21/07/2021
„Mam brzydką twarz na zdjęciach. Zawsze przymykam oczy, a do tego mój nos wyglada fatalnie. Włosy bardzo mi się puszą. Nogi? Proszę, rób zdjęcia bez nóg, bo są jakieś takie…grube.
Jestem niefotogeniczna!”
😰 To nie są jedyne słowa jakie od Was słyszę. Prawda jest taka, że nie dostrzegam tego, co mi mówicie. Naprawdę. ❤️
😊 Na takie sytuacje reaguję uśmiechem i ogromną empatią. 😍 Spokojnie wyjaśniam, że jesteście cudne, bo naprawdę jesteście! ☺️ Nie ma osób niefotogenicznych, są, co najwyżej, źle sfotografowane. Wasze krytyczne słowa są spowodowane także negatywną oceną samej siebie. 😔
Twoje nieprawdziwe przekonanie o tym, że wyglądasz okropnie jest spowodowane pewną niekorzystną dla Ciebie sytuacją, w której zostałaś niezbyt dobrze sfotografowana. Wpływ może mieć na to zły makijaż, oświetlenie, nastawienie do sesji i wszystko negatywne co „siedzi” w Twojej głowie, robienie zdjęć z zaskoczenia oraz wiele innych czynników.
Jak z tym negatywnym uczuciem walczyć?
Po pierwsze! Pokochaj siebie. 🥰
Nigdy nie będziesz zadowolona ze swojej pracy przed aparatem jeżeli nie zaczniesz w siebie wierzyć. Proces samoakceptacji jest dosyć długi i trudny…ale w jego rezultacie będziesz mogła się w pełni rozwijać.
Nie podcinaj sobie skrzydeł, działaj!🥰😍😘
Po drugie! Nasuwa mi się pewne stwierdzenie…umiejętnie dobieraj fotografa na sesję. Niekiedy zły wybór fotografa może zniszczyć Twoje marzenia o modelingu. Dokładnie przeglądaj portfolio, zadawaj wszystkie nurtujące Cię pytania. Spotkaj się by porozmawiać i zrobić luźne fotki na początek.
Ja także Was zachęcam by umówić się razem na kawę, porozmawiajmy. 😊📸📹
Pozowała Magdalena Grad 📸
Pomalowała Weronika Nazarowicz Makeup💄