Ślepaki fotografia

Ślepaki fotografia Zdjęcia Kasia Bogucka - fotografia portretowa. Pozwól sobie na dobre zdjęcia!

slepaki.blogspot.com

Założyłam Ślepaki celem zebrania mojej galerii najfajniejszych zdjęć i najfajniejszych przeróbek zdjęć. Nie jestem profesjonalnym fotografem ani grafikiem, pokroju NazwiskoPhotography.com Wszystkie fotografie tutaj są kopirajted by Kocięcka end Synowie Kompany. :)

Na jednej z grup fotograficznych, do których należę, rozgorzała dyskusja „czym to jest prawdziwy portret?”.Otóż fotograf...
25/07/2019

Na jednej z grup fotograficznych, do których należę, rozgorzała dyskusja „czym to jest prawdziwy portret?”.

Otóż fotografowie – niektórzy z nich bardzo doświadczeni i naprawdę utalentowani, posiadający ogromną wiedzę i świadomość tworzenia – nie mogą dojść do ładu! Powstał więc w komentarzach obóz konserwatystów definicji „portretu” i konserwatystów portretu. I żaden ustąpić nie chce, bo wiadomo, kto ustępuje te okazuje słabość, więc choćby o definicję będziemy w komentarzach walczyć do ostatniej emotikony! 🙄 To takie typowe.

👉👉 Konserwatyści definicji portretu bronią teorii, że portret to wyłącznie wizerunek osoby – wykonany dowolną techniką. Potwierdzają to źródła historyczne, które wskazują na obrazy całopostaciowe, obrazy wieloosobowe, czy nawet karykatury rysownicze – jako portrety. Tu definicja jest więc szeroka i nic jej nie ogranicza.
👉👉 Konserwatyści samego portretu natomiast bronią teorii, że prawdziwy portret to przedstawienie (zdjęciem, rysunkiem) popiersia osoby. Przykładem jest portret do paszportu, portret biznesowy czy portret np. ślubny. Definicja zawiera więc w sobie restrykcję odnośnie kadrowania, co narzuca ograniczenia w kadrowaniu portretów.

Na całe szczęście to nie fotografowie decydują o losach „portretu”, portret istniał na długo wcześniej, niż fotografia i czy się to konserwatystom (dowolnego typu) podoba lub nie – językoznawcy i historycy mają tu najwięcej do powiedzenia.👍 A ci stoją murem za „szeroką” definicją portretu.
Jeśli więc ktoś Wam kiedyś powie, że portretu nie należy robić:
📸 w nocy lub pod światło
📸 dla całej sylwetki lub zbiorowo
📸 konkretnym obiektywem / ogniskową / przysłoną
📸 takim lub innym kątem
📸 z ręki / ze statywu
wiedzcie wtedy, że ta osoba po prostu rozumie portret wąsko – czyli paszportowo. Nie ma co się z tym kłócić, tylko zgódźmy się z tym, że się nie zgadzamy w definicji portretu i przejdźmy nad tym to porządku dziennego. :) Okej? :)

Czy to oznacza, że portret będzie wyglądał tak samo ogniskową 28mm i 135mm? W nocy lub pod światło, z reki ze statywu? Oczywiście, że nie. O tym już w następnych postach! 😉😅

Czuję się dokształcona z definicji portretu! :)

Błędy początkującego fotografa  #1Historia sprzed trzech lat.Piękny słoneczny dzień? 🌞 Znakomicie! Biorę aparat,📸 modelk...
06/07/2019

Błędy początkującego fotografa #1

Historia sprzed trzech lat.
Piękny słoneczny dzień? 🌞 Znakomicie! Biorę aparat,📸 modelkę pod pachę i idziemy w pole. Popstrykamy coś!

