12/03/2026
Jest takie smutne powiedzenie : "rodziny się nie wybiera". Smutne bo zawsze używamy go w negatywnym wybrzmieniu.
Ale! Ja dziś Wam powiem : Cieszę się, że rodziny się nie wybiera! 🩷👨👩👧👧
Bo tak sobie myślę - czy znalazłabym lepszą przyjaciółkę niż ta która przez cały czas była obok mnie kiedy przeżywałam swoje dobre i złe chwile? Ta która jest moim zimnym powiewem wiatru który kiedy trzeba to powie: nie, nie! To nie jest dobry pomysł!
Ale też tym ciepłym podmuchem w moje skrzydła które czasem zapomną jak latać. Nie uznaje kompromisów i poddawania się. Moje wsparcie. Moja ostoja.
Moja Siostra.🩷
Jest jeszcze ktoś kto nie pyta "czemu?", "po co?" - ale zapyta za ile i gdzie mam być. Jak pomóc i co ugotować. Wsparcie i gotowość do pomocy na którą mogę liczyć w każdej chwili. Mój kierownik do spraw żywienia, zatowarowania lodówki kiedy pracy więcej niż czasu i nieograniczona czasowo opieka do dzieci. Człowiek który zna na pamięć plany lekcji moich synów i imiona wszystkich ich kolegów i koleżanek.
Moja Mama.🩷
Mama występuje jednak w duecie z kimś wyjątkowym. Z osobą która realizuje każdy mój zwariowany plan. Jest moim zapleczem technicznym, plastycznym, malarskim, budowlanym, mechanicznym - i tak mogę wymieniać bez końca bo kiedy zaczynałam swoją przygodę jeździł ze mną do przedszkoli by podawać dzieciom rekwizyty i tulić ich w razie łez.
Kiedy opowiadam mu o czymś co by mi się przydało i nad czym się zastanawiam - następnego dnia mam rysunek techniczny z konkretnymi wyliczeniami co i jak będzie wyglądało bo nie ma na co czekać. Narzędzia stygną!
Mój Tata.🩷
To moja Rodzina której nie wybrałam a nie zamieniłabym na żadną inną. Cenię ich za każdą wspólną chwilę, codzienny telefon, za rozmowę o wszystkim i o niczym. Za wspólne chwile milczenia. Za to, że stoją za mną murem. Za wspólne wyjazdy które mimo mojego wieku - realizujemy co roku i zawsze nie mogę się ich doczekać! Za to, że przy nich nic nie muszę. Za to, że pokazali mi jak powinna wyglądać rodzina którą sama wybrałam. Za to, że są jak powietrze dla moich dzieci bez którego nie potrafią funkcjonować.
Za nic. Za wszystko.
Dziękuję - choć rzadko to bardzo.
🩷