15/06/2026
Prezydent Miasta Inowrocławia Arkadiusz Fajok, serdecznie zaprasza mieszkańców oraz gości na „Dzień Soli. Biesiadę Górniczą”, która odbędzie się 20 czerwca 2026 roku w Parku Solankowym.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 15:00 przemarszem Orkiestry Górniczej. Muzycy przejdą od mostku przy tężni do zegara słonecznego „Paw” a następnie do muszli koncertowej, gdzie rozpocznie się dalsza część wydarzenia.
Na scenie wystąpi lubiany przez publiczność zespół Karliki, który zadba o wyjątkową, biesiadną atmosferę.
Równolegle na uczestników czekać będzie Jarmark Kujawski, pełen regionalnych smaków, rękodzieła i lokalnych atrakcji.
Zwieńczeniem Dnia Soli będzie wspólna potańcówka pod chmurką, która potrwa do godziny 20:00.
Zapraszamy do wspólnego świętowania górniczych tradycji oraz wyjątkowego dziedzictwa solnego Inowrocławia!