24/04/2026
Zaczęło się od pomysłu Agaty — położnej, która na co dzień jest blisko kobiet w najważniejszych momentach ich życia i dobrze wie, czego im naprawdę potrzeba.
Potem był przypadek i spotkanie właściwych ludzi, które tylko utwierdziło ją, że warto iść dalej.Z tej idei powstało coś realnego — przestrzeń tworzona przez kobiety dla kobiet.
Obserwuj Stowarzyszenie Kobiety Kobietom i zobacz, jak to się rozwija.
Czasem wszystko zaczyna się zupełnie zwyczajnie. W naszym przypadku była to… transakcja kupna-sprzedaży starego auta 🛺
To wtedy po raz pierwszy skrzyżowały się drogi Agaty Bork-Ceszlak i Marty Hewelt-Polak. Nikt wtedy nie przypuszczał, że to dopiero początek czegoś znacznie większego. 💫
🔗 Los połączył nas ponownie, kiedy Agata postanowiła wcielić w życie swój pomysł - tak narodziła się idea konferencji prokobiecej.
Od 2024 roku udało się zorganizować przy wsparciu Miasto Kościerzyna już trzy takie wydarzenia, które spotkały się z niezwykle ciepłym przyjęciem mieszkanek Kościerzyny. 💕
🌿 Za tym wszystkim stoi przede wszystkim Agata - położna z powołania, prowadząca szkołę rodzenia, kobieta, która każdego dnia wspiera inne kobiety w jednym z najważniejszych momentów ich życia.
To jej determinacja i wizja były fundamentem, na którym dziś budujemy coś więcej.
🔥 Marta wnosi do tego projektu swoją energię, wrażliwość i wsparcie marketingowe.
Bliska jest jej szczególnie tematyka profilaktyki zdrowotnej kobiet - zwłaszcza onkologicznej, którą postrzega nie tylko jako ważny temat społeczny, ale także osobistą misję. 🎗️
🚀 Rok 2025 był dla nas przełomowy - zdecydowałyśmy się zrobić kolejny krok i założyć stowarzyszenie, aby działać niezależnie i jeszcze bliżej kobiet.
💬 Dziś jesteśmy tu razem.
💖 Dla kobiet. Z myślą o kobietach.