Maciek Zieliński - Fotograf Toruń

Maciek Zieliński - Fotograf Toruń 📸 Reportaże / sesje wizerunkowe
Fotograf m.in. Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Festiwalu Camerimage

Nie było mnie tu dłuższą chwilę bo zgubiłem się we włoskich uliczkach…oj „dolce vita” wjechało na całego... bycie "tu i ...
09/05/2026

Nie było mnie tu dłuższą chwilę bo zgubiłem się we włoskich uliczkach…oj „dolce vita” wjechało na całego... bycie "tu i teraz" to ogromny komfort!

Kawa z lokalsami o 6.30 (podczas pierwszego spaceru z córeczką).
Gapienie się w morze.
Dużo czasu na refleksje.
Spacerowanie.
Rozmowy. Milczenie.
Powolne śniadanie na ławce.
Piękne światło do zdjęć.
Piękna żona i przeurocza córka.

Żeby nie było zbyt idyllicznie to pogoda w kratkę, jednego dnia sporo padało, potem w kolejne wiało zimnem ;) Ale chociaż 3 dni były bardzo ciepłe!

No sorry (not sorry) - na Internet nie było czasu w tym napiętym grafiku ;)

Ale wracam! I to intensywnie bo miałem już 2 sesje i 2 reportaże :D

Marriott. Mięsny. Biedronka. Metro. Fryzjer. Ulica. Futro. Skóra. Perły. Rudy. Blond. Nie wiem, czy mając takie sesje re...
21/04/2026

Marriott. Mięsny. Biedronka. Metro. Fryzjer. Ulica. Futro. Skóra. Perły. Rudy. Blond.

Nie wiem, czy mając takie sesje regularnie nie umarłbym na zawał przed 40-tką ;) No tak - biegać z aparatem za tymi Paniami po ulicach wśród ludzi to duże emocje.

Ale jaki efekt!

Czas sesji? 2h.
Ilość spalonych kalorii? Szybko nadrobiona na wspólnym obiedzie.
Ilość wybranych zdjęć? 100. Bo czemu nie?

Takie sesje wychodzą poza... klasykę.
Chciałem napisać "poza utarty schemat"...
Ale nie! Klasyka też jest świetna. I potrzebna.
Tzw. utarte schematy również się sprawdzają.

Ale jeśli ktoś ma fantazję by pojechać po bandzie...
Tudzież wyjechać poza bandę w sklepie mięsnym...
Albo w Biedronce. Lub zgubić but (nie aranżowane)..... to ja w to wchodzę, jak w masło!

To była typowo moja sesja reportażowa / reportaż aranżowany / reportaż z pozowania. Zaplanowany był tylko Marriott. Reszta spontaniczna.

Na zdjęciach:
The two and only - Weronika Maś, Ksenia Gurży - ZORA Communications

Chodźcie - pokażę Wam coś autentycznego. Autentycznie autentycznego. Autentyczny śmiech i radość podopiecznych.Autentycz...
27/03/2026

Chodźcie - pokażę Wam coś autentycznego. Autentycznie autentycznego.

Autentyczny śmiech i radość podopiecznych.
Autentyczne zaangażowanie i serce kadry.
Autentyczna miłość i troska rodziców.
Autentyczne zmaganie - widoczne nawet, gdy niezwerbalizowane.

Jako ojca 10-miesięcznej córeczki widok rehabilitowanych dzieci chwytał mocno za serce.

Ich śmiech i radość sprawiały, że te problemy zdawały się takie błahe i odległe.

Na widok rodziców, przytulających swoje dzieci, a wcześniej siedzących z zatroskaną miną, myślałem: "mogłem być na ich miejscu". W zasadzie dalej mogę. Ot kruchość życia.

Zdjęcia z sesji wizerunkowej w formie reportażu dla Fundacji na Rzecz Rozwoju Dzieci Niepełnosprawnych "DAJ SZANSĘ".
Ich KRS do 1.5% to 0000023710.

Zdjęcia zgodne z RODO i na wypadek ODMOWY. Tak się zabezpieczam, jakbym dostał od organizatora odmowę publikacji zdjęć w...
12/03/2026

Zdjęcia zgodne z RODO i na wypadek ODMOWY.

