Paulina i Kamil Chmielewscy Fotografia

Paulina i Kamil Chmielewscy Fotografia Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Paulina i Kamil Chmielewscy Fotografia, Fotograf, Kowalska 2, Opole.

Dawno nas tu nie było… ale to wcale nie znaczy, że nie robimy zdjęć.Po prostu, więcej bywamy w realu i brak czasu na soc...
30/01/2026

Dawno nas tu nie było… ale to wcale nie znaczy, że nie robimy zdjęć.
Po prostu, więcej bywamy w realu i brak czasu na social media ;), ale do brzegu...

Okres kolędowania to mój ulubiony czas w roku liturgicznym.
Lubię go za prostotę, wspólny śpiew i ten moment zatrzymania, który przychodzi trochę mimochodem.

W ostatnią niedzielę byliśmy z L'Arche Opole na wspólnym kolędowaniu z Chór Filharmonii Opolskiej.
Spotkaliśmy się w kościele Matki Boskiej Fatimskiej w Opolu - Grudzicach — było ciepło, spokojnie i bardzo prawdziwie. Dziękujemy za ten wspólny czas.

A Wy? Też lubicie kolędować?
Macie swoje ulubione kolędy?

ps. W Opolu najbardziej lubię to, że jest "małe" — w zupełnie nieoczekiwanych sytuacjach można spotkać znajomych. Tym razem trafiliśmy nawet na jedną z naszych par małżeńskich z corocznego wydarzenia Tydzień Małżeństwa w Opolu.

Wracamy!Drodzy Judocy, życzę Wam byście w tym Nowym roku szkolnym wspinali się na kolejne poziomy umiejętności, tak spor...
01/09/2025

Wracamy!
Drodzy Judocy, życzę Wam byście w tym Nowym roku szkolnym wspinali się na kolejne poziomy umiejętności, tak sportowych jak i poza sportowych.
Po świetnie przepracowanym obozie w Władysławowie aż nie mogę się doczekać czym zaskoczycie mnie w Tym roku!
A jeśli Ty lub Twoje dziecko nie trenujecie jeszcze judo to wpadnij do Nas do TS Gwardia Opole - Judo lub zaprzyjaźnionych Uks Tułowice i UKS Judo Chmielowice.

Nowy roku - HAJIME!

W głowach Nam się poprzewracało i początkiem sierpnia byliśmy na urlopowej pielgrzymce z Parafia Matki Boskiej Bolesnej ...
28/08/2025

W głowach Nam się poprzewracało i początkiem sierpnia byliśmy na urlopowej pielgrzymce z Parafia Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha w Opolu "Na Górce" w przepięknym mieście zwanym "włoską Nysą" ;p.
Wyjazd wyciśnięty jak cytryna - atrakcji i aktywności fizycznej co nie miara, także czas dla Ducha i świetna ekipa.
Proboszczu - jeśli nie ma Nas ksiądz dość to polecamy się na przyszłość!
Galeria zdjęć będzie już za chwilkę :).

ps. z Kamilem lubimy się bawić w nadawanie zdjęciom tytułów. Ten kadr jeszcze przed naciśnięciem spustu migawki otrzymał w mojej głowie swój tytuł, który jest przysłowiem mówiącym o tym, że wielkie osiągnięcia wymagają czasu i wytrwałości. Ktoś ma pomysł co to za przysłowie?
W ogóle temat wytrwałości strasznie mocno przewija się u mnie ostatnimi czasy i chyba niedługo coś więcej o tym napiszę.

Niedawno mieliśmy okazję potrenować w DOJO TS Gwardia Opole - Judo i nie był to bynajmniej trening judo, choć była cała ...
11/08/2025

Niedawno mieliśmy okazję potrenować w DOJO TS Gwardia Opole - Judo i nie był to bynajmniej trening judo, choć była cała śmietanka trenerska klubu ;).
Trochę się nad nimi popastwiliśmy, ale zabawa była przednia. Nawet sama musiałam na chwilę stanąć przed obiektywem, ale dałam radę!

Jeśli macie dzieci, które "trzeba podłączyć do prądnicy, bo ciągle biegają" to zapraszam do Gwardii - uwielbiam pracę z dziećmi, które trzeba "wybiegać", a i ponoć mam wśród nich niezły posłuch.

