Patrycja Łapszo - blog osobisty

Patrycja Łapszo - blog osobisty Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Patrycja Łapszo - blog osobisty, Łapy.

Złożyłam wniosek o udostępnienie informacji publicznej w sprawie oddziału pediatrycznego w szpitalu w Łapach. Dostałam o...
15/06/2026

Złożyłam wniosek o udostępnienie informacji publicznej w sprawie oddziału pediatrycznego w szpitalu w Łapach. Dostałam odpowiedź. Teraz wy też ją macie.

🟥 CO SIĘ WYDARZYŁO Z PEDIATRIĄ?

Oddział Dziecięcy zamknięto 30 czerwca 2022 r. z powodu braku lekarzy pediatrów.

W okresie od kwietnia do listopada 2022 r. SP ZOZ w Łapach przeprowadził 14 konkursów na obsadę oddziału. Ostatni rozstrzygnięto 24 listopada 2022 r.
Wynik każdego z 14 konkursów: nie wpłynęła żadna oferta.

Trzy miesiące później:

8 lutego 2023 r. Powiat Białostocki ogłasza na Facebooku plany reaktywacji pediatrii. Roman Czepe wówczas i obecnie wicestarosta — pisze wielkimi literami: „ODDZIAŁ DZIECIĘCY W ŁAPACH BĘDZIE REAKTYWOWANY.”

To było 14 miesięcy przed wyborami samorządowymi.

🟥 CO ZROBIONO PO OBIETNICACH?

— maj 2023 — zamówiono dokumentację projektową za 87 330 zł
— sierpień 2023 — złożono wniosek o 1,84 mln EUR z programu Interreg NEXT Polska–Ukraina
— grudzień 2023 — odebrano dokumentację
— kwiecień 2024 — wybory samorządowe
— wniosek odrzucony — brak środków w programie

I po wyborach cisza.

🟥 CO ODPOWIADA STAROSTA W 2026 ROKU?

W odpowiedzi na mój wniosek starosta Jan Bolesław Perkowski pisze oficjalnie (pismo z 3 czerwca 2026 r.):

„Mapa Potrzeb Zdrowotnych nie wskazuje na konieczność tworzenia nowego oddziału pediatrycznego w SP ZOZ w Łapach.”

„Dane demograficzne nie wskazują na wzrost zapotrzebowania na stacjonarne świadczenia pediatryczne.”

Czyli przed wyborami: zdjęcia, ogłoszenia, wielkie słowa.
Po wyborach: urzędowe pismo że oddział właściwie nie jest potrzebny.

87 000 zł podatników na dokumentację która leży w szufladzie.

Obiecanki cacanki.

Odpowedź starosty w komentarzu. Udostępniajcie bo mieszkańcy Łap mają prawo to wiedzieć.

Arogancka władza która obraża mieszkańców i dzieli ich na mądrych i głupich! 🤦🏼‍♀️Dawno nie pisałam, ale ta historia sam...
12/06/2026

Arogancka władza która obraża mieszkańców i dzieli ich na mądrych i głupich! 🤦🏼‍♀️

Dawno nie pisałam, ale ta historia sama się pisze i szkoda byłoby to pominąć i zmarnować taki materiał.

Otóż burmistrz Wardziński z Choroszczy zrobił coś zuchwałego. Przyszedł do starosty, a według relacji Pana starosty nawet „z buta wjechał” z 750 tysiącami złotych gminnych pieniędzy na inwestycję w drogę powiatową‼️. Tak po prostu. Z kasą w imię współpracy dla mieszkańców dbając o własny budżet.

Starosta Perkowski bowiem ma wizję „bo kiedyś to było”. Wizja ta zakłada 50/50 czyli zarządał półtora miliona, a nie tam nędzne 25%.A że gmina nie może tyle przeznaczyć? Szczegół. Że zdecydowana większość samorządowców w powiecie białostockim tej zasady nie akceptuje bo każda gmina ma inny budżet i inne priorytety? Też szczegół.

I tu zaczyna się część, którą szczególnie polecam uwadze.

Na oficjalnej stronie Powiatu Białostockiego tej którą finansujemy wszyscy razem ze swoich podatków — burmistrz Wardziński dostał publicznie od razu etykietkę partyjną (wiecie polaryzacja) i porównanie do mafii. Warszawskiej. Później nawet sycylijskiej 😄 Przyszedł z 750 tysiącami na drogę a wyszedł jako Don Corleone. Brawo za poziom, naprawdę.

