Arek Gawroński Wildlife Photography

Arek Gawroński Wildlife Photography Iinstagram: wildlife.ag

I kolejne :)
11/05/2026

I kolejne :)

Łęczaki :)
10/05/2026

Łęczaki :)

Miałem już wracać do domu, ale zobaczyłem brodzące szpaki w płytkim stawie, słońce dopiero wschodziło i pomyślałem, że m...
10/05/2026

Miałem już wracać do domu, ale zobaczyłem brodzące szpaki w płytkim stawie, słońce dopiero wschodziło i pomyślałem, że może to fajnie wyglądać. Zanim zszedłem w dół do stawu i położyłem się na karimacie, to szpaki odleciały. No ale skoro już tam leżałem, to stwierdziłem że zobaczę co się wydarzy. No i po paru minutach przyleciały i otoczyły mnie łęczaki 😅

ptaki

Bocian czarny. W końcu! Zawsze je widywałem w locie, ciężko było o sensowne zdjęcie. Tym razem przyleciał i usiadł obok,...
04/05/2026

Bocian czarny. W końcu! Zawsze je widywałem w locie, ciężko było o sensowne zdjęcie. Tym razem przyleciał i usiadł obok, kiedy robiłem zdjęcia czaplom. Zrobił mi sporą niespodziankę 😁





Naprawa aparatu trwała i trwała, więc postanowiłem wykorzystać ten czas na zmianę obiektywu. Jak do tej pory miałem Sigm...
22/12/2025

Naprawa aparatu trwała i trwała, więc postanowiłem wykorzystać ten czas na zmianę obiektywu. Jak do tej pory miałem Sigmę 150-600. Spory zasięg, dość szybki AF, ale słabe światło
i z ostrością na końcu ogniskowej bywa różnie. Obiektyw jest naprawdę udany, ale przy małej ilości światła, we mgle, o poranku, trochę brakuje. Długo się zastanawiałem jaki obiektyw wybrać. Nie mając aparatu myślałem nawet nad zmianą całego systemu na Canon, ale jednak zostałem przy Nikonie. Wybór padł na 300 2.8.
Początkowo myślałem o 200-400 f4, potem o 400 2.8. Czemu jednak 300? Pod koniec przygody
z Sigmą używałem głównie mniejszych ogniskowych. Różnica kwotowa między 300 a 400 też robi swoje. Najlepsze opinie słyszałem o stałkach, dlatego zooma odpuściłem. Poza kasą, bałem się też że przy 400 ucieknie mi sporo ciekawych, szerszych kadrów. 300 wydała mi się najbardziej optymalna, a za jakiś czas dorzucę do tego Tc 1.4, którym nadrobię ewentualny brak zasięgu. Z D500 na tę chwilę nie potrzebuję niczego więcej.

Obiektyw znalazłem w świetnej cenie na Ebay, okazja życia. Okazał się jednak uszkodzony,
nie działała stabilizacja. Sprzedawca do końca twierdził że działa:) Po zwrocie napisał nawet,
że jest zdziwiony że u mnie nie działała i pytał
czy przełączyłem na pewno na "on". Nie działała, zdecydowanie. Drugi obiektyw kupiłem w Polsce, cena była jeszcze bardziej okazją życia,
a sprzedający o wiele bardziej wiarygodny. Obiektyw okazał się nie tylko w pełni sprawny,
ale też zadbany, jak nowy. Cała operacja wymiany obiektywu też trochę trwała, wysyłki z i do Francji, sprawy na Ebay, poszukiwania drugiego obiektywu itd.
W międzyczasie aparat wrócił z naprawy,
więc po ponad 2 miesiącach przerwy wróciłem
do gry:)

Końcówka roku to jeszcze jeden ważny dla mnie temat - po paru miesiącach kandydatury, zostałem członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody 😊

A więc nowy rok, nowe możliwości, nowe pomysły na zdjęcia 😁


Circle of life
01/12/2025

Circle of life

Łabędzie i czapla.
09/11/2025

Łabędzie i czapla.

Dolina Baryczy i czaple we mgle.Tu nawet nie robiłem żadnej obróbki, mgła była tak gęsta, że stworzyła idealne i pełne t...
22/10/2025

Dolina Baryczy i czaple we mgle.
Tu nawet nie robiłem żadnej obróbki, mgła była tak gęsta, że stworzyła idealne i pełne tło.

Minął już ponad  tydzień odkąd mój Nikon D500 przestał działać. Jakaś nietypowa usterka migawki i tym samym rykowisko dl...
05/10/2025

Minął już ponad tydzień odkąd mój Nikon D500 przestał działać. Jakaś nietypowa usterka migawki i tym samym rykowisko dla mnie jest już zakończone. Ale, mogę za to znaleźć czas na powrót do starszych zdjęć. Lubię co jakiś czas wrócić do ujęć sprzed roku czy dwóch i na nowo podejść do obróbki rawów. Obecnie stawiam na większy minimalizm i tylko drobne korekcje. To zdjęcie sprzed 2 lat jest moim ulubionym i wciąż poluje na powtórkę:)


Czekając na jelenie często obserwuję czaple, szczególnie białe. Na zdjęciu uchwycony moment polowania. Stała na przeciwk...
17/09/2025

Czekając na jelenie często obserwuję czaple, szczególnie białe. Na zdjęciu uchwycony moment polowania. Stała na przeciwko mnie, kiedy rozłożyła skrzydła i zanurzyła głowę po rybę. Była wtedy spora mgła i łatwiej mi było się ukryć 😁

Adres

Milicz
56-300

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Arek Gawroński Wildlife Photography umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria