01/02/2020
Długo nie było mnie tutaj - wiele spraw do podomykania, jeszcze więcej do uporządkowania. Aż nagle trafiła się okazja do zamknięcia przynajmniej jednej sprawy. Otóż Saal Digital Deutschland zaprosił do testowania swojego Fotoksiążki Professional Line i mogłem zamknąć temat zdjęć z ubiegłego roku. Potraktowałem więc to jako swoiste podsumowanie. Recenzując już sam album muszę stwierdzić, że wydawnictwo jest wspaniałe. Kolorystyka bardzo wierna. Pomimo faktu, że jest to papier typu glossy (błyszczący) nie zbiera odcisków palców, a przy tym poprawnie oddaje głębie i kontrasty na zdjęciach. Okładka z tworzywa to coś co mu ogromne plusy i małe minusy. Jako wadę muszę zaliczyć dość ostre krawędzie (być może podyktowane potrzebą odpowiedniego rozproszenia światła). Niemniej jednak pierwsze wrażenie gdy bierze się do rąk, jest nieprzyjemne. Co do pozytywów - wygląda jak obraz. Postanowiłem zakupić półeczkę z IKEI, żeby prezentować właśnie w ten sposób. Album można więc otwierać i codziennie eksponować inny obraz na ścianie. Bajka.