Koniec roku szkolnego, a w związku z tym ogólnopolski "pasek day". Zatem i ja pochwalę się, że wszystkie "moje dzieci" k...
27/06/2025

Koniec roku szkolnego, a w związku z tym ogólnopolski "pasek day". Zatem i ja pochwalę się, że wszystkie "moje dzieci" kończą rok z paskami, a wiele z nich nawet z wyższymi ;).
Dzięki za ten kolejny rok wspólnej pracy z Wami.

Czasem nachodzi mnie refleksja na temat tego kto bierze więcej dla siebie z tych treningów. Wy, kochani młodzi judocy jesteście niezwykle zdolni i rokrocznie zaliczacie olbrzymi progres umiejętności sportowych, jak i stajecie się coraz lepszymi ludźmi, choć jak sami doskonale wiecie, często nie ma lekko (szczególnie ze mną ;p), ale właśnie tam, gdzie nie ma lekko, jest rozwój.
Jednak powracając do niełatwej odpowiedzi na pytanie, kto z Nas czerpie więcej to chyba jednak ja wyciągam znacznie więcej z tej Naszej wspólnej pracy. Wciąż uczę się, jak stać się tak dobrym trenerem na jakiego zasługujecie.
Czy popełniam błędy? Zbyt dużo... Jednak, zgodnie z powiedzeniem "nie popełnia błędów ten kto nie robi nic", więc po każdym upadku wstaję i staram się być lepsza dla Was (co niekoniecznie znaczy "przyjemniejsza" ;)).

Nigdy nie przestawajcie stawać się lepszymi Judokami, nawet gdy część z Was zakończy już swoją "karierę sportowca" - judokami będziecie już na zawsze.
1. JU
2. SEIRYOKU ZENYO
3. JITA KYOEI
YOSHI!

Jak upiec kilka pieczeni na jednym ogniu...Jak już wiecie mam kilka zainteresowań i specjalizacji - m.in. jestem trenere...
12/06/2025

Jak upiec kilka pieczeni na jednym ogniu...

Jak już wiecie mam kilka zainteresowań i specjalizacji - m.in. jestem trenerem judo (choć nie jest to mój główny zawód). Ponieważ jest to tylko praca dodatkowa (a raczej hobby, za które dostaję wypłatę ^^), aktualnie prowadzę "jedynie" grupy dziecięce.
Judo jest to sport, którego uprawianie zostało uznane przez UNESCO za jeden z najbardziej godnych polecenia dla dzieci powyżej 4 roku życia.
Dlaczego?
Prof. Jigoro Kano (twórca judo) stawiał mocny nacisk na bezpieczeństwo, zdrowy rozwój fizyczny i intelektualny, a także na wartość edukacyjną realizowaną poprzez różnorakie aspekty tego sportu. Na szybko wyróżnić można następujące korzyści z uprawiania judo (za specialneedsjudo.com):
- poprawa napięcia mięśniowego,
- poprawa orientacji przestrzennej,
- poprawa sprawności sercowo-naczyniowej,
- poprawa koordynacji,
- zachęcenie do interakcji społecznych,
- zwiększenie poczucia własnej wartości,
- poprawa komunikacji,
- rozwijanie umiejętności sportowych.
A gdyby tak, w myśl trzeciej zasady judo - JITA KYOEI ("przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego"), wykorzystać te możliwości także w innym kontekście?
Dla wielu z was pewnie trudnym do wyobrażenia sobie może być fakt, że judo doskonale sprawdza się w przypadku osób z niepełnosprawnościami (OzN). Niezależnie, czy osoby mają niepełnosprawność fizyczną, intelektualną lub społeczną, czy mają problem z równowagą lub koordynacją, czy też mają trudności z zapamiętywaniem i uczeniem się nowych rzeczy, nadal mogą trenować judo. Potrzebują tylko dodatkowego wsparcia, aby osiągnąć swoje cele, a dzięki odpowiednim możliwościom mogą uzyskać wiele korzyści, jakie oferuje ten sport.
Właśnie dla nich powstała inicjatywa społeczna po nazwą ADAPTIVE JUDO, która jest świetnym przykładem zaangażowania tego sportu w inkluzywność i dostępność. Cytując za https://www.eju.net/activity/special-needs/ "Zaprojektowane z myślą o osobach z niepełnosprawnościami fizycznymi, sensorycznymi lub intelektualnymi, Adapted Judo oferuje bezpieczne i wspierające środowisko dla wszystkich, aby doświadczyć korzyści płynących z judo.
Zakorzenione w zasadach szacunku, dyscypliny i wytrwałości, Adaptive Judo nie tylko promuje sprawność fizyczną i rozwój umiejętności, ale także sprzyja pewności siebie, kontaktom społecznym i rozwojowi osobistemu. Dostosowując techniki i metody treningowe do różnorodnych potrzeb, każdy może przyjąć ducha judo i odnaleźć radość na tatami".

