18/01/2023
Dziś publikuję post, który niezwykle mnie cieszy: seria UKRYTE w całości.
A czemu tak to mnie cieszy ogromnie? Powodów jest kilka. Pierwszym z nich jest olbrzymia satysfakcja z wykonanego zadania, drugim, że zadanie udało się wykonać w wyznaczonym sobie przez siebie samą terminie:), trzecim jest sam fakt prezentacji serii w całości, bo moim zdaniem zdjęcia te razem prezentują się zupełnie inaczej niż w pojedynkę.
Jak się przekonałam praca nad serią to długotrwały i wciągający proces. Najpierw jest temat – trzeba go znaleźć i się w nim rozsmakować, trzeba go poczuć. Potem przychodzi czas na pomysły jak ten temat przedstawić, jak go ugryźć. To chyba najdłuższa część całego procesu. W skrócie: trzeba wybrać plenery, stroje i rekwizyty. U mnie na pierwszy ogień poszedł rekwizyt, czyli element zakrywający, bo wiedziałam, że to na nim i jego symbolice ma się opierać cała koncepcja. Plenery wybierałam ze zdjęć już wcześniej zrobionych jak również specjalnie robiłam sobie wycieczki w miejsca, które wydawały mi się odpowiednie. Po jako takim połączeniu rekwizytu z plenerem zaczęłam dobierać stroje (dzięki ci losie za dobrych znajomych i za vinted:)), żeby kolorystycznie to wszystko grało.
Dopiero wtedy po tych wszystkich pomysłach, przygotowaniach, rozkminach, wycieczkach i zakupach przychodzi czas na sesje. Sesje przeważnie nie są zbyt długie, bo jadąc na nie mam już przed oczami kadr jaki chcę wykonać. Jednak często się zdarza, że sesję trzeba powtarzać bo coś w zdjęciu nie styka, nie klei. W tej serii jest 9 zdjęć, natomiast sesji było 14. Moja ukochana modelka Chudzia Marta Chuderska, której piękną twarz z takim uporem ukrywam:) poświęca swój czas, energię i częstokroć ciepłotę ciała żeby dopełnić kadru, który bez modelki nie miałby żadnego sensu. Poza tym często jak mi się nie chce (tak, tak czasem mi się nie chce wyściubiać nosa na -15stopni o 6 rano) Chudzia doskonale potrafi mnie zmotywować, mimo że to ona najczęściej musi wyściubić dużo więcej niż nos na te -15 stopni. Jeśli potrzebujecie motywatorki to Chudzia doskonale się do tego nadaje, polecam :). Chudzia Marta Chuderska 💙 Poza tym modelka ma nie tylko mi modeluje, często rozkminia ze mną jakie rozwiązanie byłoby lepsze, pomaga w wyborze zdjęcia z sesji, ocenia obróbkę. Dzięki Chudzia, naprawdę to doceniam.
No cóż wyszedł z tego trochę elaborat, ale ciężko mi to było wszystko zmieścić w dwóch słowach.
Zdjęcia przedstawiam w kolejności powstawania. Które Wam się najbardziej podoba? Za czym Wy się chowacie?
Jakby ktoś chciał obejrzeć zdjęcia w lepszej jakości (nie zjedzonej prze FB) to zapraszam tutaj: https://kachnalipa.com/conceptual-series-behind/. Polecam odpalić na dużym ekranie, zupełnie inny efekt.