22/01/2025
Marek.
Męski Portret. Mam wrażenie że rzadkość w dzisiejszych czasach, czasach miliona scrollowanych obrazków, kobiecych idealnych makijaży, poprawianych ust, kilogramów "fotoszopa". Gdzieś gubi się w tym wszystkim zarówno naturalność jak i sens fotografii i portretu. Dla mnie fotografia to zatrzymanie chwili, najlepiej takiej - jaka jest, bez dosładzania. Poza tym nieukrywajmy. Mężczyźni raczej stronią od zdjęć prawda Marek? Nie widzieliśmy się...długo. Pewnie za długo. Przyjechał z Kasią. Jak za starych dobrych czasów poleciała muzyka, pachniała czarna fusiasta kawa i po prostu rozmawialiśmy. A Marek po prostu nieświadomie usiadł na odpowiednim fotelu, a ja wyciągnąłem aparat i tak rozmawialiśmy...a Kasia ? A to już będzie inny post ;)
A ty? Czemu stronisz od portretu? Tak ty. mówił że to pozytywne przeżycie :) Prawda?