Antal Dániel

Antal Dániel Contactgegevens, kaart en routebeschrijving, contactformulier, openingstijden, diensten, beoordelingen, foto's, video's en aankondigingen van Antal Dániel, Fotograaf, The Hague.

I chose a sturdy folding camera, a Zeiss Ikon Nettar for the trip, and dully carried and ice-cream bag with ice to preve...
17/04/2017

I chose a sturdy folding camera, a Zeiss Ikon Nettar for the trip, and dully carried and ice-cream bag with ice to prevent my Kodak Porta 800 roll from the topical heat. There is not too much light in the rainforest, but it is very hot indeed! I had an uncoupled rangefinder with my camera which can be put on the cold shoe.

Eventually I realized that I cannot use it with my glasses on, and my eyes are too bad to use it without them, so I just estimated the distance. Given that I picked up this camera for 15 euros before the trip, I was very pleased with the results. (The yellow filter cost a +3 euros extra but it was worth every cent.)

I used Fomapan 100 roll with yellow filter for black and white photography where I had plenty of light, i.e. on the Coral Sea. I also wanted to have a bit of color. Given that the rainforest is very rainy in the wet season, and the lush vegetation together with the sick clouds leaves very little available room, I used a Kodak Porta 800 color roll in the forest.

14/11/2016

Ma szolgálatba helyeztem magam!

Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ
1113 Budapest, Daróczi út 3. 1113 Budapest, Daróczi út 3.
[email protected]

Tisztelt Örökségvédelmi Központ!

Tárgy: fotózási engedély kérése

A mai napon meghökkentő kellemetlenség ért A Daróczy utában sétálva, az Önök kapujában álló sárga levelű nyírfa levelin átszűrődő télies napról szerettem volna egy fotót készíteni, az utcáról, közterületről, amikor a biztonsági őrük ebben megkísérelt az utcán, a járdán megakadályozni. Szóváltás után arra kértem ,hogy beszéljen a főnökével, mivel az épület ráadásul a Magyar Nemzeti Múzem és a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi és Vagyongazdálkodási Központ tábláját viseli, vagyis nem magánépület, és éppenséggel örülniük kellene annak, ha valaki az épületet vagy az épülettömböt fényképezi.
Némi várakozás után egy roppant udvariatlan dzsippes ember jött ki, aki azt mondta, hogy ő a frissen kinevezett főnök, és ugyan névjegye nincsen, és be sem mutatkozott, de fölényeskedve közölte, hogy az adatvédelmi törvény ugyanúgy tiltja az épület utcáról való lefényképezését, mint például a Magyar Nemzeti Múzeumét. Természetesen ez egy irtozatos nagy butaság, hiszen az MNB épületéről naponta több száz turista készít fotót, és erre mindannyian büszkék is vagyunk, hiszen része az épület része a híres pesti belvárosi utcaképnek.
Megítélésem szerint az épület fotózásához a közerületről semmilyen engedély nem szükséges, sőt, arra szeretném kérni Önöket, hogy ezt mondják el dolgozóiknak is. Ahelyett, hogy magántulajdonra hivatkozva elhajtják azt az évenkénti pár bámészkodót, aki véletlenül arra vetődik, legyenek invitálóak! Legyenek büszkék arra, hogy ezekben a szép, századeleji épületekben a nemzeti örökséget, a köztulajdont őrzik.
A második kérésem arra vonatkozik, amihez valóban a hozzájárulásukra van szükségük. Szeretrnék lehetőséget kapni arra, hogy az épületkomplexumot bejárjam az udvaron – ide nem értve az épületek belsejét, a raktárakat, az üzemi területeket – és ott erről a régi ipari emlékről több fényképet készítsek. A fényképen nem fognak szerepelni védett műalkotások (amelyek fényképezése szerzői jogi alapon engedélyköteles volna) és munkatársaik sem (akiknek a fényképezéséhez személyiségi jogi alapon kellene engedélyt kérjek.)