Jakby tego było mało wicestarosta Roman Czepe postanowił ubogacić dyskusję swoją życiową mądrością. Cytat z oficjalnego komentarza:

„Mądry zrozumie, głupiego nic nie przekona.”

Pozwólcie że to rozłożę na czynniki pierwsze bo warto.

Mądrzy — to ci którzy się ze z nim i starostą zgadzają.

Głupi — wszyscy pozostali. Czyli większość mieszkańców powiatu białostockiego.

Urzędnik którego pensję płacimy wszyscy właśnie podzielił nas na kategorie. Bez mrugnięcia okiem, na oficjalnej stronie, publicznie. Klasa.

Zresztą Perkowski i oficjalna strona powiatu to temat rzeka. Używa jej do własnej autopromocji od lat.. jest starostą, zasoby ma pod ręką, korzysta pełną parą. Niedługo wyskoczy nam z pierogów 😄 Autopromocja to jednak jedno, a atakowanie innych samorządowców na oficjalnej stronie powiatu, która powinna zachować neutralność to już zupełnie inna, znacznie poważniejsza bajka.

Na deser do chóru przybiegł Mateusz Damian Gutowski, przyklasnął Czepemu w komentarzu i najwyraźniej natychmiast poczuł się o kilka kategorii mądrzejszy od otoczenia. Cały jego merytoryczny wkład w dyskusję o drodze powiatowej, który miał we mnie uderzyć zamknął się w: Tusk, Koalicja i wmawiane komuś poczucie wstydu i bliżej nieokreślonej traumy.

No cóż… wszyscy bez podziału dajcie znać co myślicie 😉

A tak przy okazji to miesiąc temu na Zamku Królewskim w Warszawie ten sam burmistrz Wardziński odebrał nagrodę dla najlepiej zarządzanej gminy miejsko-wiejskiej w Polsce spośród 717 gmin. Przypadek? Nie sądzę. Tylko pozazdrościć.

Kto chce zapoznać się z oryginalnymi wypocinami link poniżej.

https://www.facebook.com/share/v/18qxsitBJU/?mibextid=wwXIfr

Panie Starosto Jan Bolesław Perkowski - starosta białostocki co dalej z oddziałem dziecięcym w szpitalu w Łapach?✖️ Oddz...
10/05/2026

Panie Starosto Jan Bolesław Perkowski - starosta białostocki co dalej z oddziałem dziecięcym w szpitalu w Łapach?

✖️ Oddział pediatryczny nie działa od 1 lipca 2022 roku, a pod koniec 2022 roku zdecydowano o jego likwidacji. Jako powody wskazywano brak lekarzy chętnych do pracy, problemy kadrowe oraz zbyt małą liczbę hospitalizacji dzieci.

🟢 Później przed wyborami pojawiły się jednak publiczne zapowiedzi, że oddział ma zostać odtworzony w nowej lokalizacji, po przygotowaniu dokumentacji, remoncie i pozyskaniu środków.

Dlatego dziś warto zapytać:

❓ Co stało się z tą zapowiedzią?
❓ Czy oddział dziecięcy w Łapach rzeczywiście zostanie przywrócony?
❓ Na jakim etapie są dokumentacja, finansowanie i zapowiadane „stałe i aktywne poszukiwanie pracowników oraz ogłaszanie nowych konkursów ofert na udzielanie świadczeń w Oddziale Dziecięcym z Izbą Przyjęć”?
❓ Czy była to realna obietnica, czy tylko temat wygodny na czas kampanii?
❓ Kiedy dzieci z Łap i okolic będą mogły znów korzystać z opieki pediatrycznej na miejscu?

🔴 Dziś dzieci trafiające na SOR w Łapach są odsyłane do Białegostoku. Dla rodziców oznacza to dodatkowy stres, czas i poczucie, że lokalne bezpieczeństwo zdrowotne najmłodszych mieszkańców zostało odsunięte na dalszy plan.

