01/11/2020
Wyniki 14 edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Wszystkie Dzieci Świata" okazały się dla mnie niemałym zaskoczeniem. Tarnowskie Towarzystwo Fotograficzne wyróżniło jedno ze zgłoszonych przeze mnie zdjęć Złotym Medalem.
Ogromnie mnie ucieszyła ta wiadomość. Tym bardziej, że to jedna z moich ulubionych fotografii, którą zrobiłam w ramach projektu "koronawirus - zostaję w domu". Ten czas niejako podarowany, oprócz pewnych dyskomfortów, przyniósł też wiele dobrego dla nas. Obserwowałam zabawy młodszego syna. Nie narzucałam mu żadnych ram i pomysłów. Codziennie mógł być kimś innym - lisem, dinozaurem czy właśnie tym kotem ze zdjęcia. We własnym domu nie musieliśmy dopasowywać się do żadnych norm. Czas płynął swoim swobodnym tempem. Dokumentowałam ten okres każdego dnia aparatem. Druga fotografia, która zakwalifikowała się na wystawę pokonkursową, również pochodzi z tego projektu.
W ubiegłą niedzielę miałam być w Centrum Bajki w Pacanowie na uroczystej gali wręczenia nagród i oglądać wystawę pokonkursową. Niestety obostrzenia związane z aktualna sytuacją pokrzyżowały te plany. W piątek odebrałam swoją nagrodę z rąk kuriera.
Dziwne to czasy nastały. Mam nadzieję, że kiedyś odwiedzę jeszcze Pacanów. Raz jeszcze dziękuję pięknie za to wyróżnienie!