Kamil Błaszczyk Fotografia

Można wybrać miejsce, dekoracje, suknię, kwiaty, muzykę i godzinę ceremonii. Można dopiąć każdy szczegół. Ale na końcu i...
01/06/2026

Można wybrać miejsce, dekoracje, suknię, kwiaty, muzykę i godzinę ceremonii. Można dopiąć każdy szczegół. Ale na końcu i tak zostaje coś, czego nie da się wpisać w harmonogram: światło, pogoda i emocje.

Często mówię, że na plenerowych ceremoniach najbardziej przeszkadza mi ostre, mocne światło. I chyba dlatego na większości moich plenerowych ślubów pojawiają się chmury xD Dla wielu osób to koniec świata. Dla mnie to wstęp do subtelnych, bliskich kadrów z miękkim światłem i niesamowitym klimatem.

Tym razem, kiedy zobaczyłem pogodę i to miejsce, pomyślałem tylko jedno: w tej historii brakuje mi jeszcze tylko… deszczu.

To był jeden z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających ślubów, jakie miałem okazję fotografować. Nie dlatego, że wszystko było „idealne” w klasycznym sensie. Raczej dlatego, że wszystko było prawdziwe i przepełnione emocjami. A ja najbardziej lubię właśnie takie historie.

Technicznie większość tych zdjęć zrobiłem Fujifilm X-Pro3 z Viltroxem 85 mm f/1.8. Ostatnio zacząłem nosić taki zestaw jako trzecie body na śluby i totalnie się nim jaram. Ta ogniskowa dała tutaj piękne spłaszczenie planów, miękkość i romantyczny klimat, którego krótsze szkła nie dawały w ten sam sposób.

Dzięki, że mogłem tam z Wami być.

Miejsce: .kresy
2nd shooter: .fabianska.fotografia ❤️❤️❤️
Film:
DJ:

Bardzo lubię takie czwartki :D
07/05/2026

Bardzo lubię takie czwartki :D

7 lat czekałem, żeby tu wrócić 🙈 na szczęście dzięki Sylwii i Gersonowi  było to możliwe. To wesele to był istny wulkan ...
04/05/2026

7 lat czekałem, żeby tu wrócić 🙈 na szczęście dzięki Sylwii i Gersonowi było to możliwe. To wesele to był istny wulkan emocji i pozytywnej energii, co zaowocowało pięknymi zdjęciami.

Po przeczytaniu książki „Saga rodu Porshe” jakoś tak częściej spotykam Porshe na ślubach i czekam na moment, aż spotkam je na moim miejscu parkingowym xD

Sala: .etc
Film:
Portrety:
DJ:
Fryzura:
Makeup: .makeup
Oprawa florystyczna:

Expect the unexpected, jak to mówią.Co jest bardziej stresujące od fotografowania ślubu? Fotografowanie ślubu fotografa,...
09/04/2026

Expect the unexpected, jak to mówią.
Co jest bardziej stresujące od fotografowania ślubu? Fotografowanie ślubu fotografa, który lubuje się w fotografii dokumentalnej. 🤯
A jeszcze bardziej gdy podczas życzeń wewnątrz sali weselnej na powiece siada Ci osa i zaczyna żądlić. I nie chce się oderwać. I akurat w prawą powiekę. A Ty akurat robisz zdjecia prawym okiem.
Czasem człowiekowi wydaje się, że po 16 latach fotografowania ślubów nic go już nie zaskoczy.

Myślałem, że po ubiegłorocznej przygodzie, gdy odłamek szkła przy rzucaniu kieliszkami odbił się od betonu i wpadł mi do oka — mimo okularów korekcyjnych — nic tego już nie przebije XD

Koniec końców ta dodatkowa dawka adrenaliny sprawiła, że materiał wyszedł lepiej niż oczekiwałem.

#

Cieszę się, że powoli wraca ciepełko i takie piękne zachody słońca jak ten na zdjęciach. Świetna sesja, świetne wspomnie...
31/03/2026

Cieszę się, że powoli wraca ciepełko i takie piękne zachody słońca jak ten na zdjęciach. Świetna sesja, świetne wspomnienia. Niesamowicie się też cieszę, kiedy pary przed sesją przeczytają poradnik :D mi ułatwia to pracę, a Wy dzięki temu macie lepsze efekty sesji.

Dziś nie mam czasu się rozpisywać, ale może to i lepiej, bo dzięki temu bardziej skupicie się na zdjęciach xD Piękne mie...
29/03/2026

Dziś nie mam czasu się rozpisywać, ale może to i lepiej, bo dzięki temu bardziej skupicie się na zdjęciach xD Piękne miejsce, piękna para, piękne dekoracje. Całe życie nie słyszałem o tym miejscu, mimo że przejeżdżałem obok niego wielokrotnie, ale cieszę się, że miałem okazję tam być. Tak przy okazji informuję, że w pałacach i dworkach też fotografuję, nie tylko w stodołach xD Chociaż w sumie i tak najbardziej liczą się ludzie, nie miejsca.

Dostaję od Was maile, w których piszecie, że nie chcecie przygotowań, bo nie podoba się Wam to sztuczne ubieranie się po...
26/03/2026

Dostaję od Was maile, w których piszecie, że nie chcecie przygotowań, bo nie podoba się Wam to sztuczne ubieranie się pod zdjęcia.
A prawda jest taka, że wszystkie te kadry powstały właśnie podczas przygotowań. Jasne, jest tu trochę zdjęć pozowanych, ale udało się też złapać dużo naturalnych, niepozowanych momentów.
Przygotowania to często wstęp do całej historii. Oprócz tego, że jest to dodatkowy czas na poznanie Was i Waszych rodzin, co potem bardzo ułatwia mi fotografowanie, jest to też moment, w którym można stworzyć naprawdę fajne portrety.

Cieszę się, że ludzie, z którymi pracuję, dają mi możliwość fotografowania w takich miejscach. Często takich, które na pierwszy rzut oka nie wydają się oczywiste. Bo umówmy się, podwórko przed blokiem/ kamienicą, nie zawsze nie brzmi jak wymarzone miejsce na first look. A tutaj? Rewelacja. Piękne światło, dużo zieleni i miejsce, które miało naprawdę świetny klimat. Idealne na first look, a później też na kilka zdjęć pozowanych z Kasią i Kacprem.
Na tym polega też moja praca, żeby umieć zobaczyć potencjał tam, gdzie ktoś inny nawet by się nie zatrzymał.

Lubię miejsca trochę nieoczywiste, trochę poza schematem.

Do tej pory wrzuciłem tylko mały backstage z tej sesji, ale same zdjęcia jeszcze nie ujrzały światła dziennego. A szczer...
22/03/2026

Do tej pory wrzuciłem tylko mały backstage z tej sesji, ale same zdjęcia jeszcze nie ujrzały światła dziennego. A szczerze, uważam, że szkoda byłoby ich nie pokazać.

Nowe miejsce, nowa energia, nowa zajawka. I to nie byle jakie miejsce, tylko totalny raj dla fotografa. Zwłaszcza jeśli lubisz pracować światłem i wyciągać z przestrzeni to co najlepsze.

Ta sesja powstała w dwóch odsłonach. Jedna bardziej oparta na świetle, klimacie i grze oświetleniem. Druga czystsza, jaśniejsza, bardziej doświetlona, gdzie wszystko jest pokazane w bardziej klasyczny sposób.

No i teraz pytanie do Was:
która wersja bardziej trafia w Wasz gust?

Folwark Ruchenka był w moim fotograficznym bingo od dawna. W końcu się udało. Długo musiałem namawiać Kasię, a Kasia jes...
22/02/2026

Folwark Ruchenka był w moim fotograficznym bingo od dawna. W końcu się udało. Długo musiałem namawiać Kasię, a Kasia jeszcze dłużej Grześka xD Ale patrząc na te zdjęcia, mam wrażenie, że było warto.

Piękne miejsce, piękni ludzie i ogień na parkiecie.

Życzę Wam, żebyście przeżywali ten dzień i cieszyli się nim tak jak oni, bo ja, obrabiając ten ślub, przez cały tydzień siedziałem z szerokim uśmiechem na twarzy. Ten klimat, atmosfera, emocje… no i same zdjęcia, bo nieskromnie uważam, że wyszły tak 12/10.

18/02/2026

Rolka, która powinna wlecieć dawno temu, bo ta sesja wyszła lepiej, niż sobie to zaplanowałem :D

Dużo par jedzie na plener ślubny daleko od Łodzi, a my na miejscu mamy nieodkrytą perełkę, jaką jest Pałac Izraela Poznańskiego w Łodzi. To nie jest najłatwiejsze miejsce do fotografowania. Światło potrafi tam dać w kość, przestrzeń jest wymagająca. Ale jak już wszystko zagra, efekt jest po prostu fenomenalny, szczególnie z taką parą. Zdjęcia same się robią. Potem cyk, 3000 zdjęć do selekcji :D

Na razie wrzucam backstage, który udało mi się nagrać w trakcie. Niedługo wpadnie też post z najlepszymi zdjęciami z tej sesji.

Adres

Łódź
90-030

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Kamil Błaszczyk Fotografia umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Kamil Błaszczyk Fotografia:

Udostępnij

Kategoria