Tak się zabezpieczam, jakbym dostał od organizatora odmowę publikacji zdjęć w portfolio ;)

Robiłem reportaż w niesamowicie klimatycznym miejscu.
W głowie myśl: a jak nie będę mógł tych zdjęć opublikować?
Taki potencjał, takie foty!

Przyszedł pomysł: zrób też takie zdjęcia, które oddadzą klimat i nie pokażą twarzy uczestników.

Całe szczęście w trakcie eventu dostałem informację - jest zgoda na publikację.

Zatem następny wpis już z normalnymi zdjęciami z obłędnego miejsca, jakim jest Barceló Warsaw Powiśle
- w takich warunkach jeszcze nie fotografowałem!

W takich miejscach to ja lubię robić reportaże! Poniżej geometrie SGH Warsaw School of EconomicsWczoraj fotografowałem I...
04/03/2026

W takich miejscach to ja lubię robić reportaże! Poniżej geometrie SGH Warsaw School of Economics

Wczoraj fotografowałem IE University Venture Day Poland 2026.

Dobrze jest się pojawić w miejscu eventu z wyprzedzeniem, żeby móc porobić takie zdjęcia.

Miałem być na miejscu o 17.30.
Jechałem od siebie z Torunia, więc wziąłem zapas 2h.
Nie żałowałem :)

Nie jestem mistrzem geometrii.
Ale radość z tych zdjęć mam ogromną!

No i byłem też w pokoju rektora SGH. Ale nie na dywaniku 😉
To naprawdę niebywałem, gdzie trafiam dzięki aparatowi :)

Czy można robić zdjęcia, które się kocha i jeszcze na tym zarabiać? Mój debiut podcastowy u Roberta Pastryka już dostępn...
10/02/2026

Czy można robić zdjęcia, które się kocha i jeszcze na tym zarabiać? Mój debiut podcastowy u Roberta Pastryka już dostępny 😊

Z wywiadu dowiecie się:
- czy czarno-białe zdjęcia (jako część reportażu) bronią się na rynku fotografii eventowej,
- jakie emocje odczuwa fotograf robiący zdjęcia Cate Blanchett i innym gwiazdą na ściance Camerimage,
- czy można utrzymać się tylko z fotografii,
- co mnie inspiruje w Chełmońskim i Włodzimierzu Przerwie Tetmajerze,
- czy w 5 minut można zrobić dobry headshot,
- czy trzeba podążać za trendami (chociaż najpierw wypadałoby je poznać),
- gdzie chciałbym być zawodowo za 10 lat.

Jeśli ktoś chce posłuchać rozmowy dwóch pasjonatów fotografii to zapraszam 🙂

P.S. Wciąż mi trudno uwierzyć, że to się stało, że się zgodziłem, że tak dobrze mi się opowiadało... SZOOOOOK 🤩

Dzięki Robert Pastryk za szansę i wiarę, że to będzie ciekawa rozmowa 🙂

O zdjęciu Dody, dlaczego ma czarno-biały ekran komórki, o fotografowaniu na swoich zasadach - mówi Maciek Zieliński.Zobacz portfolio na https://maciekzielins...

"Jesteś kłamcą kłamcą kłamcą!" - usłyszałem na koniec nagrywania podcastu od jego gospodarza Robert Pastryk Fotografia ....
03/02/2026

"Jesteś kłamcą kłamcą kłamcą!" - usłyszałem na koniec nagrywania podcastu od jego gospodarza Robert Pastryk Fotografia . Skąd takie słowa i to po moim debiucie?!

W odpowiedzi na zaproszenie Roberta mówiłem, że "nie nadaję się", "mam kiepską dykcję", "nie mam nic ciekawego do powiedzenia", "mogę to położyć".

Dziś natomiast przez 1,5h nawijałem cały czas 😅

Dykcja dalej bez szału 😬 Ale miałem flow!

O fotografii opowiadało mi się świetnie - o inspiracjach w malarstwie, o czerni-bieli, o fotografowaniu w swoim stylu i byciu w branży "na swoim zasadach", znowu o czerni-bieli, o streecie, o Toruńska Orkiestra Symfoniczna, o reportażach biznesowych. Mógłbym tak gadać i gadać!

