18/11/2021
Około dwóch tygodni temu miałem okazję stanąć przed kolejnym nowym wyzwaniem - otóż fotografowałem spektakl, w którym występowała moja niezwykle utalentowana koleżanka, Ewa Ankiewicz, oraz równie utalentowani młodzi artyści związani ze środowiskiem twórczym skupionym wokół RESURSA OBYWATELSKA w Radomiu. Artyści dali z siebie wszystko, ja również, ponieważ fotografia teatralna była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. To bardzo specyficzny gatunek, będący połączeniem zarówno reportażu, portretu, ale także i fotografowania bardziej artystycznego. Jednocześnie wymagana jest tu niezwykła dyskrecja - wykluczona jest praca z lampą błyskową, a obszar w którym porusza się fotograf nie może zakłócać uwagi widzów oraz występujących na scenie osób. Niezwykle cieszę się, że mogłem uwiecznić to wydarzenie i myślę, że jeszcze nie raz będę miał okazję coś z tymi wyjątkowymi ludźmi stworzyć. :)