Narodziny Mocy - projekt fotograficzny

Narodziny Mocy - projekt fotograficzny Ciąża, oczekiwanie i narodziny - projekt fotograficzny dokumentujący niesamowity czas w życiu moich Bohaterów - Aleksandry i Mateusza z Torunia

https://www.facebook.com/share/14ScJztk8bB/Przeczytajcie ten piękny artykuł z Anią Wibig czyli fotografką Obiektywnie na...
09/01/2026

https://www.facebook.com/share/14ScJztk8bB/

Przeczytajcie ten piękny artykuł z Anią Wibig czyli fotografką Obiektywnie najpiękniejsze która zainspirowała mnie do fotografowania narodzin. To dzięki Jej fotografiom zrodziło się u mnie takie marzenie 📸📸📸

Rozmowa o fotografii, która nie tylko rejestruje wydarzenie, ale realnie wpływa na to, jak kobieta je zapamięta. Ania Wibig mówi o porodzie ...

📸📸📸Może ten rok przyniesie kolejne wzruszające reportaże z narodzin 🤰🤱🤍
03/01/2026

📸📸📸
Może ten rok przyniesie kolejne wzruszające reportaże z narodzin 🤰🤱🤍

Niedowierzanie i szok... 😲🎉 Nastka ma już ROK! 🎂👶Niesamowite, że to już rok minął od tego niezwykłego dnia, jakim były N...
01/08/2025

Niedowierzanie i szok... 😲🎉 Nastka ma już ROK! 🎂👶

Niesamowite, że to już rok minął od tego niezwykłego dnia, jakim były Narodziny Anastazji – nasze profilowe Narodziny Mocy! ⚡💛

Z tej okazji wrzucam zdjęcie Nastki 📸 z małym porównaniem...

A Wy tu jeszcze zaglądacie? 👀

Jeśli tak, to przyłączcie się proszę z najlepszymi życzeniami dla:
🎀 Nastki
💪 jej dzielnej Mamy
🦸‍♂️ super Taty
👦 i wspaniałego Braciszka Lucjana 💙

A więcej zdjęć z Ich roczkowo-rodzinnej sesji znajdziecie u Kasia Marcinkowska Fotografia

Ania Wibig i jej profil Obiektywnie najpiękniejsze były moją ogromną inspiracją i to Ona zasiała to nasionko z którego w...
10/01/2025

Ania Wibig i jej profil Obiektywnie najpiękniejsze były moją ogromną inspiracją i to Ona zasiała to nasionko z którego wykiełkowało moje marzenie o fotografowaniu narodzin ❤️❤️❤️
Nie zliczę ile razy oglądałam zdjęcia Jej autorstwa, ile razy słuchałam wywiadów i podcastów z Jej udziałem i doceniam bezpośrednie wskazówki Ani, które otrzymałam przed pierwszymi narodzinami które miałam ogromne szczęście fotografować.

Obejrzałam dzisiaj ten materiał o tym jaką "świetną robotę" robi Ania i poczułam, że chcę go tutaj wkleić do obejrzenia 😇
Myślę sobie, że nadal dość często możliwość fotografowania narodzin dziecka spotyka się z dużym zaskoczeniem i oporem🙈. Co gorsza, nadal same narodziny są kojarzone nie jako cud, wyjątkowy moment i spotkanie, a niestety często jako "cierpienie, krew, pot o łzy".
Odczarowywanie tego negatywnego postrzegania bardzo polubiłam, choć szanuję każdego zdanie i nie przekonuję na siłę 🙏

Życzę przyjemnego oglądania materiału 📷📷📷
https://www.facebook.com/share/19K74A2M7e/

Kto nie mógł rano na żywo to można już obejrzeć na platformie DD TVN :
https://dziendobry.tvn.pl/styl-zycia/fotografowanie-porodow-to-jej-pasja-jak-wyglada-jej-praca-st8254691

Ja miałam ogromny WZRUSZ oglądając ten materiał. Dajcie znać koniecznie jak Wasze wrażenia.