✅ Mieszkańcy zasługują na jasną odpowiedź: czy obietnica przywrócenia oddziału pediatrycznego zostanie zrealizowana❓

Materiały źródłowe:

https://wiadomosci.onet.pl/bialystok/przez-brak-lekarzy-i-pacjentow-szpital-w-lapach-zamyka-oddzial-dzieciecy/dpley4j

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/223245

🐣🐥
05/04/2026

🐣🐥

Serdecznie zachęcam do oddania głosu❣️Głosowanie jest bezpłatne i proste:⏺️ wybierz „Etap 5 – głosowanie internetowe” na...
06/03/2026

Serdecznie zachęcam do oddania głosu❣️

Głosowanie jest bezpłatne i proste:
⏺️ wybierz „Etap 5 – głosowanie internetowe” na stronie Podlaskiej Marki, kliknij w link w komentarzu lub zeskanuj kod QR
⏺️ odszukaj "Fundacja Naszpikowani" w kategorii „Marka bez barier” i kliknij „Głosuj”
⏺️ podaj swój numer telefonu
⏺️ przepisz kod, który dostaniesz sms-em

https://podlaskamarka.pl/pl/etap-5

Miło nam poinformować, iż nasza działalność została po raz kolejny zauważona. Spośród rekordowych 258 zgłoszeń zostaliśmy nominowani do Podlaskiej Marki 2025 w kategorii "Marka bez barier". 🥰 Dziękujemy Kapitule Konkursowej za wyróżnienie i docenienie naszej misji pomagania! 🥰

Dziś równo o 12:00 rozpoczęło się internetowe głosowanie na Podlaską Markę Konsumentów i potrwa do 13 marca do godziny 12.00! 👇

Głosowanie jest bezpłatne i proste:
⏺️ wybierz „Etap 5 – głosowanie internetowe” na stronie Podlaskiej Marki, kliknij w link w komentarzu lub zeskanuj kod QR
⏺️ odszukaj "Fundacja Naszpikowani" w kategorii „Marka bez barier” i kliknij „Głosuj”
⏺️ podaj swój numer telefonu
⏺️ przepisz kod, który dostaniesz sms-em

liczymy na Wasze głosy i dziękujemy za każde wsparcie! ❤
_________________________
𝗧𝘄𝗼𝗷𝗲 𝘄𝘀𝗽𝗮𝗿𝗰𝗶𝗲 𝗿𝗮𝘁𝘂𝗷𝗲 𝘇̇𝘆𝗰𝗶𝗲
𝗶 𝘇𝗱𝗿𝗼𝘄𝗶𝗲 𝗻𝗮𝘀𝘇𝘆𝗰𝗵 𝗽𝗼𝗱𝗼𝗽𝗶𝗲𝗰𝘇𝗻𝘆𝗰𝗵.
𝗞𝗥𝗦: 0000615376
𝗡𝗿 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗮: 13 1140 2004 0000 3402 7618 9779
_________________________

To już 50 lat Domu Kultury w Łapach.🤗 Wiele lat temu miałam okazję przez krótką chwilę być częścią tego miejsca i poznać...
12/02/2026

To już 50 lat Domu Kultury w Łapach.

🤗 Wiele lat temu miałam okazję przez krótką chwilę być częścią tego miejsca i poznać ludzi, którzy tworzą/tworzyli je sercem. To kilka moich wspomnień z czasu, który choć krótki był mi bliski.

📷 I z tego, co najpiękniejsze, zostały rozmowy. Z panem Jerzym Barańczukiem o życiu, o fotografii, o świecie, o wszystkim, co ważne i zwyczajne zarazem i zawsze z wielką mądrością, wielkim spokojem i spojrzeniem prawdziwego filozofa, myśliciela codzienności. 😉

🎨 Został kunszt pani Ewy Stranc, prawdziwej legendy Domu Kultury, instruktorki plastyki, kobiety pełnej pasji i wrażliwości, które przekazała kolejnym pokoleniom.

🖼️ Zostały obrazy pana Dariusz Gumowski, artysty, malarza o wielkim talencie, który tchnie życie w Galerię pod Zegarem. Pamiętam też długie rozmowy i dyskusje przy wybieraniu repertuarów artystów i zespołów na różne wydarzenia. Rozważaliśmy każdy pomysł, każde „za” i „przeciw”, szukając tego, co najlepiej trafi do ludzi i stworzy wyjątkową atmosferę. Zostało wspomnienie późniejszej współpracy przy wystawie fotograficznej, w której wzięłam udział, była pięknym spotkaniem twórczych dróg.

🧒🏻👧🏻 Został też śmiech dzieci przy ogniskach, podchody wśród drzew i ciepło, którym pan Łukasz Romanowicz potrafił obdarzyć każdego z serca, bezinteresownie. Miał niesamowity kontakt z dziećmi. Zawsze dbał o dzieciaki, przemycał kiełbaski na ognisko, często z własnych środków, żeby nikt nie był głodny i żeby każde dziecko czuło się ważne i otoczone opieką. One naprawdę uwielbiały przychodzić na jego zajęcia.

