13/04/2026
Savaitgalį Lietuvoj siautėjo metalistai. Nežinau, iš kur jų čia tiek daug, bet dalis dūko Narauti klube Vilniuje, o kiti pasidalino Kauną: Lemmy klube arba naujam gyvenimui prikeltame Daina kinoteatre, kuriame ir man teko sėkmė sudalyvauti festivalyje NEGATIVUS IV: LUCTUS, SISYPHEAN, PHRENETIX, STORMGREY ir SINAMORT.
Nuo naujumo dar galvoje dažais kvepiantis pastatas privertė išsižioti: viskas taip iki galo patogu, nuo pat įėjimo iki salės. Įeini, ir viskas po ranka: rūbinė, tūlikai, baras, salė. Garsas liuks, šviesos liuks. Geras baltas pavydas apėmė, kad Kaunas turi tokio lygio salę, kur vietos kaip ir ne per daugiausia, bet nesarmata kviestis bet kokio kalibro žvaigždes.
Na, bet šįkart ant scenos žibėjo vietiniai. O žibėjo tai tikrai!
Prasidėjo viskas nuo Sinamort, kurie iš požemių ištraukė kažkokį šaltą, niūrų ir šliaužiantį doom padarą, kuris hipnotizuoja ir truputį pristabdo laiką.
Vos tik publika atsitokėjo, ant scenos užsilipo senovinio death sunkiasvoriai Stormgrey, kurių pasirodymai visada įneša brutalios energijos. Užnešė ir šįkart: buvom klasikinio nunėrimo nuo scenos liudininkai, ir net moshpit'as užsikūrė šioks toks! Džiugina Stormgrey, nieko negali sakyt. Po pasirodymo muzikantams teko ilgokai pabūti scenoje, kol susifotografavo su visais norinčiais.
Tada atėjo laikas kiek kitaip surimtėti - scenoje sostinės bliakeriai Sisyphean, kurie pirmą kartą užlipo scenon su nauju savo albumu "Divergence". Kaip visada - faini ir pakuriantys įdomų reginį, o vokalisto mimikos ir įsijautimo tai pakartot neįmanoma niekaip.
Bliakas bliaku, Negativus negativu, o Phrenetix važiuoja savo thrash vaga ir, kaip patys sakė, pabuvo biškį POSITIVUS. Vėl liejosi per kraštus energija, visi straksėjo kaip įkirpti, ir negalėjai nesišypsot, kai į juos žiūrėjai. Nes čia yra Phrenetix. Pridėkim dar tai, kad klausa ir muzikalumas šitos chebrytės yra neeiliniai, tai jų kiekvienas viešas išlindimas yra tiesiog šventė, gėris ir grožis. Na, ir thrash'as, senas geras pasiutęs thrash'as.
Jei po keturių stiprių metalo grupių dar buvo gyvų, tai Luctus visus pavertė gyvais lavonais. Kaip visada stiprūs, garsūs ir pikti, uždedantys paskutinį štrichą ant vakaro ir tiesiog sukuriantys tokį pragarą, po kurio atsigauti jau būna sunku.
Prisipažinsiu, kad labai tingėjau į Kauną ir truputį liūdėjau, kad neteks sudalyvauti Biplan trisdešimtmečio koncerte. Va, prisipažinau. Bet važiuodama pernakvoti labai džiaugiausi, kad atvykau, nes tai, kas vyko Dainoje, buvo kažkoks trumpas sujungimas visų įmanomų emocijų, kurio kartais taip smarkiai reikia, kad net nesuvoki. Nuostabus vakaras Kaune, ačiū Mercury Booking.
P.S. Atskiri grupių albumai - visai netrukus.
Milda Prušinskaitė