Magic Hour Dreamscapes - Photography by Ivan Miladinov

Пейзажна фотография от магическия час. Водопади, езера и планини в България. Фотографски съвети и ревюта на оборудване. Блог за пътешествия и голяма галерия със забележителности.

Здравейте и добре дошли на моята страница :). Казвам се Иван Миладинов, а снимките, които ще видите тук, представляват моята гледна точка към света и една от целите в живота ми през последните 10 години. На страницата с

ъщо така ще намерите информация за пейзажна фотография, ревюта на фотографско оборудване и съвети. Надявам се и вие да откриете много нови места, за което може да ви помогнат GPS траковете, които качвам тук, както и пътеписите от блога ми.

https://youtu.be/Kb4yvZAQGuQПървото клипче от проекта ми за Еверест вече налично. Не очаквайте чудеса от към картина...,...
09/06/2024

https://youtu.be/Kb4yvZAQGuQ
Първото клипче от проекта ми за Еверест вече налично. Не очаквайте чудеса от към картина...,но сеир както винаги има доволно. :)

През 2023 успях да стартирам един мечтан проект - 14 х 8000 в който да снимам всички осемхилядници в света. Първите цели бяха Еверест, Лхотсе и Чо Ою. В прод...

Vestrahorn AuroraИсландия дълго отлежаваше в съзнанието ми и след 10 години съвсем ненадейно и набързо се оказах там. Ид...
06/03/2024

Vestrahorn Aurora
Исландия дълго отлежаваше в съзнанието ми и след 10 години съвсем ненадейно и набързо се оказах там. Идеята ми за снимки почти я нямаше и в процеса се разви съвсем далеч от сиянията (по ирония това е първата снимка, която обработих и пускам).
И добре, че стана така от 14 дни само един даде нужните условия. Но то какви условия....KP6 сила, залязваща назад луна и отлив на плажа...е разбира се имаше още 200 човека наоколо, което позагаси романтиката...
https://www.instagram.com/miladinovivan/
Sony A7iv + Sigma 16-28/2.8 dg dn. 16mm iso 6400 3 sec.

Един час над Ама Даблам.Три от най-емблематичните върхове за Хималаите в един кадър. Долината на река Имжа в края на зим...
02/02/2024

Един час над Ама Даблам.
Три от най-емблематичните върхове за Хималаите в един кадър. Долината на река Имжа в края на зимата, сняг е покрил всичко над 3500 метра. В дясно се вижда красивия Ама Даблам, a ниско долу са светлините селцето Пангбоче, в което прекарах сумарно повече от 10 дни. В дъното обвит от мъгли е Лхотце а леко в ляво наднича пирамидата на Еверест.
Беше една невероятно студена нощ под лунна светлина, красиво оформяща пирамидите на околните върхове.

Снимано със Sony A7Rv и обектив Sigma 16-28/2.8.
Сумарна експозиция 70 минути

Лхотце 8516м.Лхотце е четвърти по височина в света. Много дълго време е бил в сянката на своя могъщ съсед Еверест, който...
30/12/2023