🎅🎁 Boże Narodzenie to święto tych, którzy wierzą w cuda. To czas, gdy miłość nabiera szczególnego blasku, a nadzieja na ...
24/12/2024

🎅🎁 Boże Narodzenie to święto tych, którzy wierzą w cuda. To czas, gdy miłość nabiera szczególnego blasku, a nadzieja na nowe życie wypełnia nasze serca. Dla nas w tym roku ma szczególne znaczenie – bo to właśnie w mijającym powoli roku mieliśmy zaszczyt towarzyszyć Aleksandrze w niezwykłej podróży oczekiwania na narodziny jej córeczki. 💕👶
Razem z Wami przeżywaliśmy te chwile oczekiwania i wzruszenia – pełne miłości, troski i niecierpliwości na nowy początek. Dziś, w tej pięknej świątecznej aurze, chcemy podziękować każdej osobie, która towarzyszyła nam w tej drodze, i życzyć Wam ciepłych, rodzinnych Świąt pełnych mocy Bożego Narodzenia. Niech ten czas wypełni Wasze serca nadzieją i radością! 🎁❤️

A teraz zobaczcie jak wyglądają Nastka i Ola w świątecznej scenerii :)

       Zdjęcia z narodzin Nastki to nie ostatnie kadry które ujrzycie na tym profilu ❤️Tym razem chcemy Wam pokazać jak ...
15/11/2024



Zdjęcia z narodzin Nastki to nie ostatnie kadry które ujrzycie na tym profilu ❤️
Tym razem chcemy Wam pokazać jak wyglądało spotkanie dzielnej Aleksandry i nowonarodzonej Anastazji z najbliższą Rodzinką – z Tatą, braciszkiem Luckiem oraz z Dziadkami 🥹🥹🥹
Zdjęcia wykonane w drugiej dobie życia Maleństwa w szpitalnym pokoju odwiedzin w toruńskim szpitalu, który jest piękną odświeżoną przestrzenią stworzoną z myślą o takich czułych chwilach 🤩

Na zdjęciach zobaczycie same rozczulające momenty: oczekiwanie na pojawienie sie Oli i Nastki, pierwsze spojrzenia, uściski, buziaczki😍😍😍. Do tego dużo głasków, wzruszeń, wyjątkowych chwil do zapamiętania na zawsze i oczywiście zbliżenia na noworodka, szczególnie na te małe stópki 👣

Życzę przyjemnego oglądania 📷📷📷

Ja uwielbiam takie sesje noworodków właśnie w szpitalu i w zaciszu domowym. Polecam je z całego serca ❤️

Zdjęcia autorstwa Kasia Marcinkowska Fotografia

Dajcie znać w komentarzach, które kadry Wam sie najbardziej podobają :)

      w ToruniuHISTORIA NARODZIN słowami Aleksandra Schalau i Jej ulubione zdjęcia 📷📷📷**********************************...
05/11/2024





w Toruniu

HISTORIA NARODZIN słowami Aleksandra Schalau i Jej ulubione zdjęcia 📷📷📷

************************************************

Ile Kobiet, tyle historii porodowych i każda jest inna.
Moja jest pozytywna i pokazuje, że poród może być piękny

10/10/2024

ZDJĘCIA Z NARODZIN NASTKI w toruńskim szpitalu 🏥
Chcesz obejrzeć zdjęcia z narodzin dziecka i poczuć niesamowite emocje – Zapraszam na filmik – najlepiej z dźwiękiem 🎶🎵
Masz chwile na przeczytanie więcej o narodzinach pełnych niesamowitej mocy – polecam opis.

