Marlena Kańduła fotografia

Marlena Kańduła fotografia Fotografia portretowa, lifestyle'owa, sesje studyjne i plenerowe. Fotografuję dzieci i dorosłych (

Za ładnym zdjęciem na socjalach często stoi masa wylanych łez,nieskończona ilość wyrzuconych w eter „nie dam rady”„nie o...
14/03/2026

Za ładnym zdjęciem na socjalach często stoi masa wylanych łez,
nieskończona ilość wyrzuconych w eter
„nie dam rady”
„nie ogarniam”
„brakuje mi czasu”
„jestem zmęczona”
„mam dość”
„to za dużo jak na mnie”

Ile razy miałaś sytuację, gdy coś pękało i jedyna myśl w głowie brzmiała „nie daję rady”, a iluzorycznym ratunkiem na to było wstawienie promiennego, uśmiechniętego stories z życzeniem pięknego dnia całemu światu?

Ile razy w takim właśnie momencie z drugiej strony ekranu wtedy napływały słowa „wow, Ty to ogarniasz!”, a Ty nawet nie miałaś dziś czasu, żeby oddzwonić do przyjaciółki a co dopiero wyjść na spacer czy kawę?

Idę o zakład, że wiele osób czytając to myśli „kurczę, to o mnie przecież”.
Tak, to również o Tobie.
I o niej też.
O nim także.

Chciałam napisać, żebyśmy sami nie wpuszczali się w pułapkę porównań obserwując życie innych w sieci.
Ten piąty trening z dziećmi w tym tygodniu, który widzisz na stories kosztował ją zarwaną nockę, bo wtedy nadrabiała obowiązki zawodowe.

Te ciągłe relacje z kawiarni to nie życie jak z filmu, tylko spotkania z potencjalnymi klientami, z których nie każdy podpisze umowę.

Te zdjęcia z przejechanych kilometrów w pięknym aucie to nie wakacje 24/7 365dni w roku, tylko czas stracony w pogoni… no właśnie za czym?

Ile kosztowało to auto?
Jeśli ileś tam cyferek z konta, to spoko, ale jeśli kosztowało czas z bliskimi, czas dla siebie, Twój spokój i sen, to czy rzeczywiście jest warte tego kosztu?

Czasem warto się zatrzymać,
rozejrzeć wokół,
uśmiechnąć do samej/samego siebie i poczuć błogi spokój.

Multitasking?
Podziękuję!

Wcale nie musimy więcej, szybciej, lepiej,
Nie musimy się z nikim ścigać kto będzie miał fajniejsze relacje na insta,
nie musimy tak samo jak xyz, bo to nie nasze życie, tylko jego.

Warto się zastanowić jaką cenę ktoś może płacić za te piękne relacje, jaką drogę przechodzi za tym ekranem i docenić swoje te w realu 😘😘😘

Ciekawa jestem kto się z tym zgadza?

Pięknego dnia!

Lubimy często zachwycać się tym, co jest daleko, trudno osiągalne, a często wystarczy po prostu podnieść głowę i rozejrz...
13/03/2026

Lubimy często zachwycać się tym, co jest daleko, trudno osiągalne, a często wystarczy po prostu podnieść głowę i rozejrzeć się dookoła.

Tak zwyczajnie zachwycić się tym, co jest.
Poczuć wdzięczność za ludzi wokół.
Za miejsce, w którym jesteśmy.
Za to, że jesteśmy.

Zamiast myśleć ile nie mamy, ile nam brakuje, lepiej uzmysłowić sobie ile w rzeczywistości mamy.

Wdzięczność i serdeczność.
Mam wrażenie, że tych dwóch cech brakuje na co dzień, a one są tak banalnie proste, tak zupełnie dla każdego, tak zupełnie za darmo.

Dużo uśmiechu, wdzięczności i serdeczności Wam życzę 😘
A piątek 13 to stan umysłu- wszystko jest kwestią naszego nastawienia, w końcu słońce może cudownie świecić a może też wrednie „walić” po oczach- zależy jak to odbieramy 😘

Pozytywności ;)

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!Tu akurat ubiegłoroczna wiosna, która dla nas zaczęła się w moim ulubionym Palermo ☺️ D...
06/03/2026

Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!

Tu akurat ubiegłoroczna wiosna, która dla nas zaczęła się w moim ulubionym Palermo ☺️

Dzień kobiet za pasem, ja akurat nie jestem zwolennikiem świętowania świąt wszelakich ale jednak fajnie podziwia się takie ogromy kwiatów na ulicach, szkołach, w pracy 😉.

Tak sobie myślę, że fajnie być kobietą, tylko zastanawiam się czy czasami nie ulegamy jakiemuś podświadomemu głosowi, że musimy wszystko ogarnąć, że musimy udowodnić…
Udowodnić, że coś potrafimy
Udowodnić, że możemy więcej
Udowodnić, że jesteśmy silne
Udowodnić, że same damy radę
Udowodnić, że jesteśmy warte….