Лхотце 8516м.
Лхотце е четвърти по височина в света. Много дълго време е бил в сянката на своя могъщ съсед Еверест, който заради популярността си привлича по голямата част от навалицата в наше време. Дори името, дадено му от англичани през 1921 г. , уточнява местоположението му спрямо “Третия полюс” – Южен връх. Лхотце (Lhotse) е превод на тибетски от английското South Peak.
На снимката се вижда южната стена на върха, която е определяна от Меснер като “Последния голям проблем на Хималаите”. Непрекъснатите снежни и каменни лавини, на които дори и аз бях свидетел, както и денивелацията от 3200м, последния участък от които е над 8000мнв. За мен като един обикновен човек качването на това чудо изглежда като пълен абсурд, а като фотограф това беше много по-голямо предизвикателство от снимката на съседа му Еверест. Това беше първия осемхилядник, с който започнах проекта си и бях изключително мотивиран да направя поне една снимка. При този кадър бяха нужни много екстремни условия - интересна атмосфера, директна светлина и в същото време все пак да се вижда стената, за да успея да предам величието и ужаса, който поражда тази отвесна скала, отнела живота на толкова много елитни алпинисти. През зимата такива бури горе са ежедневие и не бе трудно да улуча прозорец с подобно време. Друг беше въпросът с качването до точката, от която е направена снимката - Nangkartshang, около 5200 метра височина и висенето горе в чакане на подходящ момент.
В светлината от дясно е Лхотце Шар 8,383м. Този вторичен връх има най-висок процент смъртност от всички главни и вторични 8-хилядници - на всеки двама души, изкачили върха, един умира, опитвайки се.
На 30 април 1981 г. , Христо Проданов стъпва на осемхилядника Лхотце с което той става първия българин изкачил осемхилядник.
Sony A7r5 + Sony FE 70-200/4G, статив. Март 2023.

Instagram: https://www.instagram.com/miladinovivan/


Ако някой от вас има малко свободно време този уикенд 16-17 декември, нека заповяда да се видим на живо, да си поговорим...
15/12/2023

Ако някой от вас има малко свободно време този уикенд 16-17 декември, нека заповяда да се видим на живо, да си поговорим и да ви покажа моята работа на Коледния базар за фотография. Повече подробности за събитието може да видите тук:
https://fb.me/e/71gjsFdcg
PS: Базара е за фотография, не фототехника :)...понеже вече ме питаха

От доста време се канех на този конкурс. Само значки този път, ама аз принтер си имам на разположение така или иначе. 3 ...
03/10/2023

От доста време се канех на този конкурс. Само значки този път, ама аз принтер си имам на разположение така или иначе. 3 бронза и едно сребро, де да ги даваха насипни 😃

Млечния път над Ама Даблам - 6812m.От височина 5000 метра височина човешкото око може да погледне "по-дълбоко" в атмосфе...
23/06/2023

Млечния път над Ама Даблам - 6812m.

От височина 5000 метра височина човешкото око може да погледне "по-дълбоко" в атмосферата, виждайки ядрото на Млечния път ясно, почти както е на тази снимка.
За първи път виждах галактиката така, както съм свикнал да я виждам на дисплея на камерата, благодарение на разредения въздух и малкото светлинно замърсяване в тези планини.
В 12 часа през нощта напуснах и без туй студената стая(-9 градуса) в Дингбоче, за да се отправя на 4 часово катерене по дългия рид срещу този невероятно красив връх.
От 5000м височина започвах да се изравнявам лека полека със склона срещу мен и тогава небето и ядрото на галактиката сякаш застана зад близо 7000 метровия гигант.
Снимката е направена със Sony А7R5 на 8000 iso и е с вариообектив Sigma 16-28/2.8 dgdn на 26мм и 2.8 бленда. Усещането да си абсолютно сам на тази височина през нощта сред тези гиганти без подслон, само с камера в ръка е невероятно романтично безумие.
Температурата през тази нощ подмина -22, но дългото изкачване действаше добре за загрявка и усетих студ едва когато зачаках изгрева на върха.
Снимано от Narkang Hill 5100m
# r

Парасомния 8 - Третият полюсПърви кадър от проекта "14х8000 в снимки".Parasomnia 8 - The third poleFirst shot of the pro...
29/05/2023

Парасомния 8 - Третият полюс
Първи кадър от проекта "14х8000 в снимки".

