Klasyczne.KK

Klasyczne.KK Klasyczna motoryzacja w Kędzierzynie-Koźlu i okolicach - z pasji do zapachu etyliny ;)

Ostatni dzień wiosny! Dzień radosny.Wyjeżdżamy? Woskujemy? Nie ma czasu……knujemy takie rozpoczęcie sezonu z Opolski Ruch...
19/03/2026

Ostatni dzień wiosny! Dzień radosny.
Wyjeżdżamy? Woskujemy? Nie ma czasu…

…knujemy takie rozpoczęcie sezonu z Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych, że hit. Tego jeszcze nie grali, a grać będą! Scena pełna atrakcji!

Dawaj na Opolskie Otwarcie - Otmuchów! 11 kwietnia 2026. ✌️

Halo? Pani Potrzeba? Nieśmiertelny dalej na służbie. Robi to co potrafi najlepiej - “taksówkuje”.Lokalizacja: kreska pom...
18/03/2026

Halo? Pani Potrzeba? Nieśmiertelny dalej na służbie. Robi to co potrafi najlepiej - “taksówkuje”.

Lokalizacja: kreska pomiędzy Kędzierzyn a Koźle - czyli Kłodnica. Koloryzowane. Kodak Ektar 100, gdzieś 1994 rok.

Dwa prawdziwe auta, słup ogłoszeniowy. Świat analogowy.

Happy Paddy's Day to all my mates in Ireland. ☘️Miss you Emerald Isle. Thought of you wets me eyes. 🇮🇪 Tiocfaidh ár lá! ...
17/03/2026

Happy Paddy's Day to all my mates in Ireland. ☘️
Miss you Emerald Isle. Thought of you wets me eyes.

🇮🇪 Tiocfaidh ár lá! 🇮🇪

Zaraz wiosna! Czas na harce i wyprawy… jak zdążę FSO naprawić. 😂 Tymczasem w maju minie 100 lat jak pierwszy P***k wypra...
16/03/2026

Zaraz wiosna! Czas na harce i wyprawy… jak zdążę FSO naprawić. 😂 Tymczasem w maju minie 100 lat jak pierwszy P***k wyprawił się automobilem w niezapomnianą przygodę. W dwa lata dookoła świata!

Prekursor naszych ZŁOMBOLowych wypraw. Jerzy Jeliński. Zwykł mawiać:

"Nie jestem turystą, ani globe-trotterem, którego ambicja polega na tym, by postawić stopę na wszystkich lądach świata. Moim zadaniem było prowadzić jak najskuteczniejszą propagandę na rzecz naszej Ojczyzny, przedstawiając ją korzystnie w oczach cudzoziemców.”

Tak też i my czynimy zwiedzając planetę.

Piątek 13-stego. Znów! 😂 Drugi z rzędu. Dobry ten 2026. Może lepiej taksóweczką dziś z Bruce Lee? Wejście smoka w weeken...
13/03/2026

Piątek 13-stego. Znów! 😂 Drugi z rzędu. Dobry ten 2026. Może lepiej taksóweczką dziś z Bruce Lee? Wejście smoka w weekend!

Tylko nie pij jak smok. Bo potem ruła pali jak tego na Wawelu.

12/03/2026

Piraci Drogowi czy pasjonaci?

Ciekawe mamy prawo w Polsce. Za tzw. drift można w przypadku recydywy dostać nawet 3 lata.

A za naruszenie nietykalności cielesnej, czyli jak sprzedasz komuś liścia - możesz pójść siedzieć na rok.

Brzmi fair. Zgadzasz się?

*materiał archiwalny

12/03/2026

Weekend blisko!
Wiosna blisko!
Wyjeżdżamy!

Miejska legenda głosi, że Prywaciarze Jadą Durch. A jadą na Opolskie Otwarcie do Otmuchowa? Barkas! To robi ryn tyn tyn ...
11/03/2026

Miejska legenda głosi, że Prywaciarze Jadą Durch. A jadą na Opolskie Otwarcie do Otmuchowa? Barkas! To robi ryn tyn tyn i wesoło puszcza dym.

Richtig niemiecka Nyska na sterydach z DDR. Tymczasem wiosno witam Cię. Dziś 20 stopni pojawiło się na słupku rtęci. Na 11 kwietnia też się coś wykręci.

Widzimy się?

Zazdrość to bardzo brzydka rzecz. Ale jak nie zazdrościć takiej wyprawy? To nie grzech! Kibicuje od początku.Za ostatni ...
11/03/2026

Zazdrość to bardzo brzydka rzecz. Ale jak nie zazdrościć takiej wyprawy? To nie grzech! Kibicuje od początku.

Za ostatni grosz zrobiłbym to. Bo to jest przygoda. Konkretna. Ciekawe miejsca, ciekawi ludzie. Bocznymi przez 11 krajów z dalekiego wschodu.

A Kazik mówi, że on jest odkrywcą, prawdziwym podróżnikiem bo do Albanii w 8 pojechali autostradą. Browary ładowali durch, co 30 minut stali albo szczali. Właśnie z tego powodu pod wielkim znakiem zapytania tego roczny ZŁOMBOL. Kierunek na Maroko spoko, ale po drodze zachód Europy nad którym już dawno zaszło słońce nadziei. Tam nie ma po co jechać. To nie 1990. Rzesza już nie podnieca, Francja dno nie elegancja.

Tylko wschód - lub Bałkany. Ciekawego kierunku na wyprawę szukamy.

Auto, którego nazwę na rynek hiszpański zmieniono bo “Pajero” znaczy… 😂…typka co lubi jeździć na ręcznym. Ale nie Golfem...
10/03/2026

Auto, którego nazwę na rynek hiszpański zmieniono bo “Pajero” znaczy… 😂

…typka co lubi jeździć na ręcznym. Ale nie Golfem po parkingu pod sklepem z owadem w logo.

Równo 10 lat temu - 10 marca 2016. Cała dekada minęła. Kiedy? Nie wiem? Tobie też tak ten czas zapier #%$a?

Ciekawe czy żyje ten wóz. Fajny sprzęt to był! Dobre czasy, kiedy robiliśmy muzea, wystawy - interesujące projekty. Czas nadziei to był. Nie było rzeczy niemożliwych.

Teraz też nie ma. Jest ej aj.

09/03/2026

Siedzimy z kierownikiem zespołu przy wieczerzy, a on mówi: weź powiedz Stefanowi, żeby zrobił nam gruby kawałek o Forest Rally Team. No i zrobił. Ale dlaczego po niemiecku? Nichts verstehen. To jest zupełny przypadek.

Na bank. 😂

Sensacja! To nie Nysa! To w Mieście Możliwości chowa się taki skarb. Nie znałem, nie widziałem - jeszcze osobiście nie p...
09/03/2026

Sensacja! To nie Nysa! To w Mieście Możliwości chowa się taki skarb. Nie znałem, nie widziałem - jeszcze osobiście nie poznałem. Kochałbym!

Barnfind? Gdzieś w bliżej nie znanej lokalizacji w KK czai się igła Nysa 522.

Ale bym nią jeździł. Do Azot i nazod! Zabrałbym ją do Otmuchowa na Opolskie Otwarcie z Opolski Ruch Pojazdów Zabytkowych.

Zabrałbym ją przed drogą na drogą kolację na Orlen. Lej do pełna Waść! Wiosna idzie!

Adres

Kozielska
Kedzierzyn-Kozle

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Klasyczne.KK umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Klasyczne.KK:

Udostępnij

Kategoria