⏳ Po 10 minutach fotografowania ja już prawie nic nie widzę, bo słońce wypala moje oczy, modelka ledwo stoi w upale, 😥 a ja się zastanawiam, jak głęboko czarne są cienie pod jej oczami na każdym kadrze. Okej - myślę sobie - szkoda zmarnować tak dobrej pogody na marudzenie! - robimy dalej. 🥵
⏳ Przestawiamy sobie perspektywę - próbuję zrobić coś pod słońce, wtedy na zdjęciu widzę wielką białą plamę nieba, czarny kontur dziewczyny i ładny efekt promieni przebijających się przez jej włosy. Szkoda tylko, że na zdjęcie nie mam żadnego pomysłu. ;)
⏳ Po 20 minutach obydwie z modelką jesteśmy upalone od słońca, spragnione wody i zastanawiamy się, co my w ogóle robimy ze swoim życiem. 📉 Po chwili wymyślam kolejną koncepcję: uciekamy pod cień drzew i bawimy się cieniami na twarzy modelki. Oczy modelki wyglądają jak przecinki. 😑 Założenia słuszne, gorzej, że absolutnie trzy lata temu nic nie wiedziałam o RAWach i 90% zdjęć wychodzi przepalonych. Dramat! Nie chcielibyście oglądać tych zdjęć ;)

Wracam zrezygnowana i zadaję sobie to oklepane pytanie: GDZIE POPEŁNIŁAM BŁĄD!? 🤯🥴

:D

❣️ Otóż pierwszy błąd, Kasiu z przeszłości, popełniłaś wychodząc na sesję zdjęciową w upał. Traktuj wychodzenie na sesję jak wyjście na trening - lepiej wieczorem lub rankiem, kiedy chłodniej. 👍
❣️Drugi błąd popełniłaś wychodząc w słoneczny dzień na sesję zdjęciową bez pomysłu - ostre światło (jakim jest słońce w południe w lipcu) to ostre wymagania. ☝️ Nie przemyślałaś tego, że bardzo jasne słońce + bardzo jasny obiektyw: równa się przepalone zdjęcia. :)
❣️Trzeci błąd popełniłaś warsztatowy: tylko doświadczony fotograf uliczny albo głupek wychodzi na zdjęcia z podejściem "Popstrykamy, zobaczymy, co wyjdzie". 👈 Sama sobie odpowiedz, którym z tych dwóch byłaś. Serduszko wsparcia

Od zawsze mam dużą wadę wzroku. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Znaczy kiedyś była ona mniejsza, ale wtedy i ja byłam m...
02/07/2019

Od zawsze mam dużą wadę wzroku. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz. Znaczy kiedyś była ona mniejsza, ale wtedy i ja byłam mniejsza i absolutnie tego nie pamiętam. :D

Ale wracając do wątku - kiedy masz dużą wadę wzroku, to ludzie (szczególnie w wieku nastoletnim) lubią pokazywać Ci dłoń i pytać "ile widzisz paaaalcóóóóów, huehue". 🤟☝️🖖🤪Albo - ci bardziej wrażliwi - pytają "okej, to właściwie jak zdejmiesz okulary, to co widzisz?" 🤓

To dobre pytanie, bo niektórym się wydaje, że po zdjęciu okularów widzę przed sobą obrazy Kazimierza Malewicza w naturalnym środowisku. 🙂🙃 Tak, to ten Pan od "Czarnego kwadratu" i tak, wciąż wolę jego obrazy od współczesnej sztuki konceptualnej...

❤️ Szukam odważnych osób do sesji zdjęciowej! ❤️ Pomyślicie zaraz: odważnych? Hmmm, pewnie chodzi o sesję rozbieraną, a ...
27/06/2019

❤️ Szukam odważnych osób do sesji zdjęciowej! ❤️

Pomyślicie zaraz: odważnych? Hmmm, pewnie chodzi o sesję rozbieraną, a już na pewno to jakieś naciągactwo i molestowanie! 🧐

Otóż nie! 😲 Chodzi o coś znacznie gorszego, niż zdjęcia buduarowe, czy sensualne. Chodzi o... (dramatyczna pauza) o pokazanie swojej twarzy bez retuszu i z retuszem na Ślepakach. 🤭🤨

❤️ Pokazanie swojej twarzy bez filtra wyszczuplającego, kremu antycellulitowego i taśm modelujących rysy twarzy okazuje się być wielką odwagą na miarę XXI wieku. Wiecie, tak źle jeszcze nigdy nie było - żeby ludzie nie chcieli się widzieć w wersji naturalnej. Codziennej.