Więc cóż... Robert mógł się czuć okłamanym 😉
Ale... chyba ja też byłem okłamany.
Przez samego siebie, że sobie nie poradzę.
I tak oto człowiek jest kłamcą i okłamanym jednocześnie.

Satysfakcję i radość mam dużą 😁
Materiał będzie dostępny w weekend i nawet się nim z Wami podzielę 🙃

Robert, bardzo Ci dziękuję za zaproszenie i uwierzenie we mnie!

Mój street z Madrytu - tydzień temu o tej porze robiłem pierwszy zdjęcia pod Santiago Bernabeu!To jeden z moich długoter...
27/01/2026

Mój street z Madrytu - tydzień temu o tej porze robiłem pierwszy zdjęcia pod Santiago Bernabeu!

To jeden z moich długoterminowych projektów - zdjęcia uliczne w różnych miastach europejskich. Był Berlin, Paryż, Londyn, Florencja, Lizbona i teraz Madryt. Przerwę miałem aż dwu letnią ze względu na ciążę Ani i narodziny Marii :)

Akurat w Madrycie na Erasmusie była córka mojej kuzynki. Przed wyjazdem okazało się, że tym samym samolotem będzie lecieć jej tata ze swoim bratem - idealnie! Miałem mieć samotny wyjazd, ale wolę mieć towarzystwo!

Po Madrycie chodziłem przez 2 dni i jedną noc. Noc nie byle jaką bo grał wtedy Real Madryt w Lidze Mistrzów - 1, 4 i 6 zdjęcie są właśnie spod stadionu.
Pozostałe 2 dni były w kratkę - słońce i deszcz.

Ach… no robiło się te zdjęcia znakomicie! Schodziłem mnóstwo kilometrów z przyjemnością. Aż dostałem zakwasów i dowiedziałem się o istnieniu kilku mięśni w nogach ;)

P.S. Wiecie, że ludzie w Madrycie umawiają się na kolacje na 23.00, a na imprezy na 1 w nocy? 🤪

Moje ostatnie dni: Sławomir , Thomas Anders z Modern Talking... Pospieszalscy  i... JERZY MAKSYMIUK! Haha... takiego poc...
05/01/2026

Moje ostatnie dni: Sławomir , Thomas Anders z Modern Talking... Pospieszalscy i... JERZY MAKSYMIUK!

Haha... takiego początku roku nie spodziewałem się 🤣
Co będzie dalej?!

Dlatego bycie fotografem jest tak fascynujące - z aparatem wchodzę tam, gdzie nigdy bym nie trafił.

👉 Zenek, Kajra, Thomas to oczywiście Sylwester z Polsatem.
👉 Mateusz Pospieszalski - z koncertu kolędowego rodziny Pospieszalskich.
👉 Jerzy Maksymiuk - próby do koncertu "Mistrz i Uczeń" odbywające się kilka wsi od mojej...

I wiecie? Maestro Maksymiuk zrobił na mnie NAJWIĘKSZE wrażenie. Co za OSOBOWOŚĆ! Co za TEMPERAMENT! 89 lat, a cały żyje MUZYKĄ! Dyrygował zespołem złożonym ze świetnych muzyków i... uczniów liceum. Podchodził do próby, jakby od tego koncertu zależało całe jego życie. WYBITNA postać.

Wy to widzieliście w kolorze - ja w czerni i bieli. Zapraszam za kulisy Sylwestra z Polsatem! ☀️Gwiazdy ekranu, ciężko p...
02/01/2026

Wy to widzieliście w kolorze - ja w czerni i bieli. Zapraszam za kulisy Sylwestra z Polsatem! ☀️

Gwiazdy ekranu, ciężko pracująca produkcja, policja - wszystko z perspektywy obserwatora.

W jednym reportażu Krzysztof Ibisz, Zenek, Beata Kozidrak, przepychający się dostawca jedzenia i kierownik planu.

Reportaż realizowałem dla organizatora wydarzenia i oczywiście zdjęcia dla niego będą w kolorze, ale mi tu bardziej pasuje tonacja czerni i bieli.

Adres

Torun
87-100

Telefon

+48691818088

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Maciek Zieliński - Fotograf Toruń umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Maciek Zieliński - Fotograf Toruń:

Udostępnij

Kategoria