12/04/2015
Polecam najnowszy wpis:
Rozmyślania o tym jak się kształtuje fotograf przez lata.
Czy pamiętacie moment kiedy dostaliście lub kupiliście swój pierwszy „profesjonalny” aparat? Ja pamiętam moment kiedy tata dał mi moją pierwszą lustrzankę, miałem wtedy 9 lat i była to Pracktica VLC3. Dał mi ją nie po to abym na niej w przyszłości zarabiał albo żebym został sławnym fotografem, ale po to aby ukształtować człowieka, który ma pasje.
Zdjęcia jakie na początku mojej przygody z fotografią skupiały się głównie na fotografii przyrody, krajobrazów. Nie lubiłem wtedy robić zdjęć rodzinnych wydawało mi się to wtedy mało „profesjonalne”, może stąd na moich zdjęciach tak mało mojej rodziny a dużo osób trzecich, które chyba nie wiedzą że znajdują się na kogoś zdjęciach. Bieganie z lustrzanką zawieszoną na szyi w wieku szkoły podstawowej miało swoje minusy, przezwisko foto-moto nie zawsze było miłe.
Wraz z nastaniem ery fot ...