Aleksandra Schalau i Mateusz 'Tweester' Schalau zadzwonili do mnie około godziny 15.10 że chyba coś zaczyna się dziać bo Ola ma regularne skurcze, a że ja mam do nich kawałek drogi to dali znać z wyprzedzeniem.
Spakowana już byłam więc szybko znalazłam się w aucie i jechałam do nich, licząc bardzo że zdążę dojechać na czas. Wjeżdżając do miasta upewniłam się czy są jeszcze w domu czy może już w szpitalu, ale usłyszałam spokojny głos, że czekają na mnie w mieszkaniu. Gdy weszłam do nich odetchnęłam z ulgą. W małym przytulnym mieszkaniu w centrum Torunia, Ola uśmiechnięta kręciła się po pokojach. Zaproponowali mi wspólna kawę i ciacho a Mateusz ze stoickim spokojem w dzbanuszku spieniał mleko do kawy. Pomyślałam sobie „ufff zdążyłam i mamy jeszcze sporo czasu”.😇

Na spokojnie przez kolejną godzinę rozmawialiśmy sobie o tym jak bardzo się cieszymy, że już jesteśmy razem, że początek porodu nie zaskoczył nas w jakiś trudnych okolicznościach i że nasz plan aby uwiecznić narodziny Nastki na zdjęciach ma ogromne szanse aby się udać.
Ola miała regularne skurcze, dzielnie oznaczała je w aplikacji, Mateusz masował jej kark, schładzał kostkami lodu, pytał co potrzeba. W tle w telewizji judocy walczyli o medali podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu, psina pilnowała swojej pani i już od dwóch dni zaczęła się dziwnie zachowywać jakby coś czuła… my jeszcze żartowaliśmy a co jeśli się urodzi chłopiec a nie dziewczynka i inne zabawne dyskusje prowadziliśmy… Ola najlepiej czuła się na piłce, choć wspierała się również na rurce od pole dance którą ma w salonie (bo Ola to Poledancerka!)💪💪

Było nawet wesoło, ale z każdym kwadransem jednak robiło się trudniej… momentami Olka już nie mogła oznaczać skurczy w aplikacji więc robił to jej mąż, żarty i śmiechy się skończyły, nasza rodząca wyraźnie przycichła i widać było, że weszła w kolejną fazę porodu 🚀🚀🚀

Aplikacji zaczęła sugerować, że pora jechać do szpitala ale Ola czuła że jeszcze chce być w domu a Mateusz ją w tym dzielnie wspierał. Ja czułam, że już chętnie pojechałabym z nimi do szpitala, no ale to w ogóle nie było istotne bo nie o mnie jest ta historia.
Skurcze nabierały na sile, były coraz częstsze i przyszedł moment, że już nie było sensu dłużej czekać.
Ostatnie wytyczne Oli dla Mateusza co ma w torbie, gdzie co jest schowane, co ma wyjąc przy przyjęciu, urocze rady żony dla męża w co ma się ubrać i ruszamy do szpitala… Jeszcze w ostatniej chwili Olka chwyciła jakieś ciasteczka i owoc, co mnie niesamowicie rozczuliło i wyszliśmy…

Przed blokiem bawiły się sąsiadki z dziećmi, z entuzjazmem powitały Olę, życząc powodzenia gdy usłyszały że „to już”. Wzruszyło nas to wszystkich… ją popędziłam do auta bo miałam ich zawieźć, Ola z Mateuszem jeszcze 2 razy po drodze zatrzymali się bo skurcze już nie pozwalały iść…
Do szpitala mieliśmy 5 minut drogi, dojechaliśmy chyba szybciej, pod same drzwi położniczej izby przyjęć bo akurat w toruńskim Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera w Toruniu jest przygotowane miejsce typu KISS+RIDE co nie ukrywam jest dużym ułatwieniem i myślę, że niejedna jadąca do porodu para z ulgą z tego miejsca korzysta.
Przed wejściem trochę udzieliły się nam emocje, i mi i Oli, przytulamy się, łzy nam napływają do oczu…chyba dlatego że wiemy że to już, że zaraz będziemy wszyscy witać Nastkę na świecie i wszyscy chcemy żeby to było piękne powitanie na które długo czekaliśmy ❤️❤️❤️