Tylko po co?
Komu?

Osobiście uważam, że nic nie musimy a co najwyżej możemy,
ale tak właściwie to ja nie chcę sama ogarniać,
nie chcę zawsze mieć racji
nie chcę zawsze mieć siły
nie chcę zawsze móc więcej.

Czasem chcę po prostu odpocząć,
pozwolić sobie pomóc, pozwolić być częścią mojej rzeczywistości…

Czy myślę, że jestem wystarczająca?
I to cholernie jak wystarczająca!
Tak samo jak i Ty 😉 💋💋💋

Także droga kobieto, uszy do góry, pierś do przodu, popraw koronę i uśmiechaj się do życia nadal 😘

A jak masz ochotę od czasu do czasu przestać udowadniać, że jesteś jakaś, to przestań 😉

Jesteś - i to jest piękne 💋

Pięknego dnia kobiet na co dzień 😘

Modelka: .modrzejewskaa

Sycylijskie słońce, za tym chyba tęsknię najmocniej. Nie lubię zwalniać, czy uziemiać się, ale niestety czasem też muszę...
28/02/2026

Sycylijskie słońce, za tym chyba tęsknię najmocniej.

Nie lubię zwalniać, czy uziemiać się, ale niestety czasem też muszę 🙈 w końcu wszyscy jesteśmy tylko ludźmi.

Kocham podróże przeogromnie, bo one niesamowicie wiele wnoszą, przede wszystkim
💋dają większą otwartość
💋uczą patrzeć na sytuacje, ludzi, miejsca z różnej strony
💋pozbywają stygmatyzowania czy oceniania innych
💋udowadniają, że nie ma sytuacji bez wyjścia
💋uczą dystansu do siebie, do życia
💋pomagają przywrócić wartości, które się wyznaje, na właściwe miejsce
💋pozwalają doceniać małe rzeczy i uczą wdzięczności
💋przypominają jak się oddycha

Mogłabym tak wymieniać i wymieniać bez końca, ale też prawda jest taka, że to od nas zależy ile z tych dobroci do siebie dopuścimy.

Na dziś tyle, jeszcze wrócę do tych wywodów o podróżach, ale teraz muszę chwilę odpocząć, uziemić się jeszcze przez moment 😉

A co dla ciebie jest fajne w podróżach?

Na zdjęciu zjawiskowa .u z naszego portfoliobuilder z Sycylii 🥰

Dopiero co były walentynki, ale przecież wiadomo, że takie historie to świętuje się cały rok, każdego dnia 😘 Jagoda i Mi...
16/02/2026

Dopiero co były walentynki, ale przecież wiadomo, że takie historie to świętuje się cały rok, każdego dnia 😘

Jagoda i Michał, ciężko się nie zarazić ich pozytywną energią, pewnie dlatego na jednej sesji czarujemy mnóstwo różnych kadrów 😊

Kocham pracować z tak pozytywnie zwariowanymi i otwartymi osobami.

Niech już ta zima się kończy, bo marzą mi się przepiękne plenery w tym roku, uwielbiam pracę w studio ale im jestem starsza tym bardziej doceniam to wszystko, co wokół, z całym wachlarzem zalet i wad.
Nic tak nie rozwija kreatywności jak nagłe załamanie pogody lub konieczność znalezienia pięknego planu na zatłoczonej ulicy 😅

Dużo uśmiechu dla Was i takiego zwykłego zadowolenia z siebie i z tego, co wokół 😘

Niezmiernie mi miło napisać, że Wiktoria leci z nami jako modelka na nasz portfoliobuilder nad Como i do Mediolanu 😉 Nie...
07/02/2026

Niezmiernie mi miło napisać, że Wiktoria leci z nami jako modelka na nasz portfoliobuilder nad Como i do Mediolanu 😉

Nie ukrywam, że cieszę się ogromnie, bo to kobieta z mega pozytywną energią, taką która zaraża wszystkich tym pozytywnym zwariowaniem wokół i idealnie pasuje do tej szalonej paczki ludzi, która leci 😊

Odliczam już dni do wyjazdu, bo na 100% będzie 🔥 🔥🔥 🥰

Komu się nie udało załapać na ten wyjazd, to bądźcie czujni, bo moja głowa już paruje od kolejnych pomysłów 🤪

Dobrego weekendu!!!!
portfoliobuilder sesjawyjazdowa,

Lubię wracać zdjęciowo do minionych wyjazdów i uciekać myślami do tych, które przede mną.Zwłaszcza w takie dni jak dziś,...
05/02/2026

Lubię wracać zdjęciowo do minionych wyjazdów i uciekać myślami do tych, które przede mną.
Zwłaszcza w takie dni jak dziś, gdy nawet jazda autem wymaga turbo mocnego skupienia 🙈, gdy jedyne o czym się marzy, to przespać tę zimę 😅

Co robisz dla siebie?
Ja dla siebie wyjeżdżam, zmieniam klimat, szukam, obserwuję, zwiedzam i podziwiam.

