21/04/2026
Jakiś czas temu miałem przyjemność realizować sesję dla Velojoga. Pierwsze zdjęcia już się pojawiają :)
Polecam obserwować ten ciekawy projekt!
Cześć! Czas się przedstawić, kim jest twórczyni Velojogi ?
Jestem certyfikowanym nauczycielem jogi, stale się rozwijam i szkolę. Joga jest w moim życiu od blisko 10 lat. Towarzyszy mi codziennie, w praktykach asan, tak matę rozwijam od poniedziałku do piątku codziennie, ale i w podejściu życiowym. W oddechu podczas trudnych sytuacji, w medytacji, w jodze nidra. W cieszeniu się byciem tu i teraz i dbaniu kompleksowo o siebie. Bo joga to nie tylko mata, to dużo więcej.
Rower w moim życiu jest zdecydowanie krócej, tak na poważnie i po całości. Mój ówczesny chłopak zaraził mnie rowerem. Mijają cztery lata od tego czasu. Zakupiłam rower, który w sezonie, wiosna, lato, jesień służy jako środek transportu, do i z pracy. W weekendy na lekko jako aktywne spędzanie czasu. A w wakacje z sakwami jako środek transportu, na którym wiozę wszystkie rzeczy, bo tak spędzamy letni urlop, pod namiotami, robiąc pętelkę. Tak więc rower wpadł w moje życie konkretnie. I co ciekawe, pomimo, że ponad 15 lat nie jeździłam na rowerze, a pierwsza przejażdżka z „teraz już mężem” miała grubo ponad 50, mnie nic nie bolało…Żadnych spięć, bólu, co zawdzięczam regularnej praktyce jogi. Znam dzięki temu moje ciało i wiem jak należy je słuchać, by nie doprowadzić do kontuzji i jak ważne jest czytanie sygnałów z ciała.
Ale wiem, też jak to jest – setki przejechanych kilometrów, wiatr we włosach, ale też... zignorowanie tego co mówi ciało, by zrobić więcej. Uwierz mi jednego dnia zrobisz więcej, ale też więcej szkód…. Sama kocham rower, ale to joga nauczyła mnie, jak dbać o ciało, żeby służyło mi na trasie jeszcze lepiej. 🌿
Dlaczego Velojoga?
Bo wierzę, że rowerowa pasja i jogowa uważność to duet idealny. Nie musisz być „rozciągnięty jak guma”, żeby zacząć.
Naprawdę warto wprowadzić u siebie kilka asan, które zmienią jakość Twojej jazdy. Joga jest naprawdę niedocenianym narzędziem do regeneracji i przygotowania ciała do wysiłku. Prowadzę blog i zamierzam przygotować jesienią aktywne weekendy stworzone z myślą o:
✅ rowerzystach, którzy chcą zregenerować ciało po treningu,
✅ osobach szukających balansu między aktywnością a relaksem,
✅ każdym, kto ceni dobrą energię i towarzystwo świetnych ludzi.
Zadbaj o swoje ciało między wyprawami. Spotkajmy się na macie, by złapać oddech i rozciągnąć to, co „dostało w kość” na szlaku. 🚲🧘♂️
Co u mnie znajdziesz?
☀️ Warsztaty jogi regeneracyjnej niebawem!
🌲 Szczyptę wiedzy dlaczego warto praktykować jogę.
☕️ Dużo wiadomości do przyswojenia, oswojenia i przemyślenia i mam nadzieję niebawem społeczność, która nadaje na tych samych falach jogowo-rowerowych...
Dołączysz do nas? Śledź profil, by być na bieżąco!
Fotografia autorstwa: https://www.facebook.com/k.chmielewski.foto