Na sali porodowej wszystko dzieje się szybko, każdy ma swoje zadanie, w pełnym skupieniu każdy robi co do niego należy. Personel medyczny w pełnej gotowości czeka na Olę i Nastkę, wspierają ją, pomagają, słuchają Oli potrzeb. Nie ma już czasu na bujanie na piłce, prysznic czy masaże.
Ja z aparatem staram się uwieczniać jak najwięcej wyjątkowych momentów, pokazać te wszystkie prawdziwe emocje, które są w 100% szczere bo nie da się ich grać ani powtórzyć i dlatego ta fotografia porodowa jest tak niepowtarzalna. Staram się też nie przeszkadzać Zespołowi Szpitala bo to Oni mają poważniejsze i trudniejsze zadanie ode mnie.
Ola jest bardzo świadoma tego jak chce urodzić, zależy jej na pozycjach wertykalnych, na dotykaniu ręką główki córeczki gdy zacznie się pojawiać, nie chce żadnych znieczuleń i wszystkie się dzieje tak jak ona sobie wymarzyła. Najpierw Ola przechodzi skurcze na stojąco, opierając się o łóżko, a potem położna proponuje materacyk i pozycję łokciowo-kolankową, co okazuje się wygodne dla rodzącej i w takiej pozycji przychodzi na świat Anastazja 🩷🩷🩷

Jest godzina 19.57. Słychać głośny płacz maleństwa, zachwyt rodziców, wielką radości i ulgę no i ogrom wdzięczności.

Te EMOCJE które były na Sali narodzin ciężko opowiedzieć i opisać w poście. Te EMOCJE czasem się zapomina bo hormony robią swoje i z porodu pamięta się czasem tylko jakieś ułamki zdarzeń… Te EMOCJE starałam się uwiecznić na moich fotografiach 📷📷📷

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć, na których starałam się pokazać to niesamowite powitanie Anastazji na świecie.
Dziękuję Wszystkim Osobom dzięki którym mogłam tam być a w szczególności Wspaniałym Rodzicom którzy pozwolili mi na obecność z nimi w tym wyjątkowym dniu i toruńskiemu Szpitalowi za otwartość i zgodę na moją obecność 😍

Zdjęcia Kasia Marcinkowska Fotografia

Hej hej Drodzy Obserwujący… wiemy, wiemy że troszkę tutaj cicho, może zbyt cicho, ale to dlatego, że razem z Aleksandra ...
02/10/2024

Hej hej Drodzy Obserwujący… wiemy, wiemy że troszkę tutaj cicho, może zbyt cicho, ale to dlatego, że razem z Aleksandra Schalau i Mateusz 'Tweester' Schalau czekamy na ostateczne zielone światło 🚦do opublikowanie tego co dla Was przygotowaliśmy🚀🚀🚀…czyli filmiku zmontowanego ze zdjęć wykonanych podczas narodzin Anastazji ❤️🎀🩷

Jeszcze chwilkę musimy poczekać, ale liczymy że już niebawem pokażemy efekt naszych wspólnych starań i wspaniałe zdjęcia z fotoreportażu z narodzin pełnych prawdziwej mocy 💪💪💪📷📷📷
A tymczasem pokazujemy Wam kilka, dosłownie kilka ujęć z pierwszej fazy porodu – którą uwieczniłam jeszcze w domu naszej pary 🏠Tak abyście nabrali apetytu na oglądanie kolejnych zdjęć 😉
Dodam, że jakieś 2-3godziny po wykonaniu tych kadrów, mała Nastka była już w objęciach rodziców 👶👩🧑🥰😍❤️

Fotografie wykonała Kasia Marcinkowska Fotografia




















Adres

Torun
87-400

Telefon

+48697789377

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Narodziny Mocy - projekt fotograficzny umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Narodziny Mocy - projekt fotograficzny:

Udostępnij