19/05/2026
19.05.2026
📷Fot. Wojt Cz, recenzuje Magda Krysiak
👁🎇👁A to zdjęcie drogi Wojtku mnie…rozbawiło, ale nie od razu….trochę później…
Zacznijmy jednak od początku: fotografia przedstawia widok, pewnie z Placu św. Marka, na gondolę z turystami na środku weneckiej laguny z San Giorgio Maggiore w tle. Sam obraz pięknie się komponuje. Kolory zachodzącego słońca, melancholia, wrażenie samotności i małości wobec ogromu, wobec historii i takie było moje pierwsze wrażenie.
Nie byłabym jednak sobą gdybym nie powiększyła tu i ówdzie. Padło na gondolę, a na niej wybuch radości, młodości, rozbawienia kontrastujący ze znudzeniem, może też i walką z żywiołem samego gondoliera, który nie takie wybryki już musiał znosić.
Jest jednak coś co zmieniłabym w pokazaniu tego obrazu. Kadr jest dla mnie zbyt ciasny. Całość oddaliłabym trochę. Pokazałabym więcej zabudowań bazyliki zaznaczając jej ogrom i jeszcze bardziej podkreślając kruchość małej gondolki.🍀📷🍀
👇widok na wenecką lagunę z Placu Św. Marka, Wenecja, Włochy
📷1/125s ISO160 f/3,2 128mm