Najfajniejsze jest nieprzewidywalne, nawet gdy zaplanuje się coś coś od a do z, to zawsze wydarzy się coś nieplanowanego. I to chyba lubię bardzo.

Nie zawsze się da tak po prostu, choć na chwilę, wyjechać, wyrwać się, ale zaplanowanie takiego breaku już samo w sobie podnosi poziom endorfin.
Pojawia się mały cel, do którego się zmierza, do którego się odlicza.

Odliczam zatem, i to nie raz 🔥
może uda się nie zwariować tej zimy 🤪 bo nie cierpię zimy 😅

Na zdjęciach zachwycająca , której żadne warunki pogodowe nie straszne- w Wenecji było wtedy zimno i wietrznie i nawet padało od czasu do czasu, a ona pozowała każdego dnia jakby była na tropikalnej wyspie 😉 niezmiennie podziwiam i mam ogromną wdzięczność za ludzi, z którymi mogę współpracować 😘

sesja kobieca, sesja w Wenecji, fotgrafpoznan

15/01/2026

Kuba mi przypomniał, że powinnam odkopać zdjęcia z naszej sesji 😅

ile ja tu rzeczy nie opublikowałam…

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jak już odpalam dysk ze zdjęciami to mój wewnętrzny melancholik zabiera mi cały dzień z życia na oglądanie zdjęć i wracanie do wspomnień z różnych sesji, wyjazdów itp..

no nie nauczę się prostego schematu- podłącz dysk, znajdź pliki, skopiuj, opublikuj. Nie, ja za każdym razem

Tutaj jedne z wielu zdjęć, jakie zrobiłam na plenerze w starym młynie już jakiś czas temu 😉

Pozuje

Dyrektor kreatywny i stylizacja

Już po raz 5 zapraszamy na wspólny wyjazd w celu rozbudowy portfolio a także wspólnego odkrywania niesamowitych miejsc.O...
12/01/2026

Już po raz 5 zapraszamy na wspólny wyjazd w celu rozbudowy portfolio a także wspólnego odkrywania niesamowitych miejsc.

Organizujemy 4-dniowy kameralny wypad fotograficzny nad jezioro Como i do Mediolanu!

To już nasz 5 portfolio builder - tym razem
❤️ Mediolan, Varenna, Belaggio, Como, Lenno, Bergamo 🥰
🙎‍♀️ 3 zjawiskowe modelki
🌴 Piękne plenery
💨 Wolność tworzenia
😉 Bez spiny bez algorytmów

Dla kogo?

📷 Dla fotografów, którzy chcą świeżych, emocjonalnych zdjęć.
🌻 dla osób, które marzyly o sesji w takich okolicznościach a dotychczas miały tylko selfie z ręki- tutaj będzie grupa fotografów, którzy nie liczą ilości zdjęć 😉
🧑‍🎨 Dla twórczych dusz.
👒 I dla tych, którzy chcą po prostu złapać oddech w dobrym miejscu z fajnymi ludźmi

Napisz do mnie lub kliknij link w bio !
Portfolio nie zrobi się samo, ale może powstać w najbardziej instagramowym miejscu- nad Como 🥰

Nasze modelkiu majkrzak
Trzecią midelkę podamy wkrótce

Partnerzy wyjazdu




modelki sesjaplenerowa warsztatyfoto Como, Mediolan, plener

Ja wiem, że najlepiej na socialach się klikają młode modelki i to ze wszystkim na wierzchu, ale jak już pisałam ostatnio...
07/01/2026

Ja wiem, że najlepiej na socialach się klikają młode modelki i to ze wszystkim na wierzchu, ale jak już pisałam ostatnio-mam to w nosie 😉 jadę z tematem po swojemu, a jak się komuś nie podoba, to tam są drzwi 😅no gdzieś tam są 😂

Dziś Ewa i jej sesja foto, na co dzień pani dyrektor, a tu po prostu Ewa ze swoją pasją do podróży i stylizacji.

Sesja kobieca może mieć wiele różnych odsłon.

