23/12/2025
- Historie dojrzałych Kobiet
Ewa Butkiewicz w moim obiektywie📸 – Warszawa – 13/09/2025
Chcesz się dowiedzieć więcej jaka historia stoi za Ewą?
Czytaj dalej.
🎈Czym zajmujesz się życiowo/ zawodowo? I jak to się stało?
Życiowo jestem najszczęśliwszą mamą na świecie, bo mam dwie wspaniałe, najukochańsze córki na świecie, starsza Patrycja i młodsza Paulina, obie na P :) żeby było łatwiej zapamiętać.
Od 27 lat jestem szczęśliwą żoną tego samego męża :) , a od 51 lat córką i siostrą mojej jednym SIS Sylwii.
Zawodowo od 27 lat w bankowości, u różnych pracodawców, zaczęłam od lokalnego banku z trójmiasta o nazwie Bank Komunalny S.A., który później został wchłonięty przez nordycką grupę bankową działającą w krajach skandynawskich, Bank nazywał się Nordea. To był mój najlepszy czas w bankowości, ludzie którzy tworzyli zespół byli I są wspaniali, tego Banku nie ma już 11 lat, a my wciąż się spotykamy i jesteśmy jedną wielką Rodziną, nazywamy się One Team Nordea :)
Od 2014 roku byłam już pod skrzydłami PKO BP, ale tu już nie będę się rozpisywać, choć również ludzie z którymi dane było mi pracować też są w moim serduchu. Cały ten czas spędziłam w jednym budynku zmieniając tylko stanowiska :). W tym okresie dużo też się działo w moim życiu osobistym, moje zdrowie niestety zostało nadszarpnięte, dużo chorowałam i przeszłam swoje, ale o tym staram się nie pamiętać, bo wszystko dobrze się skończyło , a to najważniejsze!!!
W tzw. międzyczasie w roku 2019 dzięki namowie mojej bardzo dobrej koleżanki trafiłam do firmy Vorwerk S.A. zajmującej się sprzedażą bezpośrednio najwspanialszego urządzenia jakim jest Thermomix, to również jest moja miłość :) , weszłam do firmy żeby wypracować swojego, wymarzonego Thermomixa, na którego w tamtym czasie nie było mnie stać. Jest to moja dodatkowa praca, w której odpoczywam i cieszę się każdego spotkania z Klientem, który chce poznać Thermomixa a ja mogę mu go pokazać. Miałam tam być tylko chwilę, a tym czasem mija 6 rok a ja wciąż jestem w firmie i kocham to co robię :). Jeśli chodzi zaś o pracę główną to oczywiście dalej bankowość, od 2020 roku w Banku Ochrony Środowiska, na stanowiskach od kasjera do menagera :). Bardzo lubię ludzi, stąd cały czas obracam się tam gdzie mogę Ich spotykać, pomagać, rozmawiać i cieszyć się z każdego poznanego człowieka, choć nie zawsze jest miło 😉
🎈 Jak się czujesz jako dojrzała kobieta ?
Hmmm, jak to poważnie brzmi? Ja w zasadzie to nie wiem czy czuję się dojrzałą, zmiana cyfry na 50 w zasadzie nie zmieniła mnie, PESEL pozostał ten sam 😄a tak na serio, to czuję się bardzo dobrze. Mam wokół siebie ludzi, którzy chcą być ze mną niezależnie od wieku, bardzo lubię młodych ludzi, których mi nie brakuje choćby ze względu na moje córki i ich towarzystwo, które bardzo lubię i oni mi to odwzajemniają.
🎈 Rada dla Twojej młodszej Ja:
Bądź sobą i nie przejmuj się gadaniem innych ludzi ! Choć nie zawsze przychodzi to z łatwością. A z drugiej strony patrząc… Moja Mama zawsze mówiła, "córcia jak gadają to znaczy pamiętają'' coś w tym jest 😉
🎈 Czym najbardziej lubisz się zajmować i dlaczego ? Co Ci to daje?
