27/01/2019
Dziś razem z M.Parol Grafika i Fotografia i Piaseczno998 odwiedziłem jednostkę OSP Góra Kalwaria w celu sfotografowania nowego nabytku ww jednostki
W grudniu strażacy OSP Góra Kalwaria odebrali z siedziby firmy P.S. Szczęśniak fabrycznie nowy ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy na podwoziu XT, 450 konnej Scanii serii P z kabiną typu crewcab o układzie siedzeń 1+1+4. Pojazd ten jest jednym z pierwszych w Polsce GCBA 7/56 spod skrzydeł Szczęśniaka zabudowanych na podwoziu Scanii nowej generacji oraz w woj.mazowieckim.
W jednostce zastąpiła Mercedesa Atego GCBA i trafiła na pozycję wozu "pierwszowyjazdowego" spychając z dotychczasowej pozycji Mercedesa Atego GBA
Pojazd wyposażony jest w zbiornik o pojemności 7 tys. litrów wody oraz 700 litrów środka pianotwórczego. Poza środkami gaśniczymi na wozie znajdziemy m.in.
-Zestaw narzędzi hydraulicznych WeberRescue
-Prądownice wodno-pianowe Turbomatic
-Agregat do nabijania butli aparatów ODO
-Torba PSP-R1
Sygnalizację wozu stanowią:
-Modulator Federal Signal PA-300
-Syrena Federal Signal Q2B
-Sygnał pneumatyczny Grover 1510
Strażakom OSP Góra Kalwaria dziękuję za pomoc w przeprowadzeniu sesji zdjęciowej pojazdu oraz życzę, aby sprawował się jak najlepiej i wyjeżdżał jak najmniej!
______________________________________________
Samochody Ratownicze
Strażackie Scanie
CzerwoneSamochody.com
Mazowsze 998
Góra Kalwaria - gorakalwaria.org
Służby-Ratownicze.pl
Polski Serwis Pożarniczy - Remiza.pl