Ewa towarzyszy nam w naszych portfoliobuilderach, doradza, podpowiada, stylizuje, a także sama staje przed obiektywem udowadniając, że piękna zdjęcia ze wspaniałych miejsc nie są zarezerwowane tylko dla modelek 🥰

Pamiętam Ewę z pierwszego wyjazdu foto do Dubrownika, nieśmiało obserwowała z boku, podziwiała widoki, troszkę ją onieśmielał obiektyw skierowany w jej stronę. A tu już Katania- przepiękna kobieta, z iście sycylijską pewnością siebie, odważnie dzieli się swoimi pomysłami, zdecydowanie pozuje przed obiektywem na poważnie i z jajcarskim zacięciem także 🥰
Uwielbiam- powiedzieć, że z nami fotograficznie rozkwitła, to nie powiedzieć nic ☺️ A to ile wnosi do ekipy, to nawet nie potrafię opisać.

Ja już sobie nie wyobrażam wyjazdów bez niej w tej wspaniałej ekipie 🥰

Sesja zdjęciowa w przepięknych plenerach to niesamowite przeżycie, polecam każdemu, nawet ja się odważyłam stanąć z drugiej strony- bo z taką paczką ludzi można więcej, a co najważniejsze- człowiek nabiera fajnej, zdrowej wiary w siebie 🥰

Dlatego właśnie już po raz 5 organizuję razem z portfoliobuiler- stay tuned, wkrótce więcej info 🥰

Dzień dobry Nowy Roku 2026! Czekałam trochę z niecierpliwością na Ciebie 😉 Nie jestem wyznawcą teorii nowy rok-nowa ja, ...
01/01/2026

Dzień dobry Nowy Roku 2026!
Czekałam trochę z niecierpliwością na Ciebie 😉

Nie jestem wyznawcą teorii nowy rok-nowa ja, czy też że zmiana daty magicznie może cokolwiek zmienić, niemniej w każdym zakresie swojego życia potrzebujemy jakiś granic- a daty w kalendarzu takimi granicami mogą być.

Teraz, czysto intuicyjnie, mam wrażenie, że to będzie nowy, trochę inny rok.
Ale nie dlatego, że zmieniła się cyfra ale dlatego, że tak sobie postanowiłam ☺️

Będzie trochę zmian w odniesieniu do sesji, ale o tym innym razem, gdy dopracuję te zmiany, główna zmiana to taka, że stawiam tym razem na siebie, na swoją intuicję, jest ona świetna a zbyt często ją ignorowałam, jakość a nie ilość w każdym zakresie, jasno określony plan i realizacja stopniowych, małych kroków.

Nowy rok, mimo nawału pracy ma mi dać więcej oddechu i radości z tego, co robię, z tego co kocham robić.
A wszystkie sociale mają być dla mnie a nie ja dla nich, pozbyłam się ciśnienia co niesamowicie uwalnia kreatywność i chęci do działania.

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku i do zobaczenia 🥰

A ta sesja fotograficzna z została zrobiona w centrum miasta, w jednym z bardziej ruchliwych miejsc 😉

Fotografia uczy mocno pokory i cierpliwości. Zwłaszcza ta w plenerze. wbrew pozorom podejmujemy decyzje jak wykorzystać ...
26/10/2025

Fotografia uczy mocno pokory i cierpliwości.

Zwłaszcza ta w plenerze.

wbrew pozorom podejmujemy decyzje jak wykorzystać dane warunki a nie jakie warunki stworzyć 😅

Kocham fotografować w plenerze bo czasem potrafi być nieprzewidywalnie, a to właśnie zwalnia blokadę w głowie zwaną lenistwem i rutyną. Do tego bardzo często trzeba działać szybko, podejmować błyskawicznie decyzje… uwielbiam takie tempo 😅

Ale kocham też wracać do zdjęć z pleneru, bo tam zawsze są ukryte historie, emocje, żarty sytuacyjne, itp..

Te zdjęcia z .majkrzak powstały na pierwszym portfolio builderze w Dubrowniku. Wszystko było wielkim znakiem zapytania,
czy ktoś nam zaufa i będzie chciał z nami lecieć,
czy dopisze pogoda,
czy miejscówki będą takie, jakie znałam, bez niemiłych niespodzianek
czy uczestnicy będą zadowoleni
i wiele więcej..

ale wszystko wyszło super, pojechali świetni ludzi, niesamowici fotografowie, cudowne, profesjonalne modelki, pogoda była idealna a miejsca zachwyciły każdego.
To naprawdę wspaniałe uczucie, gdy widzę na kontach uczestników zdjęcia z tego wyjazdu, każdy ma coś innego, nawet gdy robili w tym samym miejscu zdjęcia tej samej modelce, to kazdy miał inne spojrzenie- swoje- i to jest cudowne 🥰

Już tęsknię i układam kolejny wyjazd, to będzie już 5 wyjazd 🥰 jak ten czas leci 🥰

Dajcie znać, gdzie chcielibyście się z nami wybrać na zdjęcia 🙏

Adres

Poznan

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Marlena Kańduła fotografia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Marlena Kańduła fotografia:

Udostępnij

Kategoria