21/05/2020
Bērnībā Sarmīte dzīvoja Pļavniekos, bet šobrīd ar Pļavniekiem viņu savieno 22. trolejbuss. Viņas stāstā tas nav mazsvarīgi, jo, domājot par to, vai Avotu apkaimē gribētu dzīvot visu mūžu, Sarmīti priecē doma, ka kādu dienu pa Avotu ielu ies tramvajs, kas vedīs līdz pat Pļavniekiem.
Sarmīte ar savu dēlu Avotu ielā dzīvo jau trīs gadus. Šeit viņa nonāca, pateicoties attiecību statusa maiņai un draudzenei Zaigai, kas tolaik dzīvoja viņas šī brīža mājā un paziņoja, ka aiz sienas esot tukšs dzīvoklis un kopā būšot jautrāk. Un tā arī bija. Lai gan Zaiga pati jau pametusi Avotus, draudzīgas attiecības tiek uzturētas arī ar citiem kaimiņiem – var gan putekļsūcēju aizņemties, gan viens otram atstāt pieskatīt bērnus.
Aptuveni trīs mēnešus pēc ievākšanās dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks, kura iemesls vēl aiz vien nav skaidrs. Šo notikumu Sarmīte asociē ar visšausmīgāko punktu. Pēdējos gados Avotu iela kļuvusi dzīvīgāka: tiek apdzīvoti mazie veikaliņi pirmajos stāvos un nesen no automašīnām atbrīvota Avotu ielas sākuma posma gājēju ietve, par ko Sarmīte priecājas. Tomēr Avotu iela vēl aizvien ir putekļaina un pietrūkst koku. Centra hipsteru un paziņas te satikt ir maza iespēja, bet Avotu ielas cilvēku stilā Sarmīte novērojusi mīlestību pret treniņtērpiem. Arī viņai pašai patīk sportot, tieši tā – skrienot pa Avotu ielu līdz Grīziņkalnam un atpakaļ – viņa pēdējā laikā no jauna atklāj šo apkaimi. Uz tālo Avotu ielas galu Sarmīte dodas arī baudīt alu. Īpaši viņa iecienījusi craft alus bāru "Nurme", bet, ja ir situācija, kurā jādzer alus, bet "Nurme" vēl ciet, tad pirmais aliņš tiek izdzerts "Trīs vīros laivā".
Bet viņa pati dzīvo Avotu ielas visromantiskākajā posmā – tajā, kur mājvietu sev atraduši 13 kāzu saloni. Kādu dienu Sarmīte kopā ar savu draudzeni gribētu par tiem uztaisīt stāstus – par gaidām un cerībām.