ci link do mapy ze szlakiem 💪

18/02/2026

Już tylko 33 dni do wiosny 🌿

Kto czeka z utęsknieniem? Bo na pewno ja 😉

Mam dość szarego i zimnego Wrocławia 😅

Adres

Wroclaw

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Daniel Lamotte - fotografia górska umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria