19/05/2026
Twins
•
W lutym ubiegłego roku, spacerując po centrum miasta, zobaczyłem dwie starsze Panie stojące na chodniku i rozmawiające ze sobą. Zatrzymałem się na chwilę. Było w nich coś niezwykle spokojnego. Ich podobieństwo, sposób bycia i styl ubioru sprawiały wrażenie, jakby szły razem przez całe życie.
Przez moment tylko obserwowałem. Samo podchodzenie do obcych ludzi bywa dla mnie wyzwaniem, a tym bardziej proszenie ich o zdjęcie. Tym razem jednak spróbowałem.
Były bardzo zdziwione, że ktoś chce je sfotografować. Ja chyba jeszcze bardziej, że w ogóle odważyłem się zapytać.
To spotkanie zostało ze mną do dziś. Nie tylko dlatego, że spotkałem bliźniaczki, ale dlatego, że był to jeden z tych momentów, kiedy zrobiłem coś wbrew własnemu zawahaniu.
Dzisiaj, w Ogólnopolskim Dniu Bliźniaka, życzę wszystkim bliźniakom wszystkiego dobrego i tej wyjątkowej więzi, której reszta świata może tylko trochę zazdrościć.
Coraz bardziej czuję też, że chciałbym pozbywać się własnych blokad przed publikowaniem zdjęć, które w mojej głowie „nie pasowały” do tego profilu. Chciałbym pokazywać tu więcej tego, co naprawdę fotografuję na co dzień. Więcej architektury, motoryzacji i ludzi.
Choć ludzi pewnie częściej będzie można spotkać na moim drugim profilu
Bo czasem wszystko zaczyna się od jednego prostego pytania:
Czy mogę zrobić Państwu/Pani/Panu zdjęcie?
•
•
📷 Sony A7RV + Sigma 24-70mm F2.8 DG DN II Art .polska .eu