Ewa mówi o sobie: Jestem trochę " rządzialska". W szkole zawsze gospodarz klasy, na studiach starosta, w życiu dorosłym też lubię mieć ostatnie zdanie, ale nie za wszelką cenę. Lubię jak coś się dzieje, lubię planować, lubię mieć poukładane sprawy, lubię pomagać innym, choć z tym czasem trzeba uważać, bo czasami może się to obrócić przeciwko samej sobie. No i oczywiście lubię gotować, w swoim ukochanym Termosiu🤩 Jeszcze kiedyś swoje małe Bistro u Ewy otworzę i już Cię do niego Julitko zapraszam 😍
🎈Sposób na tzw wychodzenie ze strefy komfortu?
hhhhm... po prostu jak jest zadanie do wykonania to trzeba to zrobić. Nie rozkminiam tylko robię.
🎈Praktyki w przypadku trudnych emocji?
Trudne emocje to jak sama nazwa wskazuje są trudne, chyba nie ma jakiegoś złotego środka na przeżywanie ich. To zależy od sytuacji, od tematu, od rozmiaru i wagi sytuacji. Każdy z nas ma inny sposób na przeżywanie ich, ale chyba najlepszym rozwiązaniem jest rozmowa , bo jak rozmawiasz i chcesz rozmawiać to zawsz znajdzie się pomysł aby poradzić sobie ze wszystkim. Ja jestem tą szczęściarą, bo mam dwie córki przyjaciółki, które zawsze stoją za mną murem, ale jak trzeba matkę przywołać do porządku to też potrafią o tym szczerze powiedzieć 😄
SESJA ZDJĘCIOWA 😍
To była niespodzianka i prezent od mojej jedynej, najdroższej SIS Sylwii. Przez te 50 lat otrzymałam wiele pięknych prezentów, przy których też było czasem wesoło, bo ja tak mam, że w ciągu dwóch dni w roku obchodzę trzy okazję, mianowicie 23/12 mam urodziny, 24/12 mam imieniny, a jak byłam młodsza (dzieckiem) to ponoć upominałam się o trzeci prezent - gwiazdkowy 😂
Sesja niestety z powodów tzw różnych była mocno przekładana w czasie, ale w końcu przyszedł ten dzień 13/09/2025. Szybka akcja zakupu biletu PKP, wynajęcie noclegu na booking w stolicy i czas dla mnie 😍i z SIS. Oczywiście nie obyło się bez przygód w podróży, ale na szczęście wesołych🤣 Zmieniłyśmy paru panom imiona w nazwach ulic, ale finalnie dotarłyśmy na nocleg, a rankiem do Czarodziejki Julity. Przyznam szczerze, że była to moja pierwsza profesjonalna sesja, nie licząc zdjęć ślubnych, które nieskromnie napiszę, też są piękne 👍
Czułam ogromne podekscytowanie, zaciekawienie, ale nic a nic się nie denerwowałam. Jak tylko przekroczyłam próg studia fotograficznego Julity, poczułam ciepło i radość, że w końcu ten dzień nadszedł. Nie miałam żadnego wyobrażenia jak taka sesja powinna wyglądać, ale wiedziałam i czułam jedno, że jestem w najlepszych rękach i nie pomyliłam się 😊
Efekt był powalający, Julita wydobyła ze mnie wszystko co najładniejsze, moje piękno, podkreślając to pięknym makijażem, który zrobiła p. Asia😍
I wiem jedno, gdybym miała to powtórzyć inaczej, to nie było by inaczej, bo było wspaniale i polecam taką sesję każdej kobiecie, tak po prostu dla siebie 😍
Ewo - z całego serca dziękuję za ten wspólny, piękny czas. Za wspaniałe rozmowy❣️❣️❣️
Makijaż i fryzura utalentowana Joanna Skrzypiec
_________________
Ta sesja i publikacja zamyka mój fotograficzny projekt Kobiety 50plus
Z całego serca dziękuję Wam, że chciałyście/ chcieliście czytać moje publikacje i oglądać efekty mojej współpracy z Wspaniałymi Klientkami i Klientami.
To było wspaniałe i bardzo cenne doświadczenie.
A już za kilka tygodni zaczynam w moim życiu kolejną wspaniałą przygodę 😍🤩⛷️