W miniony weekend mój klub TS Gwardia Opole - Judo miał zaszczyt być organizatorem Mistrzostw Polski Osób z Niepełnosprawnościami, na które zjechała się rekordowa liczba uczestników - 170 zawodników z 17 klubów!
Z niektórymi sędziami śmiałam się, że nawet sędziując finał Igrzysk Olimpijskich nie mieliby do czynienia z takimi emocjami ;).
Każdy z Was, kto przyłożył rękę do organizacji tego wydarzenia - wielki szacun! Robicie coś wielkiego!
Zaszczytem było dla mnie móc "podglądać" Was w tej misji - Was drodzy trenerzy, sędziowie, rodzice, wolontariusze, obsługa i sponsorzy. No i oczywiście Zespół Biedronki (mieszkanki DPS w Czarnowąsach), których występ uświetnił otwarcie Mistrzostw i wywołał łzę w niejednym oku.

A co z tymi "pieczeniami" z początku tego wpisu? Przez ten weekend wykorzystać mogłam wszystkie moje umiejętności i kompetencje. Takie combo: fotografowałam (skill 1), zawody judo (skill 2) osób z niepełnosprawnościami (skill 3 [jak wiecie jesteśmy wolontariuszami L'Arche Opole i lubimy pracę z OzNI]).
No tak, ale teraz Ci z Was, którzy znają mnie prywatnie powinni się oburzyć - "jak wszystkie skille, skoro zawodowo pracujesz w laboratorium badania wody i ścieków? (Szach Mat!)". Otóż... w rozmowach kuluarowych z niektórymi opiekunami padła informacja, że zawodowo jestem akredytowanym próbkobiorcą i często jeżdżę po DPSach, gdzie pobieram m.in. próbki na badania Legionelli czy też innych parametrów wodnych. W kilku ośrodkach usłyszałam, że jestem jednym z nielicznych próbkobiorców na opolszczyźnie, którzy nie boją się wejść na oddział z osobami OzNI. Nawet moja Kierowniczka laboratorium już wie, że jak jadę do DPSu to kawał dnia mnie nie będzie, bo muszę się z wszystkimi chętnymi wyściskać i pogadać.
Tak więc tego - korzystając z lokowania produktu - gdybyście potrzebowali takich badań to macie taką znajomą judoczkę ;).

World Adaptive Judo
Polski Związek Judo
Stegu Arena Opole

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa opromienia życie miłością i przynosi pokój każdemu domowi.Także temu ...
20/04/2025

Niech radosna wieść o Zmartwychwstaniu Pana Jezusa opromienia życie miłością i przynosi pokój każdemu domowi.
Także temu jeszcze niewybudowanym L'Arche Opole.

W niedzielę, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na "Marsz dla Domu L'Arche Opole".Było wszystko - instruktorka...
17/04/2025

W niedzielę, korzystając z pięknej pogody, wybraliśmy się na "Marsz dla Domu L'Arche Opole".
Było wszystko - instruktorka Nordic Walkingu, wyznaczone zadania na stacjach, ćwierkające ptaki, a na mecie jabłka i woda dla spragnionych, oraz Masażanna dla zmęczonych.
Ponieważ nie mieliśmy ze sobą kijków, to za karę chyba z 3 pełne okrążenia zrobiliśmy z aparatami. Jednak patrząc na ostatnie zdjęcie z rundy sprzątającej ekstra, nie widać na twarzy Kamila ani krzty zmęczenia. Pomimo ucieczki przed Staśkiem śmigającym na hulajnodze ;).