Tisztelettel:
Antal Dániel
Amatőr fényképész és szomszéd

Egyfajta visszatérés a magyar diskurzusba a kínaiknak kitalált letelepedési államkötvény kapcsán, ha már valami hasonlóv...
05/11/2012

Egyfajta visszatérés a magyar diskurzusba a kínaiknak kitalált letelepedési államkötvény kapcsán, ha már valami hasonlóval (is) foglalkozom mostanában.
www.komment.hu/tartalom/20121102-kommentar-a-befektetesi-vizumrol.htm

Aligha vitatná közgazdász vagy társadalomtudós azt a gondolatot, hogy Magyarországnak elemi érdeke volna a bevándorlást ösztönözni. De vajon kinek éri meg a 250 ezer euróért Magyarországon letelepedni? Hogyan lehetne vonzóbb az

A cégek azonban mégis készülhetnek a változásra: az új, teljes struktúra várható csúszása vagy meghiúsulása ellenére kul...
22/11/2011

A cégek azonban mégis készülhetnek a változásra: az új, teljes struktúra várható csúszása vagy meghiúsulása ellenére kulcsfontosságú elemek beépülhetnek a régi rendszerbe. A költségvetési bizottság ugyanis november 9-én benyújtott egy indítványt, amellyel a ma hatályos kamarai törvényt módosítanák az adótörvényen keresztül.

A cégek számára kötelezővé teszik a kamarai regisztrációt, a vállalkozások évi 5000 forint "kamarai hozzájárulást" lennének kötelesek fizetni. A pénz tíz százaléka a Parragh-féle országos kamaráé, a többi a területi kamaráé lesz. A módosítás tetszik a jelenleg mûködõ kereskedelmi kamara elnökének. "Adatbázist szeretnénk" - mondta az [origo]-nak Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke.

A pénzt arra költenék, hogy a vállalkozások adatszolgáltatási terhét növeljék, és a cégjegyzéki, adóhatósági és statisztikai adatszolgáltatást kiegészítsék egy még pontosabb kamaraival.

A kormány, még a 2011 tavaszi országgyûlési menetrendjében az új kamara szükségességét azzal indokolta, hogy "a jogellenesen, kontár módon mûködõ, tisztességtelen, és etikátlan piaci magatartást folytatókat" így lehet kiszûrni.

Nyilván félrevezető az origós cím a 2,5 milliárdba, hiszen az adatszolgáltatás ennél sokkal többe fog kerülni a cégekenk.
http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20111121-kotelezo-kamarai-tagsag-helyett-kotelezo-regisztracioval-eri-be-a-kormany.html

Évi ötezer forintért naprakészebb adatbázist és szolgáltatásokat, például üzleti, pályázati tanácsadást kaphatnak a cégek januártól, miután egy parlamenti előterjesztés bevezetné a vállalkozások kötelező kamarai regisztrációját. A változás nem egyenlő a kötelező kamarai tagsággal, amelyet a kormány ...

 ‘Sometimes I just get an idea, and if I think it’s really good then I have to make it happen, whatever it takes’ - Scar...
23/10/2011

‘Sometimes I just get an idea, and if I think it’s really good then I have to make it happen, whatever it takes’ - Scarlett Hoof Graafland, photographer and lanscape artist in the Huis Marseille (Amsterdam).
Graafland's "compositions make subtle use of ‘soft’ materials like balls, balloons, fluids and pigments, as well as the participation of the local people and, on occasion, animals. Her props are short-lived and do not disturb the landscape in any way; they are almost insignificant when compared to the overwhelming spaces of the landscapes in which she works".
And she reminds as that those magnificent landscapes of the Earth are very fragile, and human intervention can destroy them forever.
A fascinating artist in one of the most beautiful exhibition areas of Europe open till 11 December 2005.
Please do click on the images on the site, tell me what you think, or connect it with any ideas you have!
http://www.huismarseille.nl/en/exhibition/scarlett-hooft-graafland

Museum voor fotografie

28/01/2011

Bárki, akinek van erről értelmezése, ossza mag velem kérem!

Számomra a legnagyobb kérdés a magánnyugdíj-pénztári vagyon megtartása / lemondása kérdésében, hogy egy esetleges rokkantság esetén mi történik, hiszen ez kisgyermekes családokat és önmagukról gondoskodni képtelen embereket érint. Nem is vállalkoznék értelmezésre...

05/12/2010

Egy hete követem a Wikileaks botrányát, és számomra az egész ügy mélypontját kezdetektől az jelentette, hogy úgynevezett „minőségi” médiatermékek milyen lelkesen publikáltak lopott, privát és egyben titkos anyagokat is. Azon persze nem lepődtem meg, hogy sokan ezt...

26/11/2010

... és igyekszem higgadt maradni a nyugdíj-kérdésben

23/11/2010

Magam sem tudom mit gondoljak az írekről... bizonytalan próbálkozás, mert azt se tudom, mit gondoljak a magyarokról...

Adres

The Hague
2592TA

Telefoon

+36 1 2251290

Website

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Antal Dániel nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Delen