26/04/2024
Drodzy Państwo konkurs w ramach projektu Fundacji Ostoja Tradycji rozpędza się coraz bardziej. Bardzo proszę chętnych do wsparcia tej akcji i poparcia naszego programu związanego z niezwykłym Zaginionym Miasteczkiem - Jaśliskami! W wyniku głosowania może powstać dłuższa filmowa opowieść o dumnym niegdyś kupieckim, warownym mieście, które dziś zapomniane aż się prosi o promocję na tle swojej historii. Aż dziw bierze, że tak niepozorna mieścina ma tak wiele do pokazania... okruchy murów obronnych, resztki zabudowa rynkowych z utrzymanym charakterem rodem z I Rzeczypospolitej, niezwykłe wykopaliska odsłaniające renesansowe piwnice pod ratuszem, które można zwiedzać wraz z tymi pod sklepem i starą szkołą. Miasto to kryje wiele tajemnic być może sięgających genealogią daleko poza rozpoznaną historię Polski. Myślę, że warto by było to miasto odratować i przynajmniej cyfrowo odtworzyć. Na tą ścieżkę, którą już otworzyłem i przemierzam gorąco Państwa zapraszam - efekt może być naprawdę imponujący. Musimy tylko zwrócić uwagę na Jaśliska Osób, które mogły by wspomóc moje prace przy wirtualne wizualizacji renesansowych Jaślisk - warownego miasta rynkowego, które oparło się najazdowi Rakoczego w okresie tzw. Potopu Szwedzkiego i gościło w swoich progach słynnych Lisowczyków. Właśnie do tego okresu chciałbym się cofnąć w trójwymiarowej multimedialnej opowieści! Na razie proszę o wsparcie naszego projektu na portalu Ostoja Tradycji Pana Sławomira Kwoki - Ułana Króla Jana!
Link do głównego wątku znajdziecie Państwo pod tym adresem: https://ostojatradycji.pl/opowiadamy-historie/. Ukazał się też drugi spot "z okienka" reklamujący projekt. Do niego link jest następujący: https://www.facebook.com/mgransicki/posts/7901637453204349?notif_id=1714070402330974¬if_t=share_wall_create&ref=notif.
Muszę przyznać, że coraz bardziej doceniam pracę aktorów - to naprawdę twardy kawałek chleba. Nawet ta minutka nagrania to było duże wyzwanie... nie lubię powtórek! 😉"dubelki" to nie dla mnie (no chyba że z TelePrompter czy jak to się tam nazywa)! Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz zapraszam do wsparcia projektu "Opowiadamy historię". To jest szansa dla Jaślisk, a miejsce to zasługuje na wsparcie i odwiedziny, choć z pewnością byłby one ciekawsze, gdyby wcześniej posłuchali Państwo filmowej opowieści o tym czego dziś już nie zobaczycie. Wyobraźni można pomóc!
Z poważaniem i wyrazami szacunku Marek Gransicki