Łódzkie Mocne

Łódzkie Mocne “Mój gród - to Łódź”. Zdjęcia Łodzi (i czasem z innych miejsc, gdzie mnie poniesie) - street photo, street art, dron, fotografia koncertowa 📷🏙️🎸🔥

⚙️ Specjalnym fanem Wicka i Wacka nigdy nie byłem, jako dziecko mocno mnie niepokoiły te ilustracje z "pustymi" oczami b...
09/06/2026

⚙️ Specjalnym fanem Wicka i Wacka nigdy nie byłem, jako dziecko mocno mnie niepokoiły te ilustracje z "pustymi" oczami bohaterów, ale po latach doceniam - głównie za ich wojowanie z faszystami (zawsze i wszędzie jest to plus dodatni) i oczywiście łódzkie tło.
⚙️ Wystawa w Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 jest mała, ale fajna - sporo plansz i faktów o historyjkach tworzonych przez (początkowo) Wacława Drozdowskiego i Adama Ochockiego, genezie bohaterów i wreszcie o ich przeobrażeniach, zgodnych z politycznym zapotrzebowaniem.
⚙️ Absolutnym sztosem jest jeden z pasków, na którego czterech kadrach nie ma dosłownie nic - ale jest to genialnie sprzedane. W innym przenosimy się do Łodzi przyszłości, a jeszcze w innym - jak przeczytałem w katalogu wystawy - Wicek i Wacek próbowali zgładzić pewnego austriackiego akwarelistę. Zamach nieudany, ale trudno ich nie lubić.
⚙️ Fajne, na wskroś łódzkie. A wystawa do 14.06 więc niebawem koniec.

⚙️ Tadeusz Kościuszko, projektu Mieczysława Lubelskiego, na posterunku niezmiennie od 1960 r.
08/06/2026

⚙️ Tadeusz Kościuszko, projektu Mieczysława Lubelskiego, na posterunku niezmiennie od 1960 r.

Jarmark Wojewódzki i Dzień Dziecka w Manufakturze zgromadził pierdyliard osób, dlatego na przekór wrzucam zdjęcie z tylk...
01/06/2026

Jarmark Wojewódzki i Dzień Dziecka w Manufakturze zgromadził pierdyliard osób, dlatego na przekór wrzucam zdjęcie z tylko jednym małym ludzikiem.

Muzeum Kinematografii/Pałac Karola Scheiblera
29/05/2026

Muzeum Kinematografii/Pałac Karola Scheiblera

20/05/2026

⚙️ Od niedawna znów mam na czym odpalać kasety, jaram się więc okrutnie fundując sobie powroty do przeszłości. ⚙️ Na pie...
19/05/2026

⚙️ Od niedawna znów mam na czym odpalać kasety, jaram się więc okrutnie fundując sobie powroty do przeszłości.
⚙️ Na pierwszy ogień niech będzie coś łódzkiego - składankę "Porzucona generacja" katowałem pod koniec najntisów i bardzo mi wtedy siadła. Wydana przez Pop Noise Krzysztofa Lacha w 1998 roku, już w tamtym momencie prezentowała rzeczy sprzed (co najmniej) dekady, a teraz to hoho, będzie ponad 40 lat od nagrań.
⚙️ Na taśmie znajdziemy kawałki czterech nowofalowych/punkowych kapel z Łodzi, Zduńskiej Woli i Łasku. BRAK (6 kawałków), Kontrola W. (6), Moskwa(5), The Co**se(3). Słowo wstępu pisane przez Krzysztofa Lacha na szczęście w kilku miejscach już nieaktualne, bo The Co**se mają się dobrze, a i Moskwa koncertuje.
⚙️ Może nie jestem obiektywny, ale składanka broni się po tylu latach - świetny set Braku, nie gorszy Kontroli W. (faktycznie zalatują nieco The B-52's). Moskwę lubię wybiórczo, a The Co**se zdecydowanie bardziej wolę w obecnej odsłonie, zwłaszcza za zajebiste koncerty.
⚙️ Tak więc fajnie tak się teleportować, choć w sumie nie wiem, czy do najntisów czy do ejtisów :) Jedyne czego mi szkoda, to tego że większość kaset wypieprzyłem, albo zaginęły. Ale co tam, znajdziemy nowe. Czyli stare.

⚙️ Dużo linii i betonu, człowieka nieco mniej.
17/05/2026

⚙️ Dużo linii i betonu, człowieka nieco mniej.

⚙️ Najpierw był „Całoroczny Zegar Słoneczny”, niedługo potem „Czółenka” - rzeźba Andrzeja Jocza z 1979 roku, przedstawia...
16/05/2026

⚙️ Najpierw był „Całoroczny Zegar Słoneczny”, niedługo potem „Czółenka” - rzeźba Andrzeja Jocza z 1979 roku, przedstawiająca trzy, ponad siedmiometrowe czółenka tkackie.
⚙️ Pierwotnie lokalizacja rzeźby była inna: róg Mickiewicza i Włókniarzy, na plac przed dworcem Łódź Kaliska trafiła w 1997 i z tym miejscem mi się kojarzy.
⚙️ Wysoka, choć obecnie ma konkurencję w postaci wieży z zegarem - jakoś tam ze sobą korespondują i wchodzą sobie w kadry całkiem udanie.

⚙️ Parę fot z sobotniego koncertu ARMIA w szczecińskim Klubie Kosmos. Fajny wieczór, a Armię na żywo zawsze warto zobacz...
10/05/2026

⚙️ Parę fot z sobotniego koncertu ARMIA w szczecińskim Klubie Kosmos. Fajny wieczór, a Armię na żywo zawsze warto zobaczyć.
⚙️ Ps. to chyba pierwszy raz, gdy algorytm FB się spisał i podpowiedział coś z sensem, bo na pewno bym ten koncert przegapił.

Adres

Łódź

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Łódzkie Mocne umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Firmę

Wyślij wiadomość do Łódzkie Mocne:

Udostępnij

Kategoria