14/04/2022
Studio Erica Zamknięte
4 kwietnia był ostatnim dniem działalności Studia Erica. Nie wiemy jeszcze czy tymczasowo czy już na stałe. Cały sprzęt jeszcze został, studio gotowe do pracy, ale my jesteśmy już daleko, zmieniliśmy miejsce zamieszkania.
Jest możliwość przejęcia studia wraz z całym wyposażeniem, osoby zainteresowane prosimy o kontakt, tel. 609 167-898.
Studio wynajmowaliśmy przez prawie 20 lat. W segmencie niewielkich studiów byliśmy w Krakowie liderem pod względem częstości wynajmu, popularności. Bywały dni gdy pierwsi wynajmujący wchodzili do studia o 9 rano, a ostatni wychodzili o godzinie 23 lub nawet później. Pamiętam wynajem zaplanowany w godzinach 19-22, który finalnie skończył się o 3.30 ;-) Tak się fajnie pracowało u nas ;-)
Przez cały okres wynajmu staraliśmy się wychodzić naprzeciw potrzebom, prośbom wynajmujących. Uruchomiliśmy tanie godziny dla niekomercyjnych sesji, 3 godziny za 49 złotych, które później zmieniliśmy na bezpłatne w zamian za opublikowanie backstage. Zamontowaliśmy system na 13 teł, kupiliśmy maszynę do dymu i manekina „ducha”.
Staraliśmy się mieć przydatne drobiazgi pod ręką, igła i nici, szpilki, agrafki, spinacze, taśmy samoprzylepne, nożyczki, baterie, ładowarki, kable i oczywiście karty pamięci czy pendrive. W sytuacjach awaryjnych mogliśmy wspomóc fotografujących naszym sprzętem, Canon 5D Mark III wraz z kompletem stałek. Zawsze była dobra kawa czy herbata gratis dla wszystkich ;-)
Wynajmując tak długo studio, spotkaliśmy się z różnymi sytuacjami i problemami wynajmujących, zawsze staraliśmy się pomóc mając na względzie cel jakim są dobre zdjęcia. Być może kiedyś napiszemy poradnik dla wynajmujących studio, zarówno klientów jak i właścicieli. Tym pierwszym poradzimy o co zapytać przed rezerwacją studia, a właścicielom podpowiemy w kwestii sprzętu i różnych nieoczekiwanych sytuacji, które mogą wyniknąć w trakcie wynajmowania studia.
Gościliśmy w studio amatorów dla których była to pierwsza wizyta w studio, ale również fotografujących, którzy fotografią zajmowali się zawodowo. Były osoby odwiedzające nas sporadycznie, ale również tacy, którzy wynajmowali studio 2-4 razy w tygodniu przez kilka lat. Mieliśmy stałych wynajmujących nie tylko z Krakowa, lecz również ze Śląska, Tarnowa, Nowego Sącza i okolic. Modelami były osoby zajmujące się tym amatorsko, ale również osoby z pierwszych stron gazet.
Uprościliśmy do maksimum proces rezerwacji, wystarczył sms z podaniem dnia i godzin wynajmu, jeżeli studio było wolne, wysyłaliśmy potwierdzenie. Prościej chyba nie można ;-)
Staraliśmy się, żeby nasze studio było przystępne cenowo i byliśmy chyba najtańszym studiem w Krakowie. Obawiamy się, że po zamknięciu Studia Erica ceny wynajmu studiów fotograficznych w Krakowie wzrosną. Niestety, takie są prawa rynku.
Wszystkim z którymi mieliśmy przyjemność współpracować, dziękujemy za zaufanie jakim nas obdarzaliście przez tyle lat. Życzymy Wam wielu wspaniałych sesji i zdjęć.