04/05/2020
4 maja obchodzony jest Miedzynarodowy Dzień Strażaka i wspomnienie św. Floriana. W tym roku z wiadomych przyczyn uroczystości są w znacznie okrojonym wymiarze bądź nie ma ich wcale.
Ale tym bardziej będzie miło powrócić wspomnieniami do Centralnych Obchodów Dnia Strażaka z zeszłego roku połączonych z Promocją Oficerów Państwowej Straży Pożarnej.
Obchody rozpoczęły się pielgrzymką strażaków do Bazyliki Katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie, następnie została tam odprawiona Msza Święta. Poźniej uroczystości przeniosły się na Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.
Korzystając z okazji, chciałabym złożyć życzenia wszystkim Strażakom, zarówno z PSP jak i z OSP. Życzę spełnienia zawodowego, niegasnącego zapału do służby i tyle samo powrotów, co wyjazdów.