01/06/2026
Czerwiec jest miesiącem zdrowia psychicznego mężczyzn. Wrzucam tutaj odnośnik do filmu na YouTube, który potrafi powiedzieć więcej niż tysiąc słów o tym często pomijanym aspekcie.
Jako mężczyzna utożsamiam się i podpisuję pod nim obiema rękami. Nie bądźmy obojętni na nasze samopoczucie kosztem innych rzeczy/ludzi. Mężczyźni dźwigają na co dzień duże ciężary o których nikomu nie oznajmiają. Najczęściej przez najtrudniejszy okres przechodzimy wtedy...gdy nic nie mówimy i po prostu siedzimy w ciszy.
Dlatego podczas moich rozmów i poprzez moje zachowanie staram się pokazać, że nie jesteśmy sami. Nie każdy chce i czuje się na siłach, aby pójść do specjalisty, ale często jest to jedyne wyjście. Do którego zachęcam.
Chciałbym też, aby wybrzmiało to, że jeśli ktoś chciałby porozmawiać, zawsze jestem otwarty: jeśli potrzeba, tylko porozmawiamy - może być to zalążek pięknego procesu przez samoświadomość do kontynuacji przez osoby w tym kierunku wykształcone. Może być to też tylko rozmowa, która pozwoli ukierunkować myśli w stronę zauważenia pozytywnych stron życia.
Swoją pasją pokazuję, że wrażliwość to nic złego. Nie zawsze musimy być twardzi niczym skały. Mężczyźni mają również prawo do słabości - nie bójmy się tego. Życie nie jest łatwe, ale staje się łatwiejsze, gdy mamy przy sobie osoby, z którymi możemy po prostu być sobą - z całym bagażem emocjonalnym (pozytywnym i negatywnym).
Pamiętajcie - jestem. Może widzicie mnie ciągle uśmiechniętego, ale mam też słabsze dni podczas których czuję się bezsilny i przygnieciony głazem zwanym życiem. Nauczyłem się z nimi radzić i z przyjemnością przekażę tę wiedzę innym.
Zachęcam do obejrzenia materiału. To tylko mniej niż dwie i pół minuty...ale jakże zwiększające świadomość :)
At times, it can be obvious when someone is struggling to cope. But...