11/10/2025
Witajcie, dzisiaj Solbus, który jeździ brygadę obsługiwaną dawniej przez Isuzu Kendo 13 CNG.
Jeździ na linii, która gdyby nie łączenie z linią 216 jest jedną z dłuższych jakie obsługuje PKS Rzeszów oraz jedyną na terenie powiatu Leżajskiego obsługiwaną przez tego przewoźnika. Myślę, że w niedalekiej przyszłości może ulec to zmianie.
-Marka 🚍 - Solbus C10,5
-Rok produkcji 🛠️ - 2006
-Rok zakupu 🛒-2006
-Właściciel 🔑 - PKS Rzeszów
-Układ drzwi 🚪 1-1-0
-Autobus na lini nr 🚏- 216/500 Ożanna
-Paliwo ⛽ - Olej napędowy (diesel)
-Numer taborowy pojazdu- R6806
Opis pojazdu:
2 Stycznia 2024 roku utworzono kolejną linię MKS, której nadano numer 500. Linia do 24 Czerwca 2024 kursowała od poniedziałku do piątku na trasie Rzeszów - Kuryłówka. Od 24.06.2024 niektóre kursy tej linii zostały wydłużone nad zalew w Ożannie, dłuższy wariant będzie kursować do końca wakacji.
Od 1 Stycznia 2025 roku linia 500 została połączona z linią 216. Na linii można spotkać Isuzu Kendo 13 CNG, Solbusa ST11, Solbusa SL10 oraz SORa C10,5 , gościnie pojawił się też trzyosiowy MAN, Solbus C10,5/C9,5,Iveco Crossway 13 CNG, Solbus SN11 a także zadebiutował na niej liniowo Iveco Crossway Line 12M. Największym minusem tej linii jest fakt że kursuje od poniedziałku do piątku. Uważam, że w weekendy cieszyłaby się dużym zainteresowaniem pasażerów z racji kursowania nad zalew.
Zapraszam na kolejne posty 😊.