24/08/2021
Lubię minimalizm. Zarówno jeśli chodzi o estetykę zdjęć, jak również moje narzędzia pracy. Dbam o to, żeby sprzęt, na którym pracuję był najwyższej jakości, ponieważ bezpośrednio przekłada się na jakość zdjęć, ale nie lubię mieć go za dużo. Gdy mam czegoś za dużo, to od razu się gubię, lub nie mogę się zdecydować, co użyć - jestem typową wagą 😉
Pracuję więc na jednym aparacie - Canonie 5d mark IV, który uwielbiam za miękkość obrazu. W zestawie mam dwa stałe obiektywy 50 mm i 85 mm. Chociaż zdarza się, że robię sesję tylko na jednym z nich. Nie inwestuję w ilość sprzętu, ale zawsze stawiam na jakość. Po latach pracy w lightroomie, zdecydowałam się na zmianę oprogramowania na capture one, co bardzo ulepszyło mój proces postprodukcji szczególnie w pracy z kolorem.
Jednak myślę, że inwestycja w najlepszy sprzęt to nie jedyna droga do rozwoju warsztatu i jakości zdjęć. Sporo spędzam szukając inspiracji - czytając i rozmawiając z innymi fotografami, oglądając wystawy, filmy i dużo, dużo zdjęć. Czuję, że to najlepsza inwestycja w jakość i rozwój mojej fotografii ✨
zdjęcie Ada Grabowska