W październiku minęło mi 25 lat na macie i 27 lat miłości do tego sportu. Na początku tej przygody nie mogłabym sobie na...
13/03/2025

W październiku minęło mi 25 lat na macie i 27 lat miłości do tego sportu.
Na początku tej przygody nie mogłabym sobie nawet wyobrazić po jakich ścieżkach i funkcjach mnie ona przeprowadzi. Miałam ogromną przyjemność i zaszczyt być wyczynową zawodniczką, choć bez takich sukcesów na jakie pracowałam, członkinią Kadry Narodowej, kilkukrotną medalistką Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz jedną z zawodniczek stanowiących podstawowy skład GKS Czarni Bytom na Drużynowe Mistrzostwa Polski, z których ZAWSZE wracałyśmy z medalem (często złotym).
Także, w czasie trwania swojej kariery zawodniczej, bywałam sędziną różnych Turniejów judo, a po zakończeniu kariery, zostałam instruktorem Studenckiej sekcji sportowej Judo Kobiet na mojej macierzystej Uczelni - Politechnice Śląskiej.
Później, życie pognało mnie za pracą do Opola, ale także i tam Judo mnie znalazło, i tak już od 2016 r. jestem trenerem w TS Gwardia Opole - Judo.
Od jakiegoś czasu, razem z Kamilem bawimy się fotografią... Siłą rzeczy, także i w tę dziedzinę życia Judo się wdarło i tak w minioną sobotę ukończyłam kurs, dzięki któremu mogę być jednym z akredytowanych fotografów European Judo Union.
Aż boję się pomyśleć, gdzie, dzięki judo, będę za kolejne 10 lat...

A wspominałam Wam już, że męża poznałam na, ku zaskoczeniu wszystkich, pokazie judo, który zorganizowałam razem ze swoimi przyjaciółkami?

Nareszcie! Dostępna jest pełna galeria zdjęć z zabawy tanecznej w ramach Tydzień Małżeństwa w Opolu. Kto jeszcze nie ma ...
28/02/2025

Nareszcie! Dostępna jest pełna galeria zdjęć z zabawy tanecznej w ramach Tydzień Małżeństwa w Opolu. Kto jeszcze nie ma dostępu - odzywać się! Są też zdjęcia z mini-sesji.

Co to była za zabawa! Wodzirej Miron poprowadził zabawę taneczną w ramach Tydzień Małżeństwa w Opolu, ludzie tak się roz...
20/02/2025

Co to była za zabawa! Wodzirej Miron poprowadził zabawę taneczną w ramach Tydzień Małżeństwa w Opolu, ludzie tak się rozkręcili, że nawet godzinę po planowanej godzinie zakończenia uczestnicy wciąż radośnie pląsali po parkiecie. Sama też zaliczyłam "glebę", ale dzięki skillowi judoczki ponoć to wyglądało jak ładny element tańca ;p.
Dość niespodziewaną dla mnie furorę zrobiły rekwizyty do fotobudki przyniesione przez jednego z uczestników (dzięki Przemku!). Jak ja uwielbiam taką energię pracy z tym szalonym i spontanicznym "zróbmy to"! Mało co nie napisałam, że taka impreza robi się sama, bo to oznaczałoby niedostrzeżenie tytanicznej pracy organizatorów. Trudno mi sobie wyobrazić ten ogrom pracy.
Dzięki Wam za to.
Robicie kawał świetnej i ważnej roboty.
Do zobaczenia w przyszłorocznej edycji, na którą już dziś wszystkich gorąco zapraszam.
A tymczasem kilka zdjęć, mam nadzieję, oddających klimat tamtej zabawy.

Tydzień Małżeństwa w Opolu trwa w najlepsze! Już w sobotę zabawa taneczna prowadzona przez wodzireja Mirona w Remizie OS...
13/02/2025

Tydzień Małżeństwa w Opolu trwa w najlepsze! Już w sobotę zabawa taneczna prowadzona przez wodzireja Mirona w Remizie OSP Wrzoski.
A w chwili wytchnienia od tańca zapraszam Was na moją ściankę, gdzie, przy okazji rozmowy, stworzę dla Was taką pamiątkę.

Patrycjo i Adamie, dajecie piękne świadectwo młodego pokolenia potwierdzającego, że sakramentalne małżeństwo, także w obecnych czasach, ma sens!

Adres

Kowalska 2
Opole
45-590

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Paulina i Kamil Chmielewscy Fotografia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Paulina i Kamil Chmielewscy Fotografia:

Udostępnij