11/12/2020
Dzień dobry, odnosząc się do aktualnych wydarzeń, które dzieją się w kujawsko-pomorskim i korzystając z możliwości zajęcia stanowiska, bardzo cieszy mnie reakcja PKP Polskie Linie Kolejowe SA na słowa marszałka, które z prawdą nie mają nic wspólnego. Zasłanianie się innymi podmiotami i ukrywanie w ten sposób własnej bezmyślności i niegospodarności to po prostu świństwo. Większej bzdury jakoby PLK nie inwestowała w linię 209 i regularnie jej nie remontowała dawno nie słyszałem. Każdy niezwiązany z koleją zobaczy to na pierwszy rzut oka. Regularnie odświeżane perony, uzupełnione braki w płytach chodnikowych na peronach, naprawy zużytych podkładów, uzupełnienia podsypki i regularne konserwacja linii, której skutkiem jest utrzymywanie prędkości szlakowej w granicach 60-80km/h. Jak na linię bez jakiejkolwiek modernizacji to są naprawdę dobre parametry i wystarczające, żeby kolej mogła być wygodniejszym środkiem transportu. Jedyne czego brakuje to przejrzystego, prostego i wygodnego rozkładu zbudowanego dla pasażera, a nie aby było. Jeżeli godziny odjazdów będą zawierały się w czymś jakkolwiek podobnym do taktu, rozkład będzie przewidywalny i ludzie będą mogli mu zaufać, to zaufają i będą jeździć. Z pewnością zawieszając połączenie po połączeniu do niczego nie dojdziemy. Reasumując, Panie marszałku, jeżeli doprowadza Pan do tak wielkich cięć, które odbiły się echem po całej Polsce, to niech Pan ma odwagę powiedzieć to ludziom w twarz, również swoim wyborcom, a nie wycierać się inną instytucją sprzedając ludziom bzdury. Tyle ode mnie ;)
Spółka PKP Polskie Linie Kolejowe odniosła się do wypowiedzi marszałka województwa kujawsko-pomorskiego Piotra Całbeckiego, dotyczącej zawieszenia kursowania pociągów na linii nr 209 z Bydgoszczy Wschód do Chełmży.