❤️ Cierpimy od dłuższego czasu na "syndrom instagramowego życia", czyli zdjęcia nas samych w internecie muszą być poddane obróbce (aż się prosi tu zażartować: marynowanie, siekanie, duszenie) i koniecznie muszą przedstawiać wyidealizowany obraz życia - ale nie naszego, a tego, które chcemy myśleć, że mamy.

❤️ Dlatego też - szukam osób do sesji portretowej, którzy nie boją się swojej twarzy bez retuszu. Którzy po prostu chcą tak, jak wyglądają dziś - wyjść w plener i pokazać się na zdjęciach w 100% autentycznie. Zróbmy razem coś dobrego, a nie lukrowanego, okej?

1️⃣ Zgadzasz się? Udostępnij! ⬅️⬅️
2️⃣ Piszesz się na taką sesję? ⬅️⬅️ Daj znać w komentarzu i w wiadomości prywatnej. Do końca weekendu zbieram zgłoszenia.

Dobrego dnia!
Na zdjęciu piękna Agata ❤️

Jaka jest różnica między czterdzieści a czternaście? 🧐😜📸 Od stycznia do końca czerwca 2018 zrobiłam prawie 4️⃣0️⃣ sesji ...
24/06/2019

Jaka jest różnica między czterdzieści a czternaście? 🧐😜

📸 Od stycznia do końca czerwca 2018 zrobiłam prawie 4️⃣0️⃣ sesji zdjęciowych, w przeważającej większości malutkich (do kilku zdjęć), a większość z nich było darmowych.
📸 Dla porównania od stycznia do końca czerwca 2019 zrobiłam 1️⃣4️⃣ sesji zdjęciowych, w większości dużych, płatnych zleceń.

Prawie trzy razy mniej! 🙀
Czy płaczę z tego powodu? 😺
Absolutnie nie, wręcz sama starałam się zmienić model "Dużo, małych sesji" na "mało, dużych sesji" i teraz jak na dłoni widzę różnice tych dwóch podejść:

"Dużo, małych sesji":
💵 zarobek to około 5-15% z ceny małej sesji,
🏃‍♀️ czasu masz mniej, bo sesji jest więcej,
🖥 masz bardzo dużo zdjęć do selekcji z kilku sesji tygodniowo,
🖱 ale masz dzięki temu mnóstwo różnorodnych zdjęć do wrzucania w social media
👩‍🎤 i poznajesz dużo nowych, ciekawych osób. :)

"Mało, ale dużych sesji":
💵 zarobek to 25-35% z ceny dużej sesji,
🚶‍♀️ masz więcej czasu, bo sesji jest mniej,
🖥 ale masz bardzo dużo zdjęć do wyboru i obrobienia z każdej dużej sesji - nawet po kilkaset z jednej sesji!
🖱 I masz kilka sztuk swoich "najlepszych" zdjęć w ciągu półrocza do pokazania w social mediach.

Podsumowując: wybór należy do Ciebie :)
Na zdjęciu oczywiście Natalia

Jak tam Wasze poniedziałki?Mój się zaczął z dystansem.  ;)
10/06/2019

Jak tam Wasze poniedziałki?
Mój się zaczął z dystansem. ;)

Guess what!? Kasia zrobiła takie fajne zdjęcie, że jest udostępnione jako okładka wywiadu. Cool!
27/05/2019

Guess what!? Kasia zrobiła takie fajne zdjęcie, że jest udostępnione jako okładka wywiadu. Cool!

