01/11/2025
Gmina Oborniki rozpoczęła realizację Projektu pt.: „Wsparcie małej retencji wodnej i rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury na obszarze Metropolii Poznań – Etap II”.
Projekt jest realizowany w partnerstwie z Miastem Poznań (Partner Wiodący), Miastem Luboń, Gminą Swarzędz, Gminą Mosina, Gminą Komorniki, Gminą Tarnowo Podgórne, Gminą Czerwonak, Gminą Suchy Las, Gminą Pobiedziska, Miastem Puszczykowo, Miastem i Gminą Buk oraz ze Stowarzyszeniem Metropolia Poznań w ramach Programu Fundusze dla Wielkopolski na lata 2021-2027.
Zadanie realizowane przez Gminę Oborniki polega na budowie systemu zagospodarowania wód opadowych i roztopowych przy Szkole Podstawowej nr 4 w Obornikach oraz budowę 18 szt. zielonych przystanków komunikacji miejskiej.
Projekt jest skierowany do mieszkańców Gminy Oborniki.
Celem projektu jest zwiększenie odporności na skutki zmian klimatu poprzez rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury i ochronę zasobów wodnych, co przyczyni się do ograniczenia ryzyka powodzi i suszy na obszarze Metropolii Poznań.
Rezultatem projektu będzie wzrost liczby mieszkańców mających dostęp do infrastruktury sprzyjającej retencji wód opadowych oraz ochronie przed skutkami powodzi i suszy.
Wartość całkowita Projektu: 76 338 660,81 zł (w tym dla GO: 2 099 004,47 zł)
Wartość dofinansowania UE: 43 864 313,66 zł (w tym dla GO: 1 469 303,13 zł)