🖥️ Pamiętam też Pana Rajmunda Brzozowskiego, człowieka od spraw technicznych, do którego wszyscy szli po pomoc. Zawsze wiedział, gdzie leży każdy kabelek, co z nim zrobić, gdzie go podłączyć, a także z jakiego programu skorzystać, żeby wszystko działało jak należy.

🔢 Z ogromną sympatią wspominam także Panią Kasię i Panią Bożenkę z kadr, zawsze były bardzo pomocne i uprzejme.

Na koniec chciałabym serdecznie pozdrowić wszystkie te osoby, które tak pięknie zapisały się w moich wspomnieniach, i życzyć Domowi Kultury w Łapach kolejnych lat pełnych takich właśnie chwil tworzonych przez ludzi z pasją.

Powiat Białostocki z sercem do ludzi nie skorzystał? https://www.facebook.com/share/p/1AXZc4AUuc/?mibextid=wwXIfr
14/01/2026

Powiat Białostocki z sercem do ludzi nie skorzystał?

https://www.facebook.com/share/p/1AXZc4AUuc/?mibextid=wwXIfr



📣 Powiat Hajnowski wspiera rozwój regionalnej sieci komunikacyjnej!

Powiat Hajnowski pozyskał środki z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych w roku 2026 na utrzymanie linii Czeremcha – Hajnówka (stacja końcowa – szpital) 📍.

W 2026 r. jest to 138 138 zł, z zabezpieczeniem dofinansowania także na kolejne dwa lata (2027-2028). Całkowita wartość wsparcia funkcjonowania linii komunikacyjnej zamknie się więc w kwocie 413 322 zł.👍

Autobus w 2026 r. kursuje od poniedziałku do piątku, oprócz świąt w godzinach:
Odjazd/przyjazd:

06.40 Czeremcha, ul. Fabryczna – 07.35 Hajnówka- szpital
14.20 Czeremcha, ul. Fabryczna – 15.15 Hajnówka – szpital
12.10 Hajnówka -szpital – 13.21. Czeremcha, ul. Fabryczna
15.25 Hajnówka – szpital – 16.36 Czeremcha, ul. Fabryczna

Organizatorem linii jest Starosta Hajnowski. Realizację inicjatywy wspierają finansowo samorządy gminne: Czeremchy, Kleszczel, Dubicz Cerkiewnych i Hajnówki (gmina wiejska).

Tym samym mieszkańcy południowego krańca powiatu mają zapewniony dostęp do usług medycznych i centrum ośrodka administracyjnego, jakim jest Hajnówka.☝

Z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych skorzystały także gminy: Dubicze Cerkiewne, Narewka, Narew i Czyże.

🌟 Z okazji Świąt Bożego Narodzeniażyczę Państwu zdrowia, spokoju i nadziei,która rodzi się wraz z pierwszą gwiazdką.Niec...
24/12/2025

🌟 Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
życzę Państwu zdrowia, spokoju i nadziei,
która rodzi się wraz z pierwszą gwiazdką.

Niech ten wyjątkowy czas będzie pełen ciepła,
bliskości drugiego człowieka
oraz chwil przeżywanych w gronie rodziny i przyjaciół.

✨ Wesołych Świąt❗️

22/11/2025

📸 W tworzeniu jest coś magicznego, a zwłaszcza wtedy, gdy to, co powstaje z serca, zaczyna wypełniać Twoją własną przestrzeń.

🔨 Piotrek wieszał, a nad wszystkim czuwał Sulik, nasz koci kierownik i nadzorca o spojrzeniu mówiącym: „Jeszcze milimetr w lewo, człowieku.” Bez jego akceptacji żadne dzieło nie przejdzie u nas odbioru technicznego.

🎨 Twórzcie! Malujcie obrazy, róbcie zdjęcia, zapisujcie swoje wspomnienia. Nie przejmujcie się tym, że ktoś mówi, że „nie macie talentu” bo każdy może stworzyć coś pięknego.

26/09/2025

Sejm uchwalił ustawę o ochronie zwierząt - zakaz trzymania psów na łańcuchach!

Adres

Łapy
18-100

Telefon

+48511215099

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Patrycja Łapszo - blog osobisty umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Patrycja Łapszo - blog osobisty:

Udostępnij