Happy Su'cuy Vode. This week we introduce to you another member of our Mandalorian Mercs European Clans Command Team - Dexal, our Regional Ver'sol and the Ver'alor for the Vu'traat Clan - Mandalorian Mercs Polska

What is the meaning/origin of you Character Name?
Do you know that a bit old cartoon "Dexter's Laboratory"? Where main character was little, crazy redhead scientist? Which was always disturbed by his older sister? Well... this doesn't suits me at all, so only the "Dex" part has it's beginning here and the sufix "al" came along by itself.

How long have you been a member and what brought you to the Mercs?
I've been member of the club since late 2016. And it is all fault of my friend (and currently ruling Alor'ad of Vu'traat Clan) - Vassk. Firstly I had made an armor that was supposed to be just for fun, so I could be part of trooping group. At that time I was thinking that MMCC is beyond my reach. But then Vassk showed few photos of approved members, and said "Look, if they've been accepted, you won't be rejected". And here I am 😁

What has been your favourite troop?
Well, I don't have any favourite troops, every troop with my clan mates is awesome, and every time after that I hate myself for such heavy trooping, 🤣

If you could make any upgrade to your armour without worrying about costs or materials, what would it be?
Probably weapons, that aren't scratch built by me 😂. I'm not saying my blaster is bad, just it always could be better. Also some nice electronic stuff, like chest display, led lights around T-vizier and maybe something my gauntlets 😁

What is your Favourite Film - Saga or Standalone?
Original trilogy is cool, prequels are fun because of such heavy meme potential. I would rather not talk about the new trilogy, but standalone films are also nice, especially R1. So you see, I don't have my just one most favourite film 😜

Do you have any other Cosplays?
I am currently working on a project that will give me a membership in the legions. But it's top secret, so hushhush and don't tell anyone 🤫

Photo Credit: Ślepaki fotografia

Sesje na wieczorach panieńskich!Co tu dużo kryć - kocham fotografować takie imprezy. Emocje, jakie towarzyszą panieńskim...
09/05/2019

Sesje na wieczorach panieńskich!

Co tu dużo kryć - kocham fotografować takie imprezy. Emocje, jakie towarzyszą panieńskim, są bardzo skoncentrowane na pozytywach - spotkanie wokół jednej niewiasty, przyszłej żony, której pozostałe uczestniczki wydarzenia życzą jak najlepiej.

Tak jak nie ma dwóch identycznych panien młodych, tak nie ma dwóch identycznych wieczorów panieńskich. Jeśli planujesz takie wydarzenie, pomyśl, czy warto na godzinę-dwie zaprosić fotografa. Potem przyszłej pannie młodej możesz sprezentować w dniu ślubu piękny album ze zdjęciami, razem z dobrymi życzeniami od Was wszystkich.

Tak, kocham fotografować wieczory panieńskie. Te emocje i ten klimat zawsze pozytywnie mi się udziela. :)

Kochani, ja wiem, że moja skrzynka pęka w szwach od Waszych wiadomości (a tak na serio to aż tak nie pęka ;) ), ale odpo...
27/04/2019

Kochani, ja wiem, że moja skrzynka pęka w szwach od Waszych wiadomości (a tak na serio to aż tak nie pęka ;) ), ale odpowiem na wszystko we wtorek.

Jestem na Pyrkonie i fotografuję wszystko dookoła, karta pamięci prawie pełna, baterie wszystkie są do porządnego naładowania w nocy, a i tak nie łapię wszystkiego, co bym chciała! Tu jest po prostu za dużo świetnych rzeczy, za dużo pięknych ludzi i zbyt ciekawe atrakcje. :)

A co mi się udało? Złapać przed sekundą przepiękną Fridę ;) fani Fridy dają ♡! :)

Adres

Warsaw
03-321

Godziny Otwarcia

09:00 - 16:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Ślepaki fotografia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria