28/05/2026
📅 28 maja 2026 r. przeszedł do historii dla ochotników Ochotnicza Straż Pożarna w Świbie oraz mieszkańców sołectwa Świba - Oficjalnie przekazano nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy na podwoziu MAN 18.340 zabudowany przez firmę MotoTruck Kielce. Uroczystość rozpoczęła się przywitaniem zaproszonych gości przez Prezesa jednostki dh. Marka Pelińskiego. Po odbytych przemówieniach gości, doszło do przecięcia wstęgi i uroczyste przekazanie samochodu. W wydarzeniu wzieli udział m.in.:
- Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski,
- Burmistrz Miasta i Gminy Kępno Piotr Psikus,
- Przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Solecki,
- Radny/ Sołtys Piotr Baraniak z radą sołecką,
- Z-ca naczelnika wydziału zarządzania kryzysowego dh. Aneta Szydlik,
- Komendant Powiatowy PSP w Kępnie St. Bryg. Mariusz Szczepański.
Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy obecni na wydarzeniu zostali zaproszeni do wspólnego poczęstunku. 😊👨🚒🧑🚒
Serdeczne gratulacje na ręce zarządu jednostki OSP Świba. Życzę tyle samo powrotów co wyjazdów. ‼️🚒👩🚒