Parasomnia 8 - The third pole
First shot of the project: "14x8000 in pictures"

https://www.instagram.com/miladinovivan/

Сега като гледам тези снимки още не мога да осъзная късмета, който ме сполетя вечерта, в която ги направих. След цял ден драпане в облаци и две леки виелици, през които преминах, облаците се разкъсват точно по залез, колкото да видя върховете пред мен за десетина минути. Още помня сълзите които замръзваха по бузите ми, къде плачех от щастие къде от студ.
Температурата беше около -25 градуса, а височината от която е снимано е малко над 5800 метра, (базовия лагер на Пумори) - до толкова успях да стигна по реброто над Кала Патар в стремежа си да видя все повече от Еверест 8848m и Южното седло (South Col 7906m) - реброто, което го свърза с Лхотцe 8516m ("малкото" връхче, което се вижда частично над дясната частна реброто). Големият, остър връх начело в дясно е Нупце 7861m, той създава илюзията, че е по-висок от черната пирамида на Еверест, но това което го разобличава са слънчевите лъчи, които огряват пирамидата доста след като залезът е приключил за Нупце (първата снимка).

📸 Снимката е направена с камера Sony A7r5 и обектив Sigma 28-70 DgDn - кит с който направих повечето снимки в проекта, поради малкото тегло, голямата пластичност и добра острота, която дава тази комбинация. Един кадър без бракетинг и филтри.

📌 Резолюцията е убийствена и ако някой реши, че иска снимката на печат - може да бъде изработена лично от мен в размери от А4 до например метър по дългата страна 🙂

МустакаЦентрални Родопи. От един баир близо до Загражден съзерцавам малка махала дълбоко долу в дерето. Викам си, какво ...
15/05/2023

Мустака

Централни Родопи. От един баир близо до Загражден съзерцавам малка махала дълбоко долу в дерето. Викам си, какво пък, ще се пусна надолу да видим какво ще излезе. Поне 5км се въртях по черния път стръмно спускане, докато не се озовах на малко пусто площадче оградено няколко запустели къщи. Започнах да се въртя наоколо и след малко се показа този образ подхилен под мустак.
Кво правиш тука бе?
Ми...търся нещо интересно да снимам, някоя къща нещо....
ЕАбе я ги зарежи тея неща ела, дай ше те почерпя една ракия. Викам не мога бе човек с кола съм.
Дай тогава бира тя не се брои😄,
Хайде... викам си, стана ми интересно.
В къщата на Мустака вече седя и консумирам с наслада студената биричка и гостоприемството на този типичен родопчанин, незасегнат още от страха суетата и лакомията,типични за по голямата част от останалия свят.
Обясни ми, че живее тук и на още едно място, още по надолу в дерето - две къщи имал и много крави. Вика - един час е до нас пеша ма аз си ходя нагоре - надолу яхнал муленцето.
А жена ти? Тя как го взима това разстояние, виждам само едно муле тук?
Ааа тя си оди добре и пеш...... 😄
И така Мустака ме почерпи, па си яхна муленцето и подир него тичаше жената и тея две котета, които за съжаление единствено успях да хвана в кадър.

https://www.instagram.com/miladinovivan/

Специално за феновете на дигиталната фотография :)
Sony A7r3 + Sigma 100-400 DG Dn, снимано от ръка.

Отново на любимия Боянския водопад, пристигам и го откривам така прекрасен този път в пълния му блясък, пълничък след 3 ...
11/05/2023

Отново на любимия Боянския водопад, пристигам и го откривам така прекрасен този път в пълния му блясък, пълничък след 3 дни неспирен дъжд в планината. Лек ветрец подухва, а въздухът е райски - чист, свеж и леко студен - любимата ми комбинация 🙂 От тук надясно през една тясна пролука в гората виждам баш центъра на София, показва се сред дупка в облаците сякаш гледам в друго измерение.
40 годишната ми камерка пък не е много пригодна за тези условия и се пълни лека полека с вода от неспирния дъждец, и за съжаление трябва да бързам. След 30 минути дадени ми гратис от природата, в крайна сметка отгоре ми се излиза поредното ведро с едри капки...
Mamiya 645 + Mamiya Sekor 45mm/2.8, филм Kodak Portra 400


https://www.instagram.com/miladinovivan/

Address

Thyangboche

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Magic Hour Dreamscapes - Photography by Ivan Miladinov posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Magic Hour Dreamscapes - Photography by Ivan Miladinov:

Share

Category